Skocz do zawartości

[7000-8000] Specialized Stumpjumper Comp 29 - opłaca się?


karman

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, nadal szukam nowego roweru. Rozważam kilka rozwiązań cenowych i technicznych. Czy w przedziale 7000-8000 zł. opłacalny jest Specialized Stumpjumper Comp 29: http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/stumpjumper/stumpjumper-comp-29

 

Na przykład za tysiąc więcej jest już taki KTM: http://allegro.pl/ktm-aera-pro-2-f-29-carbon-2015-warszawa-10-rat0-i5276201126.html Zastanawiam się, czy rama aluminiowa to mądry wybór. Sprzęt będzie wykorzystywany do jazdy po szutrach i ścieżkach leśnych.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kryterium jest głównie opłacalność, nadal najlepsza propozycja to sprzęt dostępny w sprzedaży bezpośredniej - czyli Canyon, Radon lub Rose.

 

Np.

 

https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3649

 

http://bikecenter.pl/p16217,radon-zr-race-27-5-8-0-black-orange-anthracite-2015.html

 

http://www.rosebikes.pl/bike/rose-psycho-path-2-275-2015/aid:738555

 

Wszytko to dobre rowery, z resztą w HT generalnie trudno coś schrzanić.

 

Problemem pozostaje jedynie wybór rozmiaru.  Tutaj można albo zaufać kalkulatorowi, albo doradcom producenta albo przejść się do sklepu i przymierzyć coś o podobnej geometrii.

 

Najlepiej wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest z poprzedniego tematu tylko budżet x 2;

Szukam roweru typu hardtail w rozmiarze 650b (ewentualnie 29er). Teren to lasy, góry, łąki, ale raczej bez skał. Mam 188 cm, ważę ok. 85 kg. Budżet to powiedźmy 10-15 tyś. złotych z opcją małego zwiększenia.

 

Za 8K a nawet mniej można kupić sprzęt do mocnego zapitalania w górach. W tym na ulu ramie czy węglu. Naprawdę nie widzę co można po tych wszystkich wypowiedziach do kupy wziętych cokolwiek więcej wnieść do sprawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki lipny temat? Dostałem dobrą ofertę na tego Specialized od jednego sklepu i chce szybko podjąć decyzję. Pierwotnie planowałem wydać znacznie, znacznie więcej, ale rozważam Speca.

 

Potrzebuję sportowego roweru typu hardtail. Szutry i ścieżki, po których jeżdżę wymagają dobrej trakcji i amortyzacji. Zakup wysyłkowy jest ostatecznością.

 

@Daniu: ten Focus wygląda całkiem kusząco.

 

@up: Tak, mogę wydać znacznie więcej, ale dostałem ciekawą ofertę na tego Speca od pewnego sklepu. Dostanę porządne buty i pedały SPD gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolego rowery przełajowe to są maszyny stricte sportowe, pozycje masz na nich tak samo sportową jak na mtb do którego tak usilnie dążysz. Taki rowerek na szutrach czy w lekkim terenie będzie naprawdę dawał radę, a nawet na szosie można poszaleć. Jak nie zamierzasz zapuszczać się w ciężki teren, to wg. mnie przełaj to lepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę propozycje rowerów XC, tylko i wyłącznie. Może mamy różną definicję ścieżek i szutrów, ale rowery crossowe, przełajowe i trekkingowe odpadają. Jeżdżę w terenie zbliżonym do tras maratonów XC, ale muszę dojeżdżać asfaltem, dlatego nie chcę fulla.

 

Dostałeś ofertę?? No ok. Masz możliwość dokonania modyfikacji czy nie na tego Speca??

 

Chyba nie rozumiem pytania. :) Oferta obejmuje tylko najniższy model Stumpjumpera (na aluminiowej ramie). Proszę o Wasze sugestie, czy w tej klasie cenowej jest dobrym wyborem (poza zakupem wysyłkowym, który odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, patrząc (o czym tu dyskutować?) mógłbym wziąć dowolny, byle nie z marketu. Pytam się, czy jest jakaś inna ciekawa propozycja. Mam głównie na myśli marki dostępne w sprzedaży stacjonarnej: Giant, Trek, Merida, BMC, Kellys, Kona itp.

 

O ile widzę, Giant nie ma podobnego sprzętu. XtC (http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.27.5/18857/76350/) to niższa półka, a XtC 1 Advanced 27.5 1 to znacznie wyższa.

 

Czy Superfly 7 albo 8 nie będzie lepszy: http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/ i http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_8/

 

Merida Big.Nine 900: http://www.rowerymerida.pl/produkt850/bignine-900-rower-merida.html

 

Pytam głównie o Wasze doświadczenia z geometrią i amortyzatorami.

 

Czy Focus ma jakiegoś dealera w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon, Canyon, Rose itp. są dostępne tylko wysyłkowo, prawda? To dla mnie zupełna ostateczność. Np. Canyon prosi o przechowywanie opakowania Bikegaurd, w którym trzeba odsyłać na przeglądy i naprawy. :D Bzdura totalna.

 

Bez przesady. Karton na rower można wycyganić często w sklepie stacjonarnym. W ROSE wysyła się tylko ramę gdy ulegnie awarii albo demontuje amor, a jeśli padnie inna część to w ramach gwarancji dosyłają nową. Przegląd można zrobić w jakimokolwiek, zaufanym warsztacie - na gwarancji starczy tylko pieczątkę przybić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pobawię się w małą archeologię.

 

Temat nadaje się do zamknięcia, ponieważ kupiłem Stumjumpera Comp 29 w rozmiarze L w dobrej cenie. Wszystkim zainteresowanym mogę zdecydowanie polecić. Obecny przebieg to ok. 500 km. Wszystko funkcjonuje absolutnie perfekcyjnie.

 

Na szczególną pochwałę zasługuje RS Reba RL, w ostrym terenie ręce bolą, sztuczna szczęka wypada, ale trakcja jest perfekcyjna. Właśnie tego szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...