Skocz do zawartości

[Bielizna] Longsleeve Under Armour czy potówka


7andrzej7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Przesiadam się właśnie z dojeżdżania autem do pracy na rower i z uwagi, że jeszcze rano jest trochę chłodno chcę ubierać się na tak zwaną cebulę. Mam trochę dylemat, ponieważ mam Longsleeve Under Armour Rashguard Heatgear Compression i nie wiem czy ją ubierać i na to koszulka + jakiś widnshirt czy kupić sobie potówkę na to koszulka + widnshirt?

 

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz sobie zobaczyć jak to będzie ;) Przejedź sie w tym co masz i sprawdź :) Ja przy niższych temp. zakładam jajognioty do biegania i na to rowerowe z pampersem (albo odwrotnie ;) ), a na górę koszulkę rowerową i bluzę sportową, ale nie stricte rowerową i jedyne co by mi się przydało to tylko ocieplane rękawki :) (Zdaje egzamin nawet przy ok 9-10*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

Przesiadam się właśnie z dojeżdżania autem do pracy na rower i z uwagi, że jeszcze rano jest trochę chłodno chcę ubierać się na tak zwaną cebulę. Mam trochę dylemat, ponieważ mam Longsleeve Under Armour Rashguard Heatgear Compression i nie wiem czy ją ubierać i na to koszulka + jakiś widnshirt czy kupić sobie potówkę na to koszulka + widnshirt?

 

 

dzięki

Zwróć uwagę na jeden szczegół w nazwie -  " Heatgear "  . To odzież przeznaczona na temperatury powyżej 15st.C . Tylko wtedy spełnia swoją rolę .Mianowicie - chłodzi przy upałach.  Używam różnej odzieży UnderArmour od około 5lat. Sprawdza się wyśmienicie,  ale TYLKO gdy stosowana właściwie do przeznaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Zwróć uwagę na jeden szczegół w nazwie -  " Heatgear "  . To odzież przeznaczona na temperatury powyżej 15st.C . Tylko wtedy spełnia swoją rolę .Mianowicie - chłodzi przy upałach.  Używam różnej odzieży UnderArmour od około 5lat. Sprawdza się wyśmienicie,  ale TYLKO gdy stosowana właściwie do przeznaczenia. 

I tak i nie ;)

Tak, bo podział jak najbardziej sensowny i należy się skupić na nim dobierając ciuchy do roboty. Coldgear ma grzać i ma być sucho. Heatgear ma nie grzać (bo nie ma mowy, żeby materiał sam z siebie chłodził) i być sucho ;)

Więc tu małe "nie": spokojnie heatgear sprawdzi sie też przy niższych temperaturach (szczególnie jako pierwsza warstwa) i sam tak swojej używam. Bardzo ładnie odprowadza pot, tylko trzeba też się nad warstwą grzewczą skupić gdy zimno :)

 

@7andrzej7 - a co miałeś na koszulce? Może tam coś pot trzymało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

I tak i nie ;)

Tak, bo podział jak najbardziej sensowny i należy się skupić na nim dobierając ciuchy do roboty. Coldgear ma grzać i ma być sucho. Heatgear ma nie grzać (bo nie ma mowy, żeby materiał sam z siebie chłodził) i być sucho ;)

Więc tu małe "nie": spokojnie heatgear sprawdzi sie też przy niższych temperaturach (szczególnie jako pierwsza warstwa) i sam tak swojej używam. Bardzo ładnie odprowadza pot, tylko trzeba też się nad warstwą grzewczą skupić gdy zimno :)

 

@7andrzej7 - a co miałeś na koszulce? Może tam coś pot trzymało?

Sprzeczać się nie będę - skoro masz takie a nie inne doświadczenie nie wmówię Ci przecież ,że czujesz coś innego :) Posiadam ciuchy UA od dawna.  Mam potówki ,ciepłą pełną bieliznę ,spodnie narciarskie, kominiarki ,rękawiczki ,bluzy ,koszulki polo golfowe, spodnie golfowe ,skarpetki ,czapki zimowe ,czapeczki letnie,spodenki treningowe ... Jak widać nie tylko z jeden dziedziny. Stosuję zgodnie z tym do czego są zrobione. I wierz mi - baselayer heatgear z długim rękawem noszę podczas uprawiania sportu przy +30stopniach. Wzbudzając tym zdziwienie towarzystwa :) Do około 3godzin sprawia wrażenie chłodu ! Nie tylko odprowadza pot i daje pełną suchość ,ale dosłownie schładza ogrzany organizm. Pod warunkiem ,że zewnętrzna warstwa to też polo/koszulka serii heatgear ! A przetestowałem też ,że seria coldgear  (podkoszulek ,bluza ,cienka kurteczka) potrafi trzymać ciepło 2godziny przy -17 stopniach. Później odczuwalne jest uciekające ciepło przez ramiona/barki. 

