Skocz do zawartości

[amortyzator] Stukanie w SR SUNTOUR XCR RL-R Air i problem z regulacją tłumienia


dembovy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Jestem nowy na forum, mam problem z nowym amorem SR SUNTOUR XCR RL-R 27.5" Air. Po pierwsze amor okropnie stuka w sytuacji kiedy ugnie się ponad połowę swojego skoku, przy cofaniu z tej pozycji następuje mocne jednorazowe stuknięcie. Nie jest to jednak typowy stuk w momencie całkowitego wyprostowania widelca, Stuk następuje wcześniej, tak jakby w początkowym momencie powrotu amora. Nieważne jak ustawione jest tłumienie, stuk występuje zawsze.Drugi problem. Regulacja odbicia. Otóż pokrętło działa bardzo lekko, praktycznie bez oporów, opory pojawiają sie dopiero w momencie kiedy jesteśmy przy wartościach granicznych czyli w momencie zerowego tlumiania lub przy maksymalnym tłumieniu. Regulacja odbicia właściwie tylko tak działa, albo na maksa albo wogole. Czy tak to ma być ? Jak wygląda to u Was. Powiem jeszcze ze przy pierwszej regulacji tłumienia, obracałem delikatnie pokrętłem i  w pewnym momencie coś przeskoczyło i pokrętło kręciło się bezwiednie w każdą stronę, zupełnie bez oporu, po prostu nie działało wogóle- jak odłączone od amora. Po paru minutach, jakby " wskoczyło"  bez przyczyny znowu na swoje tory. i działa tak jak pisałem powyżej. Amor jest nowy ale niestety bez gwarancji. Mam go w rowerze który kupiłem jako używany zza granicy, gość go wygrał, nie był mu potrzebny. Kupiłem za pół darmo. Warto tego XCRa serwisować ? czy tak ma być ? lub co jest nie tak ? Jakieś pomysły, sugestie, rady ?

 

Pozdrawiam.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam regulację tłumienia powrotu (dół goleni, czerwone pokrętło)? Mam taki amortyzator (2014) ze zdalną blokadą i właśnie regulacją powrotu. To pokrętło tak właśnie działa, choć ja nigdy go nie przekręciłem (opór jest wyraźny i bałem się kręcić mocniej). Jeśli chodzi o odczuwalność zmian nastaw powrotu to jest niska. Dużo zależy też od terenu po jakim jeździsz i ile ważysz. Ja ważę ~100 kg i amortyzator ładnie pracuje napompowany do 6 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, dzisiaj pojawiła mi się podobna usterka w Raidonie 2014, skok 100mm, blokada w manetce. Niezależnie ile jest powietrza, schodzi na jakieś 3/4 skoku, ciśnienie trzyma. Wyraźnie czuć jakiś mechaniczny opór. Ma ktoś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...