Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] Jak zabezpieczyć rower przy dojazdach do pracy


DarkoZZZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Sa w Polsce jakies ciekawe ubezpieczenia od kradziezy rowerow? Ja w UK prawie zmiescilem sie w tych magicznych 10% z ubezpieczeniem i wymaganym przez firme u-lockiem.

 

Edit - musze dodac, ze to roczne ubezpieczenie - okolo 350PLN

 

Sporo. W ciągu roku można bardzo dobre zamknięcie kupić a w ciągu 10 lat dobry rower. Moim zdaniem nieopłacalne chyba, że się posiada rowerek za 20 kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele można powiedzieć o tym łańcuchu gdyż nie widać oczek. Jedyny plus to fakt, że

 
  • czteroboczne ogniwa grubości 7 mm wykonane z potrójnie utwardzanej stali z domieszką manganu

Jednak nie ma pojęcia czy wszystkie ogniwa są w tej technologi, czy są spawane a może są tylko łączone na styk, a może tylko oczko widoczne na zdjęciu jest hartowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sporo. W ciągu roku można bardzo dobre zamknięcie kupić a w ciągu 10 lat dobry rower. Moim zdaniem nieopłacalne chyba, że się posiada rowerek za 20 kpln.

 

 Niby masz racje, ale w pakiecie mam tez:

 

- OC do £2m

- Opieke zdrowotna do £20k

- Zwrot za transport do £150 jak mi sie rower gdzies popsuje

- Ubezpieczenie obejmuje akcesoria, rowniez ubrania

- Zastepczy rower, chyba do tygodnia

- Ubezpieczenie obejmuje zawody

- Obejmuje uszkodzenia mechaniczne

- Wszystko na calym swiecie

 

I najwazniejsze - spokoj ducha  :thumbsup:  Przy codziennych dojazdach w zatloczonym miescie duzo sie dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby łańcuch kupiony w rowerowym za 60 zł był cokolwiek wart. Łańcuch poniżej setki padają pod nożycami niestety, kolega stracił tak rower. Sensowne zabezpieczenia zaczynają się od ok. 150 zł

 

Chciałem zwrócić uwagę na pewien często powtarzany frazes i to głupi.

Cena zabezpieczenia jest jednoznaczna z jakością.

 

Nie jest to prawda. Łańcuch najwyższej jakości 12mm można kupić po 80zł za 1 metr u polskiego producenta.

Przy 200 cena spada a producenci zapięć biorą to na km.  Więc 60 za metr cieńszego hartowanego łańcucha to nie jakaś cena która go wyklucza.

Problem jest w tym ze jeśli nie weźmiemy nożyc i nie spróbujemy przeciąć to nie wiemy co mamy. Bo możemy dostać ładnie wyglądający krowi łańcuch zamiast porządnego utwardzanego. Hartowanie to też nie wszystko. Bo nie każdy hartowany łańcuch będzie tak samo wytrzymały.

Łańcuchy hartuje i utwardza się różnymi technologiami do różnych celów.

 

Drugi problem w tym że drogie zapięcia mają zamki.... A dobry złodziej umie zamki otwierać...

 

Trzeci ze widziałem linki renomowanych firm  po 100zł i więcej... A nadal są one tylko linkami.

 

Jak szukacie dobrego taniego łańcucha to szukajcie starych zawiesi. Przy odrobinie szczęścia w cenie złomu kupicie zagwozdkę dla złodzieja ;)  (tylko sobie sprawdźcie normę co ona oznacza;) )  1m 13mm 55 na alledrogo :) 1m 4kg :D

Dotego kłódka z upierdliwym zamkiem i wszystko gra.

Tylko przy teście paczcie na co on jest.

 

Ja mam dwa łańcuszki axa  porysowaną ramę i jak mogę przypinam się przy rowerach z linkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałem zwrócić uwagę na pewien często powtarzany frazes i to głupi. Cena zabezpieczenia jest jednoznaczna z jakością.  

Miałem na myśli jedynie zabezpieczenia kupowane "w rowerowych".

 

A łańcuchy kupione tam za kilka dych do najlepszych nie należą choć niewykluczone że może jakieś perełki się zdarzają. Keepery i Kryptoloki też idzie dość łatwo złamać także dla mnie dopiero Evolution zapewnia dostateczną ochronę (ew. tańsze odpowiedniki).  

