Skocz do zawartości

[Olej] Finish Line - ile powinno znajdować się w buteleczce.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj doszła do mnie przesyłka z olejem Finish Line Ceramic Wax Lube 60 ml i po otwarciu paczki okazało się, że oleju jest jakby za mało. Buteleczka jest wypełniona powiedzmy w 70%. Wydaję mi się, że powinno go być znacznie więcej.

Ja dotąd używałem tych olejów w nieprzeźroczystych buteleczkach, więc ciężko mi stwierdzić ile było go w środku.

 

Miał ktoś ten olej i może potwierdzić ile go powinno być?

 

Dodam jeszcze, że paczka była nienaruszona a butelka z olejem jest jeszcze nie przekłuta, ale to w sumie nie problem odlać sobie trochę.

 

Pytam dlatego, że mogę zgłosić ten fakt sprzedawcy, bo kupiłem go przez sklep rowerowy a nie od prywatnego gościa i może któryś z pracowników odlał sobie z kilku buteleczek po trochu i na cały sezon ma :)

 

Zdjęcie świeżo wyjętego oleju z paczki.

 

20150422_191439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie "odlał"... Powinno być prawie pod korek lub co najmniej powyżej naklejki.

 

http://www.bikeexchange.com.au/dbimages/bike/fn_large/798/102143798/popup/IMG_1780.jpg?201407021152

http://en.hollandbikeshop.com/images/680036.jpg

 

Tak na marginesie. Fajny smar. Ale kiepsko się sprawuje w temperaturach powyżej 20 stopni. Nie obsycha dobrze i łapie brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być prawie pod korek lub co najmniej powyżej naklejki.

 

No właśnie też mi tak się wydaje. Napiszę do sprzedawcy, prześlę mu zdjęcie i zobaczymy.

Dzięki

 

EDIT:

Olej ma też konsystencję wody, ale Finsh chyba tak już ma, czy ten Wax powinien być bardziej gęsty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Olej ma też konsystencję wody, ale Finsh chyba tak już ma, czy ten Wax powinien być bardziej gęsty?

 

Konsystencja jest właściwa. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Po wyschnięciu - co zwykle trwa dość długo tworzy się śliska warstwa. Zwykle nanosiłem smar dwukrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do sprzedawcy i dostałem taką odpowiedź:

 

 

Witam,
Smar nie jest gęsty i ma konsystencję wody.
Do tego, jeśli postoi jakiś czas, rozdzieli się na dwie frakcję (na dole
będzie biały osad, na górze przeźroczysty płyn). Dlatego przed użycie
trzeba go dobrze wstrząsnąć.
Smar nie były używany, przelewany czy otwierany.
Proszę mi uwierzyć, że naszą intencją nie jest "podkradanie" z
buteleczek kilku mililitrów.
W załączeniu przesyłam Panu zdjęcia kilku buteleczek tego produktu
wyjętych losowo z opakowania zbiorczego, aby zobrazować, że producent w
ten sposób rozlewa smar.
Faktycznie butelka nie jest wypełniona po brzegi, ale tak wygląda
produkt, który dostajemy. Być może producent wlewa 60ml smaru, ale
butelka jest nieco większa (nigdy tego nie sprawdzaliśmy).
Oczywiście może Pan zwrócić produkt w ciągu 14 dni jeśli nie spełnia on
Pana oczekiwań.
 

 

i jedno ze zdjęć jakie otrzymałem:

 

pic1.jpg

 

Na zdjęciu widać, że we wszystkich trzech buteleczkach jest i tak więc oleju niż u mnie, ale faktycznie jest go wg. mnie i tak za mało. Powinno być tyle co w tej większej butelce widocznej na zdjęciu, to wtedy było by ok.

 

Co o tym myślicie? Ja chyba dam sobie spokój z odsyłaniem, bo i tak będę musiał za przesyłkę zapłacić a i tak będę musiał kupić taki olej gdzie indziej, więc trochę mi się to nie opłaca a kupiłem ten olej do testów, bo czytałem że jest całkiem całkiem i chciałem go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca chyba urodził się dzisiaj. Gdyby handlował wcześniej smarami dobrze wiedziałby, że butelka musi być nalana prawie pod szyjkę (co widać na wersji 120ml). Jeżeli sprzedaje niedomierzone butelki świadomie, to jest po prostu oszustwo - nawet jeżeli to nie on "odlał".

