Skocz do zawartości

Jaka przerzytka przednia?


perek16

Rekomendowane odpowiedzi

WItam jestem nowy na forum, pisze pracę magisterską o porównaniu roweru do pojazdów spalinowych. Jako, że jest to praca badawcza i muszę trochę pojeździć i nabić kilometrów postanowiłem doprowadzić rower do stanu użyteczności. Tak więc mam pytanie: czy może ktoś polecić przednią przerzutkę 3x8 do 50-60 zł, mocowanie jest pod przerzutką, a liczba zębów przedniej zębatki to 42-34-24, długość ramienia to 170mm, zaznaczam, że też chcę ją wymienić. Za każdą podpowiedź z góry dziękuję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałoby powiedzieć co to za rower, po ile zębów mają blaty korby oraz czy linka ciągnie z dołu czy od góry i jaką ma średnicę rury podsiodłowej oraz ewentualnie jej kąt.

Swoją drogą gratuluje odwagi wybory tematu z dziedziny w której nie do końca jest się obeznanym, w czerwcu/lipcu raczej się nie obronisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to merida matts 10-v z 2009 roku, średnica rury podsiodłowej to 32 mm zaś linka ciągnięta jest od dołu. Praca nie jest trudna, właśnie dzięki niej chciałem się więcej dowiedzieć o rowerach. Nie muszę podawać szczegółów praca pisemna ma być ogólnikowa, zaś badanie ma polegać na porównaniu prędkości i czasu poruszania się rowerem, samochodem i komunikacją  miejską po mieście. Najlepsze i najważniejsze w tej pracy jest to że nie jest nudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA fotach matts 10v z 09 ma linkę od góry oraz obejma jest powyżej wózka, Jeśli mam rację, to kup fd-m311

Jeśli obejma musi być poniże wózka to  fd-m310

Obie kosztują w okolicach 40pln razem z przesyłką, więcej nie warto inwestować w tym przypadku w przednią zmieniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj byłem w serwisie żeby ją wyregulować to powiedzieli że ta przerzutka jest wykrzywiona i nie da się jej wyregulować, pokazali mi to i faktycznie w pewnym miejscu jest nienaturalnie wykrzywiona tak jaby metal pękł. Po za tym łańcuch ociera cyklicznie o prowadnicę i widać jak szczelina pomiędzy zębatką a ustawionym  punktem się zmniejsza i zwiększ, więc mechanizm korbowy jest wykrzywiony i też do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okłamujmy się w serwisie biorą sporo więcej + jeszcze montaż, mi powiedział przerzutka 60 zł + 20 zł montaż z regulacją (sprawdziłem tą przerzutkę bo powiedizał nazwę Shimano Tourney i za tą cenę mógł bym mieć 3 takie). A po za tym mam zdrowe ręce, a wymiana nie jest trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie trzeba skuwacza- może już ma łączony łańcuch spinką, a jeśli nie to punktak [lub cokolwiek co może posłużyć] i młotek- wybić sworzeń nie problem- zmieniam sobie łańcuchy a skuwacza nie posiadam... spinka jest świetnym rozwiązaniem;

 

zresztą "jeden pies"- skuwacz drogi nie jest, ale i tak wolę spinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...