Skocz do zawartości

[pedały do szosy] SPD vs noski vs ostrokołowe platformy ze strapami


nonameuser1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam pytanko i chętnie wysłucham Waszych odpowiedzi, może coś przyjdzie nowego do głowy.

 

Mam w miarę nowożytną szosę alu-carbon. Jeden z ostatnich brakujących elementów to pedały. I tu pojawia się problem bo nie chcę na 300% SPD, pedały z noskami mogłyby być ale znajduję same o klasycznym wyglądzie, przydałyby się czarne (szosa jest czarno biała i brak chromowanych/aluminiowych srebrnych komponentów).

Ostatnio też wpadł mi pomysł do głowy, pewnie trochę herezja, ale czemu by nie przenieść wykorzystywanych w ostrym kole pedałów typu platformy+strapy np. veganskiego do takiej szosy. Jeździłem trochę na takim zestawie i bardzo mi to odpowiadało.

 

Wybór pedałów to raczej indywidualna kwestia, wiem że nie chcę SPD, pedały z noskami są dla mnie tak samo wygodne jak platformy+strapy. Podpowiedzcie coś, bo najlepiej wybrałbym to ostatnie rozwiązanie, mimo, że za cholerę nie pasuje do szosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK troszkę przemyślałem temat, chyba jednak postawię na SPD

 

bałem się trochę kosztów, pedały + buty nie jest to budżetowa opcja, ale lepiej kupić raz a dobrze.

 

W temacie SPD jestem zielony, troszkę wertowałem ale będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Chciałbym aby buty nadawały się do chodzenia, przejście do sklepu, na pocztę itd, bo sporo rzeczy załatwiam "na mieście" zsiadając z roweru.

 

Z tego co się zorientowałem, mimo że pedały mają służyć w rowerze szosowym, chyba powinienem postawić na pedały i buty MTB.

 

Co powiecie na M520 + buty M065?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...