Skocz do zawartości

[Przerzutki] deore xt vs deore slx vs sram x9


EmilB81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Kupiłem sobie nowy rower (lapierre prorace 327i po przejechaniu 300km gałąź wpadła mi w łańcuch, napęd, szprychy co spowodowało obrócenie napędu nad kasetę, złamany hak i skrzywiony łańcuch. Przerzutka ma skrzywiony wózek górny i złamany dolny, w tej chwili szukam nowego haka i zastanawiam się czy może być zamiennik?? 

 - przerzutkę chciałem kupić taką jak miałem czyli deore xt, chociaż koszty wszystkiego mnie przerażają i zastanawiam się też nad tańszą slx i czy jest wyczuwalna różnica je jeździe??

 - czy przerzutka sram x9 jest lepsza od xt??

jeżdżę sporo po lesie i błocie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zbliżony, czyli nie identyczny. Można mieszać, tylko efekty nie muszą być takie, jakich Autor oczekuje.

IMO SRAM robi nie tyle lepsze,ale nieco inaczej działające. Na plus w SRAMie można dać bardzie zdecydowane ( niektórzy powiedzą- twardsze) działanie, mniejszą podatność na rozregulowanie i nieco szybsze działanie. Na minus- wyższe koszty.

Mam częste porównanie X9 vs XT i zawsze X9 wypada lepiej. Ale to bardzo indywidualna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mmisiek9612, dnia 20 Kwie 2015 - 11:26 AM, napisał: nie są kompatybilne z żadnymi manetkami shimano Zaktualizuj wiedzę. Shimano DynaSys ma zbliżony ciąg do ESP od SRAM`a, to powoduje że można mieszać Shimano DynaSys ze Sram`em . Pozdro

 

napisze inaczej nie jest rekomendowane połączenie przerzutek sram z manetkami shimano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o przerzutki to sram robi dużo lepsze ale niestety nie są kompatybilne z żadnymi manetkami shimano

 

Zdanie było prawdziwe dobrych kilka lat temu. Obecnie takie xt sh+ bije x9 type 2 na łeb.

1. shimano nie ma fabrycznych luzów które pogłębiają się do horendalnych wielkości już miesiac po powieszeniu przerzutki na haku

2. shimano precyzyjniej zmienia biegi

3. sprzegło w shimano działa pewniej, type2 tak czy inaczej klepie o ramę

4 shimano jest tańsze

 

powyższe to subiektywne odczucie po przejechaniu:

3kkm na xt, jedna poległa tak samo jak u autora wątku, druga dojechała do momentu sprzedazy rowero

4kkm na x9 type 2 z czego dwie byly odesłana na gwarancje a trzecia po przebiegu 500 km powoli się kwalifikuje do demontażu (luzy na kazdym możliwym pukcie obrotu)

 

Jakośc przerzutek SRAM jest taka, jak efekt czynności w polskim znaczeniu tego slowa.

 

 

Co do samego tematu, jesli nie zależy Ci na masie biez deorkę, rożnicy w działaniu praktycznie nie odczujesz a tańsza o połowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze weszły obecnie nowe wersje Srama, po drugie, wypróbowałem  XTR RD 970 i niestety różnica na niekorzyść w porównaniu do Sramowskiej X0 jest spora .

Tak czy inaczej, mieszanie manetek tylnych Sram i przerzutek Shimano uważam za bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jak jeździłem po wertepach, zjazdy w lesie to łańcuch mi walił o ramę i pozostały po tym ślady :(

170zł mogę mieć slx z blokadą wózka, 250zł xt z blokadą wózka, xt bez kółek w wózku mogę mieć za 160zł (przerzutka nie używana ale kółka wziął założył komuś komu były niezbędne a ja mam jeszcze bez luzów i mogę wykorzystać). Hak oryginalny 90zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zależy jeszcze od terenu, chociaż jeśli mowa o mtb to chyba do tyrania :)

U mnie x9 z sprzegłem telepie się podobnie jak x7 bez, xt 785 nic nie telepało

Chyba jesteś jakiś pokrzywdzony przez los, co do samych napędów 10 rzędowych - to już lamus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam wszystkich 

po przeczytaniu postów zgłupiałem nosze sie z zamiarem kupna roweru

 http://www.tytanrowery.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=1293&category_id=120&option=com_virtuemart&Itemid=3  lub 

http://tytanrowery.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=467&category_id=99&option=com_virtuemart&Itemid=3

-w ktm osprzęt xt ale amor jakiś taki :)

-w specu znowu wszystko ok. ale mam wątpliwości co do sram x9 

podpowiedzcie co lepsze 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...