Skocz do zawartości

[rower] po kradziezy 26 cali - dylemat 27,5 czy 29?


woren

Rekomendowane odpowiedzi

Nie płacz jednego ale opinie wielu! Do tego dodaj sobie wieczne regulacje hamulców avid elixir 5 i nierówną pracę tłoczków. Ciągle problemy z tymi hamulcami. Pierwsza wywrotka w terenie i urwana klamka. Kilka wypadów w teren i zatarte łożysko suportu.

Urwana klamka to chyba nie jest wina producenta roweru ?, podany model Canyona nie ma Avidów tylko hamulce SLX, , zatarte łożysko suportu (suport do najgorszych nie należy), to też nie wina producenta roweru, mało tych argumentów przeciwko podanemu Canyonowi :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten podany model canyona ma slxy hamulce i suport, a mój ma avidy 5 i deore suport. Ten jest lepszy. Teoretycznie. Ja nie neguję canyona. Tylko wytykam co się w moim posypało po kilku miesiącach eksploatacji a było tego sporo.

 

No Łukasz trzeba jakiś kompromis znaleźć bo zaś masa to na podjazdach strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube też podaje masę bez pedałów :whistling:

Nie jestem tego taki pewien. Canyon na stronie ze specyfikacja pisze wyraznie, ze nie sa zalaczone w paczce, natomiast Cube wspomina o takich: CUBE Aluminium MTB.

 

Pomijajac juz teraz dywagacje na temat masy i idac dalej w tej trudnej selekcji sklaniam sie coraz badziej w strone Cube. Seria LTD ma 3 modele w tej grupie: Pro, Race i SL. Cenowo dokladnie w tej kolejnosci. Porownujac je do siebie wpada mi w oko Race majac te same hamulce co CL, nieco inny widelec (Manitou ma dodatkowo remote lock czego Fox nie ma i ponoc wymaga mniej pielegnacji i serwisow niz Fox) a poza tym raczej bardzo podobnie a tanszy od SL o 200€, Roznica miedzy Pro  Race to z kolei 150€. Co myslicie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie, że zdecydowałeś się na 29 cali, ponieważ wielkość kół nie decyduje o zwrotności. Większe znaczenie ma geometria, długośc mostka, długość kierownicy. Z podanych modeli Cube'a radzę Ci wybrać Race lub SL. Pro sobie odpuść. Wydaje mi się, że jakość amorów Rock Shox ostatnio mocno spadła. Sam się właśnie męczę z awarią Reby, a wcześniej miałem dokładnie taki sam problem z Reconem. Manitou i Fox to już lepsza jakość i praca. Nie sądzę też żebyś musiał częściej serwisować któryś z nich. Osprzęt w Race i SL jest podobny. Warto tylko zastanowić się nad kołami, a głównie ich wagą i szerokością obręczy. Lepiej oczywiście wybrać lżejsze koła (lepsze przyśpieszenie) i szersze obręcze (lepsza trakcja). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Sagitt77, Dzieki za utwierdzenie w moim wyborze.

 

 

 

Warto tylko zastanowić się nad kołami, a głównie ich wagą i szerokością obręczy.

No to juz trudniej bo Race ma jakies Cubowe obrecze o magcznej nazwie CUBE ZX24 a SL tego tasiemnca - DT CSW MA 1.9 straightpull wheelset, 28/32 spokes, 622x20C.

 

Rozumiem ze do moich gabarytow jakie wspomnialem wczesniej i wymiarow ramy Cube tych modeli, tez proponujesz 19''?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jak juz mowilem zdecydowalem sie na Cube LTD Race 29. Rower juz mi maja skladac na dniach ale ze z rozmiarem jeszcze zagadalem sprzedwce to mi zaproponowal pozyczenie na weekend modelu LTD SL 29 w rozmiarze 21 cali na weekend. Wzialem i dzis przejechalem jakies 30km. Pierwsze wrazenie to ze kiera jest dosc szeroka i moze z przyzyczajenia  z poprzedniego roweru, jak nie mam potrzeby wachlowac przerzutkami to rece klade bardziej do srodka. Odczuwalem w ogole dyskomfort w nadgarstkach (bolem to raczej tego nie mozna nazwac) kiedy rece mialem ulozone szerzej, do szerokosci kierownicy. Stojac w miejscu z rowerem miedzy nogami okazuje sie dosc wysoki, w polowie ramy jest dosc blisko jajek a zblizajac sie w strone kierownicy zaczyna byc nawet niemozliwe zeby dojsc do samej kierownicy bez grymasu na twarzy ;) (moze nieco przesadzam ale kontakt jest, na pewno). Czyli zatem za duze 21 jak domniemam? Czy te wszystkie wspomniane rzeczy moze tlumaczyc rama 21 czy po prostu taka natura roweru / geometria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to tu mnie tylko upewniliscie, ze rama duza jednak jest i za duza pode mnie.

Inna kwestia to kierownica, szersze kierownice powinny być bardziej gięte do wewnątrz.

Co masz na mysli? Odczucia w nadgarstkach nieco mnie martwa. nie wiem czy to moze miec cos wspolnego z rozmiarem ramy. Mozesz podrzucic jakies foto obrazujace Twoja uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom tylko sie utrwalam w przekonaniu, ze 19 cali to dobry rozmiar dla mnie. Zmierzylem wlasnie rozstaw tej kiery w testowym LTD SL 21 cali i ma 72 centy. Dosc sporo jak mnie sie wydaje. Sadzicie, ze kiera w 19 cali bedzie odpowiednio krotsza?

 

Jeszcze nie mierzylem rozstawu barkow ale wedlug artykulu od Rulez, kiera powinno byc 10-15 cm dluzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego ze mam teraz ten demowy SL to zaczynam sie zastanawiac nad SL w porownaniu do Race. Roznica dla mnie to 160€. Kurde, jak kobieta normalnie jestem :D

 

Roznice (Race Lewa, SL prawa strona):

Widelece: Manitou Marvel TS Air, Alloy Steerer,100mm. Remote Lockout VS Fox 32 Float CTD O/C 29, 100mm

Kola: CUBE ZX24 VS DT CSW MA 1.9 straightpull wheelset, 28/32 spokes, 622x20C rim

Manetki: Shimano SLX SL-M670-I, Direct Attach VS Shimano XT SL-M780-I, Direct Attach

Przednbia przerzutka: Shimano SLX, FD-M671-D, direct mount, Down Swing VS Shimano XT, FD-M781-A, direct mount,
 

Sadze ze komus sie przyda ten post borykajacym sie z podobnym problemem wyboru i na co uwage zwrocic. Takze Panowie nie zuzywacie "atramentu" na marne. Prosze pisac! Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl na Cube LTD Race 29 w rozmiarze 19 cali. Dam znac jak mi sie jezdzi. Pierwsze wrazenie po dwoch krotkich wypadach pozytywne. Moze jedynie zmiana mostka na 1 cm dluzszy aby mnie nieco bardziej wyciagnac do przodu ale to sie zobaczy.

 

Dziekuje Wam za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...