Skocz do zawartości

[pedały] Time Atac XC vs. XS. Co kupić? Rady, opinie.


cinek1987cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

Pierwsze 150 km na TIME ATAC XC 6 zrobione

Jest efekt WOW!, wreszcie mam solidne "odejście" na światłach, i rower zaczął sam przyspieszać, bo kilka obrotów korby sprawia ze na liczniku pojawia się 30km/h :woot:

siła pedałowania zwiększyła się do tego stopnia iż okazało się że muszę już wymienić napęd  bo jak mocniej docisnę to łańcuch przeskakuje po zębatkach ...

same pedały eleganckie, chociaż po kilku dniach używania na jasnych powierzchniach zrobiło się sporo ciemnych śladów , zatarć itd... tak więc esteci mogą być zawiedzeni. Łatwość wpięcia i wypięcia dla początkującego bez zarzutu, chociaż udało mi się kilka razy niechcący wyrwać nogę z zatrzasku jak wspinałem się pod górę i pod wiatr z przypięta przyczepka i córkami w środku, wiec rozumiem że dodatkowa waga ( około 50 kg) sprawiła że chwilowe naprężenia były powyżej tolerancji wypięcia pedała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobry!

Pierwsze 150 km na TIME ATAC XC 6 zrobione

Jest efekt WOW!, wreszcie mam solidne "odejście" na światłach, i rower zaczął sam przyspieszać, bo kilka obrotów korby sprawia ze na liczniku pojawia się 30km/h :woot:.

Heh ja mam takie wrażenie po wymianie kół z piastami DT350. BTW...Czekam na swoje XC4. Generalnie zależy mi na łagodnym traktowaniu kolan. Siła przyjdzie sama :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem i zamontowałem Tajmy.

Bloki przykręciłem bodajże na 17°. Wpięcie i próba wypięcia....Kurde nie bardzo. Zmiana na 13°. Wpięcie i wypięcie. Pierwsze wrażenie - po kilku próbach było lżej, ale mam wrażenie że lewy but ciężej wychodzi... kwestia wyrobienia bloku czy sprężyny ? Prawy to mi czasami wychodzi bez jakichś większych oporów.

 

Kwestia regulacji sprężyny. Nowe XC4 nie mają regulacji, więc nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że jest. Firma poszła kosztami pewnie, jak wszędzie... Dopiero XC6 ją ma. Czy jest to potrzebne to nie wiem ...jeszcze. Na razie próby odbyły się w domu heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, kwestia przyzwyczajenia.

Dzisiaj większy rozjazd. Miałem chwilę zawahania jak mi auto wyjechało a ja nie mogłem lewej nogi wypiąć :/ Ale balansem ciała dałem radę... Dziwna sprawa. Prawa noga wpina się i wypina dosyć łatwo, natomiast lewa ciężko się wpina i wypina ... W sensie zet muszę użyć więcej siły... Bloków się nie reguluje na boki i wyglądają tak samo wytarte... Sprężyny wyglądają tak samo. To wygląda jakby na lewym pedale była mocniejsza sprężyna... trochę mnie to martwi. To normalne??

Wyrobi się to czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bardziej wolę wypinać lewą nogę, no i z lewej działa fajnie. Z prawej działa mi różnie... czasami lekko a czasami chciałem wyrwać i nie mogłem, dopiero na spokojnie za 2 razem i też zależy w jakiej pozycji miałem ramię korby. Ale jeszcze sobie tak właśnie pomyślałem, że może ja to źle robiłem... muszę jeszcze potestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...