Skocz do zawartości

[1700 - 2200] 29er jako cross po zmianie opon


Pawk89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

stworzyłem nowy wątek bo nie wiedziałem gdzie się podczepić. Czy wg was ma sens kupno takiego 29era: http://www.wheeler.pl/rowery/gorskie/protron-420-14-detail i przerobienie go na bardziej wszechstronnego crossa poprzez zmianę opon na 28" (powiedzmy szerokość 1,75)? Kusi mnie niezły osprzęt jak za tą cenę. Mam 173cm i 82cm dł nogi - Czy rama 17 cali była by dla mnie odpowiednia uwzględniając zmianę opon na węższe i cieńsze?

 

Dzięki za opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miesiąc lub 2 temu można było w tej cenie dostać Raidona z przodu, a teraz to poza hamulcami i właśnie "amortyzatorem" to faktycznie spoko, ale myślę, że w tej cenie przyzwoitego crossa też by się znalazło...

 

Do typowego śmigania po szosie geometria ramy w crossie jest lepsza, ale z rowerów MTB to akurat chyba tylko 29er może być niezłym zamiennikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze miesiąc lub 2 temu można było w tej cenie dostać Raidona z przodu, a teraz to poza hamulcami i właśnie "amortyzatorem" to faktycznie spoko, ale myślę, że w tej cenie przyzwoitego crossa też by się znalazło...   Do typowego śmigania po szosie geometria ramy w crossie jest lepsza, ale z rowerów MTB to akurat chyba tylko 29er może być niezłym zamiennikiem

 

Co prawda zamierzałem kupić Unibike'a Vipera ale kolega pokazał mi tego Wheelera 29era i przy znacznie niższej cenie w porównaniu do Vipera otrzymujemy lepszy osprzęt (no może poza amorem). Dodatkowym autem jest to że mieszkam blisko salonu Wheelera. Tylko obawiam się czy ta ramka nie będzie na mnie za mała (17") jak na zastosowania niegórskie, a 19" już nie ma...


 

 

Prawda Raidona nie dostaniesz, ale XCR AIR jest osiagalny. Jeśli tylko nie boisz się zakupów z zagranicy Axit CZ :: Kola a rámy :: Mongoose Tyax Expert 29'' (černá/červená) 2014 Mongoose | Tyax Expert 29

 

Rowerek wygląda fajnie, jak za tą cenę nawet świetnie, ale zakupu z zagranicy chyba bym się trochę obawiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego wzrostu tylko rama 17', bo to nie chodzi o zastosowanie tylko o geometrię - rowery MTB są dłuższe, więc 19' będzie po prostu za długa dla Ciebie.

 

No właśnie do tej pory jeździłem na 19" MTB 26" i było spoko - przynajmniej nie odczuwałem zbytniego dyskomfortu. Idealna byłaby 18" takich ram jest niewiele. Dzięki za pomoc.

 

Jeszcze ostatnie pytanie - czy jeżeli wezmę tego jednak tego Protrona 500 (za 1800 zł) i zmienie mu oponki na 1,75 to nie nie odczuje znacznej różnicy w jeździe nieterenowej w porównaniu do typowego crossa? W tej cenie po prostu nie znajdę crossa z takim wyposażeniem (poza no-name'ami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...