Skocz do zawartości

[bb5] :) czy :( ?


Ychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak już chyba wszyscy na forum wiedzą mam jakiś chiński zacisk przedniego hamulca. Przeglądając Alledrogo nie natrafiłem na żadne tanie , znane heble i tak sobie pomyślałem że zobacz Olx. Znalazłem kilka ofert z BB5 w przystępnych cenach. Stan wizualny taki sobie , ale ważne by działały. Teraz mam takie pytanie dobre będą na metalikach? Koło pewnie zblokują ale chodzi o modulację itp. Może ktoś z was miał z nimi do czynienia? Wiem że lepsze będą bb7 albo najtańsze hydrauliki , ale na razie nie dysponuję dużymi finansami i jeśli BB5 by mi starczyły trochę bym na  nich pojeździł.  Bo jak wiadomo ten mój rambler to średni amor heble przednie i jeszcze kilka rzeczy a finansów brakuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie chwaliłeś się ostatnio zakupem tarcz XT i co, teraz na zaciski zabrakło? ;>

Tak jak by :D Chodzi o to że po prostu tak myślałem że jak kupie tarcze to bd mógł wykorzystać te klocki co mam teraz a potem kupie inny zacisk.

Ogólnie nie potrzebuje mieć deore 975 chodzi tylko o porządne hamowanie a nie zwalnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB5 w przystępnych cenach mają adaptery i fikuśne podkładki? Bez nich ciężko będzie...

Tego to nie wiem , jakiś adapter dostane w rowerowym niedaleko mnie co do podkładek będzie gorzej. Może te od v-ek wezmę. 

 

@mariusz

"Zalezy ile wazysz  :) bb5 to niezly zacisk jak na mechanika."

Lekko będą miały niecałe 60kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale z używkami rożnie bywa, on lubi sie brudzić zacierać.

Nówka w sumie nie kosztuje też tak dużo , ale wolał bym kupić taniej użwki i już zbierać na jakieś lepsze hydrauliki ze względu na to że mechanik jednak ma tylko jeden ruchomy klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja juz wywaliłem w robocie kilka bb5 które nie działały ani trochę, ani groźba ani prośba. Choć tu sa bardzo specyficzne i ciężkie warunki. Przy dbaniu o hamulec, zaglądaniu raz na jakiś czas czy działa jak trzeba nie powinno byc problemu póki nie złapie luzów i sie nie rozleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze hydrauliki nie będą lepsze.

Właśnie stoję przed dylematem: BB5, BB7 skreśliłem ze względu na paskarką cenę, najtańsze sh*tmano hydro lub używki Magura MT2. Wszystko to pod przednie koło i tarczę 160mm. Te BB5 dadzą radę pode mną przy wadze 82kg?

 

Edit: sorki za podpięcie się do wątku, lecz ten dylemat spędza mi sen z powiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja juz wywaliłem w robocie kilka bb5 które nie działały ani trochę, ani groźba ani prośba. Choć tu sa bardzo specyficzne i ciężkie warunki. Przy dbaniu o hamulec, zaglądaniu raz na jakiś czas czy działa jak trzeba nie powinno byc problemu póki nie złapie luzów i sie nie rozleci.

W sumie to u mnie nie mają ciężko (pewnie też dlatego  że obecnym ciężko gdziekolwiek wjechać bo to igranie ze śmiercią). Lecz mając dobre hamulce lekko by nie miały (co jakiś czas widzę różne fajne ścieżki patrzę i myślę "Ale bym se zjechał" a potem "nie na tych hamulcach"). Czyli w sumie lepiej jakieś tanie hydry czy te podołają? (błoto, piasek, katowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie będziesz na nie wylewał oleju a później jeździł po pasku, następnie maczał w błocie pośniegowym i robił zagniatania w błocie to będą działać.

Ok , dzięki. Jeszcze jedno pytanie . Jak wypadną z tarczą 160? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stndardowo, wszystko zalezy od klocka, większa tarcza daje tylko jakiś % więcej sily ;P

Gdzieś czytałem właśnie jakiś test i tarcza 160mm zatrzymała rower na jakimś dystansie a 180 zrobiła to 16% szybciej. Tak samo 180 a 200 kolejne 16%. Ale koło się zblokuje na metalikach na 160 ta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed dylematem: BB5, BB7 skreśliłem ze względu na paskarką cenę, najtańsze sh*tmano hydro lub używki Magura MT2. Wszystko to pod przednie koło i tarczę 160mm. Te BB5 dadzą radę pode mną przy wadze 82kg?

 

Edit: sorki za podpięcie się do wątku, lecz ten dylemat spędza mi sen z powiek :)

MT2 . Najtańsze shimano są słabsze od MT2 która ma fajną moc i niezłą modulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

MT2 która ma fajną moc i niezłą modulacje

I dość często trafia na serwis :P nie tak jak np 445 ale jednak :P

 

 

Ale koło się zblokuje na metalikach na 160 ta?

Ciężko to stwierdzić ... ale generalnie tak, powinieneś sie moc na nich zabić na tarczy 160. Ale to zależy od klocków, od tarczy, od regulacji i czystości powierzchni hamującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MT2 . Najtańsze shimano są słabsze od MT2 która ma fajną moc i niezłą modulacje :)

No właśnie serce i rozum podpowiadało Magurę :)  jeśli jednak jak @@Puklus twierdzi są awaryjne to nieco zmienia postać rzeczy niestety.

Najbardziej niepokoi mnie przy tych BB5 czy zatrzymają moje 82kg przy ostrych hamowaniach z prędkości rzędu 50-60km/h, z tego co wyczytałem są tam stosunkowo niewielkie klocki. Gdyby droga hamowania była dłuższa niż przy Avidach SD7 które mam w tej chwili byłbym srodze rozczarowany.

 

@@firefly ile ważysz jeśli można wiedzieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...