 

http://momongarden.c.blog.so-net.ne.jp/_images/blog/_0eb/momongarden/IMG_036220finishline20Ceramic20Wax20Lube-4dde0.jpg?c=a1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było pod korek, z tą różnicą, że ten olej się razwarstwia. Musiał bym poszukać zdjęcia. Miałem mniej więcej tyle samo białego i dolane do reszty oleju penetrującego. Googlując natrafiłem na to http://www.mattonbikes.com/2014/01/diy-chain-cleaner.html zwróć uwagę na osatnie zdjęcie i opis

 I've pic ked up a bottle of Finish Line Ceramic Wet Chain Lube which I'll be using for the first time. 

 

IMG_20140104_123312.jpg

Właśnie zauważyłem - na zdjęciu jest oliwka nie wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej się na pewno rozwarstwia i trzeba nim przed użyciem trochę dłużej potrząsnąć. miałem 120ml pod korek na pewno. przechodze jednak na Rohlhoffa bo łańcuch po tym ceramicznym szybko czarny się robi. no i na mokre warunki kiepski ten ceramiczny. szybko się wymywa. zobaczę jaka różnica będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie rowerowym i poprosiłem sprzedawcę, żeby mi pokazał taki sam olej w takiej samej butelce i było go powiedzmy równo z naklejką (jakiś mm niżej, mniej więcej tyle co na zdjęciu od Tofiego), więc teraz porównując to do  mojego oleju jestem jakieś 5 smarowań w plecy. Także te oleje albo faktycznie nie są lane pod korek, albo chłopaki ze sklepu też lubią sobie użyczyć trochę oliwki :)

 

 

 

Kolego ale jak masz możlwiość to odmierz zawartość swojej buteleczki i napisz nam ile rzeczywiście się w niej znajduje.

 

Szczerze, to nie chce mi się z tym bawić, ale jak się skończy to mogę zalać wody do buteleczki i zobaczymy ile to jest 60 ml.

Ja tak jak napisałem wyżej kupiłem go tylko do przetestowania, więc i tak go nie będę odsyłał, co nie zmienia faktu, że sprzedawca trochę w kulki poleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zanim ja to sprawdzę, to minie jakiś czas. A może ma ktoś na wykończeniu buteleczkę 60ml, obojętnie jakiego finisha, to by mógł nalać wody np. strzykawką i było by wiadomo ile to jest 60ml.

 

Ja nie chcę kombinować z moim olejem, bo na pewno jak go gdzieś przeleję, to później już tego całego białego osadu z powrotem nie odzyskam, a nie zamierzam zlewać go za pomocą wody, bo to już nie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsystencja jest właściwa. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Po wyschnięciu - co zwykle trwa dość długo tworzy się śliska warstwa. Zwykle nanosiłem smar dwukrotnie.

 

Dzisiaj smarowałem łańcuch pierwszy raz tym olejem i konsystencja trochę utrudnia sprawę, dozownik nie do końca radzi sobie z odpowiednim dawkowaniem i oleju leci trochę za dużo.

 

@mklos1 piszesz, że nanosiłeś smar dwukrotnie, czyli rozumiem, że po wyschnięciu robiłeś to ponownie, czy smarowałeś na drugi dzień? Czy po kilkugodzinnym wysychaniu łańcuch należy wytrzeć do sucha tak jak w przypadku innych olejów, czy zostawić ten wosk na łańcuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mklos1 piszesz, że nanosiłeś smar dwukrotnie, czyli rozumiem, że po wyschnięciu robiłeś to ponownie, czy smarowałeś na drugi dzień? Czy po kilkugodzinnym wysychaniu łańcuch należy wytrzeć do sucha tak jak w przypadku innych olejów, czy zostawić ten wosk na łańcuchu?

Na buteleczce jest dokładnie napisane co i jak, tj, ze pierwsze dawkowanie powinno być podwójne. U siebie poradziłem w ten sposób, że nasmarowałem, przejechałem 5km i nie używałem go dwa dni, a później drugie smarowanie i rower gotowy do normalnej jazdy.

 

Mała poprawka. Zajrzałem na stronę producenta a tam jest informacja, ze dopiero trzecia warstwa daje należytą ochronę i smarowanie, a nie druga jak na etykiecie.

 

przechodze jednak na Rohlhoffa bo łańcuch po tym ceramicznym szybko czarny się robi. no i na mokre warunki kiepski ten ceramiczny. szybko się wymywa.

Pewnie dlatego, że miałeś wosk. Finish line ma dwa produkty ceramiczne. Pierwszy to ceramic wax lube a drugi to ceramic wet lube. Wosk jest na sucho a ten drugi na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...