Skocz do zawartości

[Przednia przerzutka] Problem z regulacją 3x10


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam wielki problem z regulacją przedniej przerzutki (Deore), manetki (XT).

Z góry powiem nie odsyłajcie mnie do poradników bo wszystkie je znam i nic z nich nie wynika. Wracając do problemu:

 

Na 2 blacie łańcuch ociera mi o prowadnicę, nie jestem w stanie obsłużyć całej kasety, nawet na 4 zębatce od góry zaczyna ocierać 

Gdy popuszczę linkę na baryłce to wtedy ładnie obsługuje całą kasetę tylko nie potrafi wtedy wrzucić na 3 blat i tak w kółko.

 

Jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przedtem działo dobrze? Tylko wymiana manetek miała taki efekt? Skok jest taki sam, nie powinno robić różnicy.

A jaki łańcuch?

 

Ja z założenia bym nie mieszał sprzętu Shiman / SRAM. Wiem, że są takie konstrukcje, ale nikt ich kompatybilności nie testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylną przerzutkę ustawiamy na najwyższym biegu. Łańcuch na najmniejszej koronce z przodu nie powinien dotykać prowadnika przedniej przerzutki i mieć odstęp około 3mm.Tę odległość regulujemy odkręcając lub dokręcając śrubokrętem płaskim lub krzyżowym śrubę oznaczoną literką „L". Po wykonaniu tych czynności możemy zamontować przednią linkę, pamiętając o poprawnym jej ułożeniu 


 


Czemu wg. BikeWorld jest inaczej?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bikeworld pisze prawde . Ustawiasz tył na największej , z przodu wkręcasz Lke tak aby prowadnica była możliwoe blisko łańcucha ale o niego nie tarła . Przykręcasz naciągniętą linke , wrzucasz na blat i ustawiasz śrubke H jednocześnie zrzucajac łańcuch na najmniejszą na kasecie . Wrzucasz na środek i z tyłu gdzieś pośrodku i baryłką dopieszczasz resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...