Ciekawostka : Obecnie eksperymentuję z polskim producentem Rough Radical.  Ich asortyment nie jest jeszcze zbyt duży ,ale myślę,że za jakiś czas będą równie cenieni co Under Armour  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzeczać się nie będę - skoro masz takie a nie inne doświadczenie nie wmówię Ci przecież ,że czujesz coś innego :) Posiadam ciuchy UA od dawna. Mam potówki ,ciepłą pełną bieliznę ,spodnie narciarskie, kominiarki ,rękawiczki ,bluzy ,koszulki polo golfowe, spodnie golfowe ,skarpetki ,czapki zimowe ,czapeczki letnie,spodenki treningowe ... Jak widać nie tylko z jeden dziedziny. Stosuję zgodnie z tym do czego są zrobione. I wierz mi - baselayer heatgear z długim rękawem noszę podczas uprawiania sportu przy +30stopniach. Wzbudzając tym zdziwienie towarzystwa :) Do około 3godzin sprawia wrażenie chłodu ! Nie tylko odprowadza pot i daje pełną suchość ,ale dosłownie schładza ogrzany organizm. Pod warunkiem ,że zewnętrzna warstwa to też polo/koszulka serii heatgear ! A przetestowałem też ,że seria coldgear (podkoszulek ,bluza ,cienka kurteczka) potrafi trzymać ciepło 2godziny przy -17 stopniach. Później odczuwalne jest uciekające ciepło przez ramiona/barki.

Ciekawostka : Obecnie eksperymentuję z polskim producentem Rough Radical. Ich asortyment nie jest jeszcze zbyt duży ,ale myślę,że za jakiś czas będą równie cenieni co Under Armour

Zgadzam się z Tobą co do stosowania ubrań UA według wskazań producenta. Jakość i wygodę można docenić stosując te ciuchy wg przeznaczenia, heatgear na lato, coldgear na zimę, ogólnie rzecz biorąc.

W grudniu zeszłego roku zrobiłam eksperyment i chciałam sprawdzić jak będę czuła się w koszulce z serii heatgear, czyli tej "chłodzącej". Założyłam na nią polar i kurtkę typu wiatrówka i nie była to komfortowa jazda, zwłaszcza, że temperatura była minusowa. Miałam wrażenie zimnego kompresu na plecach mimo ciepłego polaru. Następnego dnia zmieniłam na coldgear i to już była zupełnie inna jakość. Rzeczywiście miałam wrażenie, że koszulka "grzeje".Nota bene od wewnętrznej strony materał ma specjalną strukturę. Wobec tych i innych doświadczeń przestałam mieszać rzeczy UA z serii letniej i zimowej.

czy to jest potówka, szukam czegoś jako pierwsza warstwa do odprowadzania potu na nadchodzące wysokie temperatury?

 

http://armour.pl/product-pol-63896-Koszulka-UNDER-ARMOUR-HeatGear-R-Armour-R-Stretch-Compression-Short-Sleeve-T.html

Compression oznacza, że musi być super dopasowana, obciskać. Wiąże się z tym dobre odbieranie potu.Twoja koszulka to seria heatgear na wysokie temperatury /lato/, która ma być stosowana jako 1 warstwa i dobrze odbierać pot.

Koszulka z dł rękawami, o której piszesz w pierwszym poście też ma za zadanie odbierać pot i "chłodzić", jest na wyższe temperatury. Musi być też bardzo dopasowana, żeby spełniała swoją funkcję jako 1 warstwa odprowadzająca pot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie w zasadzie to samo. Obie mają siateczki odprowadzające ciepło. Obie są w wersji dostosowującej się do ciała. Rashguard teoretycznie jest lepsza w przypadku skóry wrażliwej na obtarcia czy wysypki . Osobiście innej różnicy miedzy nimi nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...