Skocz do zawartości

[rower] dylemat między fullem 29 a hardtail 29


Melman1980

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie aktualnie posiadam fulla trek ex 5 2014 29. Korci mnie trochę hardtail Cube LTD 29 SL:) Tak wiem zapt\ytacie jakie mam preferencje, noc cóż. Nie jestem jakimś hardcorowym rowerzystą lubie szybko mknąc leśnymi ścieżkami, pocisnąc czasem po asfalcie pojezdzić po mniejszych wertepach. Mam troszkę problemy z odcinkiem ledzwiowym kregoslupa dlatego miedzy innymi mam fulla. Odwiedziecie mnie od pomysłu :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full i hardtail to inna jazda i inne doznania. Jak dla mnie nie ma prostego wyboru i dlatego mam i jedno i drugie. Jeżeli kogoś stać, to zawsze dwa rowery są lepsze niż jeden. Chyba, że zastanawiasz się nad zamianą fulla na HT, to wtedy sam powinieneś wiedzieć który rower cię bardziej kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że full to inna jazda to się Ameryki nie odrywa. Problem w tym, że do pewnych zastosowań sztywniak nadaje się lepiej od fulla.

Co kto lubi a ja osobiście nie widzę możliwości by całkowicie zrezygnować z HT. Ma się kasę i ma gdzie trzymać to czemu na te "mknięcie po ścieżkach" nie mieć tego typu sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można mieć fulla o małym skoku + amortyzację z blokadą i wtedy ht jest zbędny ... jeśli rower ma być w teren to ht bez względu na materiały z jakich jest wykonany kopie w tyłek ... jakoś nie lubię kiedy mnie siodełko kopie w tyłek ... Reasumując trzeba mieć 2 fulle, jednego w góry i jednego na niziny :)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...