Skocz do zawartości

[MTB] Piszczenie z łańcucha Kross.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów jak i Panie. :)
Niedawno zakupiłem używany rower Kross Level A4 z 2009 roku, nie wiem czy to dobry czy raczej niedobry zakup, okaże się po czasie.
Z rowerem jest wszystko w porządku gdyby nie te piszczenie wydobywające się z łańcucha, a bardziej chyba z kasety(9 biegowa, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie). Piszczenie jest drażliwe jak dla moich uszów i brzmi tak jak typowa "marketówka". 
Nie wiem czy wystarczy zwykłe przesmarowanie łańcucha, czy psiknąć jakimś WD 40.
Poniżej filmik rozjaśniający:
https://youtu.be/vfv9eHyjrnw

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! :)

Edytowane przez MATEUSZWI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek spróbuj łańcuch wyczyścić, nawet zwykłą szmatką, zetrzyj wszystkie syfy, które mogą się znajdować na łańcuchu i kasecie, wd możesz psiknąć ale to po to aby rozpuścić trochę syf jeżeli jest na łańcuchu

 

UWAŻAJ ABY NIE PSIKNĄĆ WD NA TARCZE I KLOCKI

 

potem nasmaruj, najlepiej olejem do łańcucha(może być nawet taki do łańcuchów pił), po kropelce na każde ogniwo, np tak

 

https://www.youtube.com/watch?v=zbfs3k8jnbQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie jest jakby na jakimś sworzniu. Jedyne takie elementy w tej okolicy to osie jockeyów. Na wszelki wypadek sprawdź czy zacisk mocno trzyma koło bo może to być ocierajaca się tarcza. Kółeczka przerzuty smaruje się sMArem stałym. Do głowy mi przyszło jeszcze zatarcie łożysk w bębenku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów jak i Panie. :)

Niedawno zakupiłem używany rower Kross Level A4 z 2009 roku, nie wiem czy to dobry czy raczej niedobry zakup, okaże się po czasie.

Z rowerem jest wszystko w porządku gdyby nie te piszczenie wydobywające się z łańcucha, a bardziej chyba z kasety(9 biegowa, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie). Piszczenie jest drażliwe jak dla moich uszów i brzmi tak jak typowa "marketówka". 

Nie wiem czy wystarczy zwykłe przesmarowanie łańcucha, czy psiknąć jakimś WD 40.

Poniżej filmik rozjaśniający:

https://youtu.be/vfv9eHyjrnw

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! :)

Wszystko jasne, nie ma powodu do obaw. To ewidentnie łańcuch, który potrzebuje nasmarowania. Normalne zjawisko. Wybierz się do sklepu rowerowego i kup jakiś olej przeznaczony do smarowania łańcucha. Jest ich mnóstwo. Nie "smaruj" łańcucha WD-40! Ten preparat nie nadaje się do smarowania łańcucha! Służy on do czyszczenia, ma działanie odrdzewiające i penetrujące ale w żadnym wypadku nie wolno go stosować do smarowania łańcucha. Jest o tym cała masa na forum, wystarczy poczytać. Możesz go użyć co najwyżej do czyszczenia łańcucha, ale potem dokładnie go wytrzyj do sucha, jednak ja nie polecam tego sposobu. Najlepiej i z najlepszym efektem wyczyścić łańcuch w następujący sposób:

-zdejmujemy łańcuch z roweru

-wrzucamy do butelki z rozpuszczalnikiem/benzyną ekstrakcyjną i intensywnie trzęsiemy kilka minut

-wyjmujemy i dokładnie wycieramy go do sucha

-czyścimy kasetę, kółka przerzutki, zębatki korby

-zakładamy idealnie czysty łańcuch

-nakładamy po jednej kropli na każde ogniwo jakąś oliwkę do łańcucha, np Finish Line, Rohloff, Shimano itp

 

Osobiście polecam Ci Finish Line Dry. Mimo wielu negatywnych opinii z powodu małej wydajności, mi odpowiada, bo nie łapie brudu i łańcuch jest czysty.

 

Na tym filmie wszystko masz powiedziane:

Edytowane przez filipog44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...