Skocz do zawartości

[do 2000] mtb: Hexagon X9 vs RockRider 520 vs Kands Energy 1500


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po wielu latach jazdy na turbo oldschoolowym rowerze - Grand Adventure, nadszedł czas na długo wyczekiwaną przesiadkę.

Głównie korzystam z roweru w celach rozrywkowych, najwięcej frajdy sprawia mi jazda po leśny bezdrożach, czy specjalnie przygotowanych trasach rowerowych, często ze sporymi różnicami wzniesień. Jazda na asfalcie oczywiście nie można wykluczyć, ale występuje przeważnie tylko jako dojazd do ulubionych tras.

 

Mam jakieś 184 cm wzrostu, 78 kg wagi, a odległość od podłogi do kroku w lekkim rozkroku to jakieś 85 cm, dlatego też wydaje mi się, że odpowiednia dla mnie rama to ~19"

 

Skłaniam się bardziej do nowych rowerów, a mój budżet to około 2000 zł, poniżej zebrałem modele które przykuły moją uwagę w czasie poszukiwań:

 

Kross Hexagon X9 M 2014 - LEPO

Rower górski ROCKRIDER 520 B'TWIN - Rowery Rowery - Decathlon

Kands ENERGY 1500 DISC HYDRAULIC - Rowery Kands, sklep i serwis rowerowy Tarn

 

Początkowo skłaniałem się do propozycji KROSSa, jednak dotarły do mnie opinie o nienajlepszych oponach w tym modelu i ramie, która wypada gorzej na tle konkurentów. Do tego dochodzi amortyzator, który zdaje się, również stawia HEXAGON na 3. miejscu w moim zestawieniu.

Propozycja z decathlonu to na pewno lepszy amortyzator, z kolei KANDS wpadł mi w oko jako jedna z ciekawszych ofert w tych pieniądzach.

 

Prosiłbym o opinie, rady ew. uwagi lub propozycje jeszcze innych modeli. Każdy głos w tej sprawie będzie dla mnie niezwykle istotny.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam jeśli pominąłem savoir-vivre jakim rządzi się to forum.

 

Pzdr,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...