Skocz do zawartości

[Rajd] Rowerem na Rajd Politechniki Krakowskiej. Kraków - Jurgów


Arcycys

Rekomendowane odpowiedzi

s42fsl.jpg

 

Zasady akcji Rowerem na Rajd są proste. 30 czerwca o godzinie 10:00 spotykamy się na dziedzińcu Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej 24 i ruszamy w kierunku Jurgowa. Na trasie będziemy robić postoje w atrakcyjnych turystycznie miejscach, a po pokonaniu większej części trasy, rozbijemy obozowisko pod w schroniskiem PTTK Stare Wierchy w Gorcach. W nocy odbędzie się impreza integracyjna. 1 maja wypoczęci i zintegrowani ruszamy w dalszą część wycieczki. Początek dnia zapowiada się intensywnie, gdyż plan zakłada podjazd na najwyższy szczyt Gorców Turbacz (1310 m n.p.m.). Po zdobyciu góry pozostaje nam już tylko 30 kilometrów do celu.

 

Wujek Google podpowiada nam, że do pokonania mamy 112 km. Suma podjazdów wynosi 2 134m, a zjazdów 1 575m. Google rzuciło nam wyzwanie przejechania trasy w 8 godzin i 24 minuty, ale my nie będziemy się śpieszyć, ważne żeby zdążyć na rozpoczęcie rajdu.

 

Trasa przejazdu będzie wyglądać mniej więcej tak:

 

 

Aktualne informacje dostępne są na stronie www rajdu Politechniki Krakowskiej i wydarzenia na facebooku.

Zapisywać można się do dnia 27.04 pod adresem roweremnarajd@gmail.com podając swoje imię nazwisko i numer telefonu.

 

Na każdego uczestnika czeka pamiątkowa koszulka, oraz wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.  

 

Koszty noclegu, napojów energetycznych i ogniska integracyjnego pokrywa organizator.

 

Liczba miejsc ograniczona.  

 

 

Garść informacji o wydarzeniu jakim jest Rajd Politechniki Krakowskiej. 
 
W dniach 1-4 maja w miejscowości Jurgów odbędzie Rajd Politechniki Krakowskiej. Młodzi ludzie, którzy chcą przez te kilka dni wolnych od pracy wędrować po górach, uprawiać turystykę rowerową, brać udział w koncertach i dobrze się bawić muszą wziąć udział w tym wydarzeniu. 
Rajd Politechniki Krakowskiej to najstarszy rajd turystyczny w Polsce. Już od 53 lat studenci przemierzają górskie szlaki i rozbijają namioty w jednej z turystycznych miejscowości, zmieniając ją w prawdziwą studencką wioskę. Pierwsze edycje były skromne – gromadziły kilkudziesięciu zapaleńców, którzy chcieli aktywnie spędzić kilka dni, ładując baterie przed letnią sesją w akademickim gronie przyjaciół. Trzeci rajd, zorganizowany w 1964 roku, zapoczątkował chyba najbardziej znaną tradycję rajdową. Impreza została nazwana „Ekskluzywną”. Do dzisiaj nazwa każdego rajdu zaczyna się na literę „E”, np. „Ekstremalny”, „Ekstrawagancki” czy „Elastyczny”.
 
Coroczne kultywowanie imprezy, poszerzyło grono jej sympatyków na inne uczelnie i miasta. Na Rajd przyjeżdżają tysiące studentów z całego kraju. Stawiana jest profesjonalna scena, na której występują największe gwiazdy polskiej muzyki. Rajd gościł już m.in.: T-Love, Akurat, Pawła Kukiza, Big Cyc czy Łąki Łan. Ta najbardziej rozpoznawana w studenckim świecie majówka, dorobiła się kilku tradycji bez, których nikt już sobie nie wyobraża jej istnienia. Wśród nich można wymienić konkurs na najbardziej niepotrzebną rzecz na rajdzie, piosenkę rajdową, czy charakterystyczną grupę. Jest też kilka bardzo młodych akcji jak „Rowerem na rajd” która polega na dotarciu do miejsca Rajdu na rowerach. Z roku na rok wzrasta liczba osób, które decydują się wziąć udział w wycieczce rowerowej z Krakowa, poprzez malownicze górskie tereny, aż do docelowego miejsca Rajdu. Udział w akcji „Rowerem na Rajd” połączony z pieszymi wycieczkami górskimi, organizowanymi już podczas trwania Rajdu są wspaniałym pomysłem na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego. 
 
W tym roku 53. Endorfinowy Rajd Politechniki Krakowskiej odbędzie się w dniach 1-4 maja w Jurgowie. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej wydarzenia www.rajd.pk.edu.pl oraz fanpage’a www.facebook.com/RajdPolitechnikiKrakowskiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...