Skocz do zawartości

[Do 1000 zł]Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję dobrego roweru crossowego do 1000 zł, wiem że w tej cenie nie mogę dostać wiele, ale myślę, że mi pomożecie. Czy rower z ramą 21 cali i kołami 28 będzie dobry do wzrostu 180 cm. wzwyż, jeśli tak, to proszę o dobranie roweru o takiej ramie i kołach.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wniesieniem do pokoju ? :)     Jeśli noga 83+ cm  to cross może być 21".

 

Z nowych to będzie mały wybór

http://allegro.pl/szybki-cross-line-1100-kands-rower-28-okazja-270-i5271403425.html

http://allegro.pl/rower-28-spartacus-cross-3-0-shimano-acera-2015-i5275585126.html?source=mlt

 

Można taniej, ale z tyłu będzie wolnobieg a nie kaseta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że trochę się pośpieszyłem z postem, rzeczywiście na allegro można znaleźć coś w niższej cenie. Minus taki że nie przymierzysz roweru, bardziej popularne marki są dostępne w lokalnych sklepach.

Na forum sporo osób chwaliło firmy Kands i Lazaro, co prawda trochę wyższe modele, ale może warto się tym kierować. Tutaj np. jest Lazaro z kasetą z tyłu http://allegro.pl/mocny-cross-lazaro-integral-v2-acera-men-21bial-14-i5268827198.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że korba 170 mm jest w tych trzech modelach. Na pewno ma ją Spartacus i Lazaro. Nie umiem znaleźć dokładnej specyfikacji Kands'a, ale biorąc pod uwagę producenta to te rowery są na niemal identycznym osprzęcie (porównując półkę cenową). Jeśli w Spartacusie łańcuch to HG-40, to wiemy skąd te 10 zł różnicy  :icon_wink: Chyba przy cenie ~1000 zł nie będzie dużej różnicy w jakości poszczególnych elementów, no chyba że autor poszuka używki na allegro bądź olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania:

wydaje mi się że (mowa o trzech rowerach)

korbe 170 mm na pewno ma (wyszczególnione dwa rowery).

Podaj nazwę korby kandsa to Ci powiem czy mi się dobrze wydaje. A co do gumy z majtek to powinieneś ją sobie poluzować :-)

 

lester_3121 czy ten romet to nie jest przypadkiem damka? Nie znalazłem męskiego w takiej cenie. Co do przymierzenia to w tym przypadku możesz poszukać na stronie rometu gdzie można dostać ich produkty i tam ewentualnie sprawdzić model który masz okazję kupić na allegro. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Z pozostałymi modelami trzeba zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz, że jak w specyfikacji jest Shimano FCM 131 to wyłącznie 170 mm ??    BŁĄD ! ! !

Nad logiką też popracuj :)

 

Ale tu widzę same specjalisty i hrabiowie - powodzenia chłopaki - jest mi very sorry że próbowałem pomagać :bye2:  

 

Czy powinienem jeszcze zapi....alać do Canossy, czy niekoniecznie ?  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak myślę, zgodnie z danymi technicznymi ze strony shimano:

 

http://fish.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/SI/FC/SI_1LX0A/SI-1LX0A-003-POL_v1_m56577569830758317.pdf

 

Nikt nie ma pretensji, że próbujesz pomagać. Problemem jest Twoja pyszałkowatość.

Nie zaśmiecajmy już wątku, pewnie jutro autor da znać jak z poszukiwaniami i co z tym rometem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz określić dokładnie swoje preferencje dotyczące jazdy. Gdzie i po czym głównie będziesz się poruszał? Dotychczas rozmawialiśmy o rowerach crossowych, teraz rozważasz mtb. Na temat mtb wolę się nie wypowiadać bo nie używam. Na pewno ramę warto wziąć mniejszą niż chciałeś w crossie. Jak dobrać ramę jest wiele poradników i odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chcesz przecierać nowych szlaków? Napisałeś "lecz", a przecież wzięcie crossa nie oznacza konieczności rezygnacji z jeżdżenia po lasach i drogach gruntowych! Drogi szutrowe i ścieżki leśne to nie jest dla niego problem. Nie wjedziesz i nie zjedziesz po górze której trasa jest najeżona kamieniami i korzeniami, natomiast wszelkie ścieżki leśne czy polne gdzie jest w miarę gładko, są na codzień uczęszczane przez pieszych itp, nie stanowią problemu. Nie myśl że cross to szosówka z bardziej wyprostowaną pozycją, bez obaw.

 

Jeśli budżet się nie zmienił to proponuję wybrać coś z modeli podanych na początku. Jednak co nowe to nowe, a na zdjęciach nieraz ciężko ocenić zużycie napędu czy opon roweru używanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...