 

A że są linki i cieniutkie łańcuszki w ładnej osłonce za ponad stówkę to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tylko że nie sądzę, aby złodziej z przypadku jest na tyle przygotowany, aby atakować łańcuch. Sądzę, że ktoś, kto para się kradzieżą rowerów jest bardzo dobrze obeznany z rynkiem oraz cenami i raczej nie będzie podejmował ryzyka za niewielką sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się dopiero jeżeli nie spełni ;)
 

Widzę, że autor tematu w Warszawy. Sprawdziłeś sobie opcje parkowania w pobliskim garażu podziemnym? Ja tak robię i o żadnych łańcuch nie myślę. W sąsiedztwie samych ferrari i maserati czuję się całkiem bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Artwro, @@rowerzysta01, Po treści ogłoszeń o kradzieży roweru na tym forum wnioskuję, że podstawowym problemem są użytkownicy zabezpieczeń. Wcale nie rzadko czytamy przecież, że rowery zostały skradzione z miejsc typu klatka schodowa. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że nie można zostawiać roweru w cichym i ustronnym miejscu na długi czas. Żaden łańcuch ani ulock nie pomoże, gdy złodziej będzie miał nieograniczony czas działania. Jak złodziej nie pokona zabezpieczenia, to albo rozkradnie rower na części, albo ze złości go zdemoluje.

W zeszłym widziałem całkiem przyzwoity (w sensie wyglądu i stanu technicznego) rower, który był regularnie przypinany przez właściciela do znaku w pobliżu ścieżki rowerowej. Dziwiło mnie nawet, że nikt się nim nie zainteresował. Oczywiście im lepsze zabezpieczenie tym lepiej, ale wydaje mi się, że budżet 350 PLN to przestrzał. Przede wszystkim zabezpieczenie - jakie by nie było - nie może uśpić czujności właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się dopiero jeżeli nie spełni ;)

 

Widzę, że autor tematu w Warszawy. Sprawdziłeś sobie opcje parkowania w pobliskim garażu podziemnym? Ja tak robię i o żadnych łańcuch nie myślę. W sąsiedztwie samych ferrari i maserati czuję się całkiem bezpiecznie.

 

No własnie, musiałem dzisiaj podjechać z rana do biurowca i rozmawiałem z ochroną. Goście powiedzieli mi że z parkingu podziemnego nigdy jeszcze im roweru nie zajumali, bo raczej byłby dym że nie pilnują. Nie słyszeli też żeby spod samego wejścia, gdzie są stojaki tez coś zgineło.

Dlatego myślę, że na razie będę jeździł ze stara linką za 30 zł i parkował w garażu podziemnym, a potem jak dokupię sakwy to kupię dobry łańcuch, bo wożenie paru dodatkowych kilo na plecach plus laptopa trochę mnie przeraża. 

Nie planuję parkować roweru nigdzie poza biurowcem na dłużej niż 3 minuty. Będę trzymać go  w domu, więc może czasem zaparkuję tylko gdzieś pod sklepem, ale to na dosłownie minuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo wożenie paru dodatkowych kilo na plecach plus laptopa trochę mnie przeraża.

 

torebka na ramę :)  ja tam wożę moje łańcuszki.

 

więc może czasem zaparkuję tylko gdzieś pod sklepem, ale to na dosłownie minuty.

 

Przecięcie linki za 30zł to jest ciach.... Szybciej niż otwarcie kluczem!

Więc jednak łańcuch nawet krowi lepszy na 3 min bo go nie przetniesz kieszonkowym przecinakiem.

 

@@MikeSkywalker, Pewnie że większość tanich to chłam....

Ale większość drogich nie odbiega od taniego chłamu. Jak łańcuch dobry to kłódka do maści..... itd itp....

 

@@mklos1,  Weź pod uwagę że łatwiej opchnąć rower za kilka stówek niż coś droższego.

Osoby znające się są świadome i sprawdzają legalność a lemingi jak mają kupić coś za 2k+ używanego to kupią w decathlonie coś za 1,5k bo nie widzą różnicy.

Wiec wbrew pozorom tani rower dla złodzieja może być bardziej opłacalny.

I dodatkowo to stosunkowo "niegroźne" bo jak go złapią to mu "naskoczą".

Chore polskie prawo legalizuje kradzieże robiąc z nich wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrisK, Co jest opłacalne dla złodzieja, to ja bym w tej kwestii polemizował. Ryzyko nakrycia podczas kradzieży taniego i drogiego jest porównywalne, a zysk znacznie mniejszy. Poza tym drogi rower zawsze można upłynnić na części, co jest łatwiejsze i bezpieczniejsze, gdyż nikt nie pyta o legalność pochodzenia przerzutki i o papiery. Ludzie zabijają się na Allegro u używane komponenty XT/XTR, a "Turnieje" leżą i leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...