Skocz do zawartości

[zmiana skoku] Amortyzator Rock Shox 30 Gold TK Solo Air 29cali


rafcioooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich szukałem takiego tematu ale nie znalazłem  nawet w harfie nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi a sam sie na tym nie znam interesuje mnie zmiana skoku w rock shox 30 gold tk solo air 29 cali rure sterowa 1 1/8 oś 9mm bodajże z 2014 roku posiada skok 100mm a jeśli to mozliwe chce zwiekszyć do 120mm gdzieś na stronie znalazłem że pod koło 27,5 i 29 możliwa jest zmiana 100-120mm ale wertując dalej znalazłem że pod koło 29 cali możliwy jest skok 120mm ale tylko z rura tapered i sie zastanawiam czy tak rzeczywiście jest wydawało mi sie że amor ten sam tylko rura będe wdzieczny za pomoc pozdrawiam


Z góry przepraszam jeśli nie w tym dziale zadaje pytanie zakręciłem sie :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dość kiepski biorąc pod uwagą grubość goleni i oś 9mm. Z tego co wiem to we wszystkich RS'ach w wersji Solo Air podniesienie skoku jest dość kłopotliwe i kosztowne. Kosztowne bo koniecznym się staje wymiana tłoka sprężyny na dłuższy. Innymi słowy "skórka nie warta wyprawki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie nie znam sie na wnetrznościach ale co czytam o zwiekszeniu lub zmniejszeniu skoku w rs to mowa jest o dodaniu lub usuniecie podkładek wydawało mi sie że to prosty zabieg zwłaszcza ze niby jest możliwość a co do goleni i osi ja jestem wmiare lekkim rowerzystą około 80kg hehe brakuje mi troche tego skoku dlatego zależy mi na podniesieniu nawet jesli bym musiał cos zaplacic na drobnych nierownosciach jest ok ale potem juz nie bardzo 2 cm sagu maksymalnie mogę go ugiąć jeszcze 6cm 2 cm sa bezuzyteczne a jak spuszcze troche powietrza pracuje na calej dlugosci ale sag kosmiczny dlatego chce zwiekszyc :/

Edytowane przez rafcioooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki owszem ale w drugą stronę czyli zmniejszenie skoku. U ciebie jest opcja "utrudniona". Dość łatwo w obydwie strony było ale w wersjach Dual Air.

 

Masz za duży Sag te 2 cm moim zdaniem i dlatego Ci się zapada na większych nierównościach.

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Było, bo widelce były składane na częściach na max skok. Jak by nie, to zawsze byłby problem :P teraz Pasuje kupować widelec na możliwie najwyższy dostępny skok i go ewentualnie obciąć.

 

Ale fakt faktem, wszystko to sprawia ze obecne widły sa lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryt właśnie chetnie bym upuścil jeszcze powietrza bo jak pisze 2 cm mam bezuzyteczne na samej gorze ale jak upuszcze to znow mi siada i wydaje mi sie że i teraz lipa i po upuszczeniu lipa ale mowicie że da sie podniesc ten skok? a orientujecie sie ile taki zabieg może kosztować w przybliżeniu?


ok bedę wdzieczny za jeszcze jakieś informacje tego tematu dzieki bede zaglądał pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wymiana trzpienia z tłokiem działa ale w goldzie 30 jest inne solo air niz w rebie, to w starym stylu z zaworkiem na górze, nie wiem czy da się dokupić ... i pewnie trzeba by było całą sprężynę wymieniać ...

 

Może wystarczy zwiększyć progresję sprężyny wstawiając podkładki pod korek ? Wtedy będzie miększy, zwiększy sie trochę sag, ale nie będzie dobijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie zrozumiałeś mnie :D Zaworek pompowania widelca oczywiście jest u góry. Chodziło mi o sama sprężynę, wewnątrz, zaworek między komorowy.

 

Nie był oby pewnie problemu z widelcem 32mm ... niestety gold ma 30 i ta sprężyna jest tylko w nim ... wiec nie ma za wiele do wyboru bez dorabiania części.

 

e6209688ff437506gen.jpg

 

tak wygląda twoja sprężyna. skrócenie tego czarnego elementu w kształcie beczki wydłuży skok. To guma, odbojnik. Nie widzę innej opcji.

 

Jest ino jeden problem ... ta sprężyna jest nie rozbieralna ... ja to rozebrałem i poskładałem, bo miałem zaplecze i części niekoniecznie do tego celu przystosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli widze ze jednak da sie skok zwiekszyc Puklus ty masz też tego golda? teraz ktos taki wlasnie by mi sie przydał zeby rozebrac przyciąć ta gume i zwiekszyc skok ehh


Czyli skrocenie tej gumy powiedzmy o połowe podniesie górne lagi o tyle co skrocę gume czyli ze 100mm podniosą sie do np 120mm ?

Edytowane przez rafcioooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...