Skocz do zawartości

[Rower XC] Jaki? Romet Jolene 2 2013 rok?


thesebafr

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też wymienić bloki na takie, które wypinają się od szarpnięcia w górę i odruchowo się wypniesz, bo taki ruch już masz.

 

 

 

Wypięcie to nie problem to szybko opanowałem a dzisiaj sobie to trenowałem i wychodziło mi OK.

 

 

Ja bym tego 'projektu' nie skreślał Moim zdaniem spora część winy leży w pedałach

 

 

Sądzę że to ja sam zawaliłem sprawę w obydwóch wypadkach, za szybko sięgałem do klamek hamulcowych i się stało jak się stało.

 

 

Moim zdaniem miałbyś zupełnie inne doświadczenie z początków z SPD, gdybyś nie kupił takich pedałów 'no name' a wziął podstawowe 520ki

 

 

Hm- czy to 'no name' - no nie wiem to są dokładnie te pedały.

 

http://www.centrumrowerowe.pl/cr/p,pedaly-spd-pd-m324-srebrne-bloki-shimano,4807.html

 

Te o których piszesz miałbym sporo tańsze :) ale chciałem takie rozwiązanie.

 

http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/pedaly-rowerowe/mtb-zatrzaskowe/p,pedaly-spd-pd-m520-srebrne-bloki-shimano,6882.html

 

Teraz i tak kilka dni muszę sobie zrobić przerwy, bo się sam z siebie śmiać nie mogę :) by nie powodować bólu w "klatce schodowej" 

 

Jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że te, które zakupiłeś to też Shimano. Te, które podałem, są tańsze i nie wiem, czy nie byłyby lepsze do nauki :) Bez platformy nogę możesz dosłownie 'ześlizgnąć' po pedale w bok. Do tego stopnia, że możesz nawet naciskać na pedał przy wypinaniu. Nie wiem na ile wadzi tutaj ta platforma dookoła zatrzasku, ale raczej nie pomaga :) Tą drugą parę 520-tek kupiłem prawie nowych za 50zł na allegro, więc wydatek nie był duży. Myślę, że ryzyko inwestycji również nie będzie duże, kupując lekko używane 520, bo będzie je można odsprzedać za podobne pieniądze a przynajmniej będziesz wiedział, że to na pewno nie dla Ciebie. Albo też wręcz przeciwnie :) 

 

Zakładając, że w hierarchii Shimano numeracja rośnie wraz z klasą osprzętu to modele 3xx będą niżej od 5xx. Z tym, że nawet przy 5xx ponoć 505 nie są warte uwagi i teoretycznie dopiero 520 to takie minimum minimorum. Ja sam dopiero zaczynam z SPD, więc doświadczenia dużego nie mam i opieram się głównie na tym co wyczytałem przed zakupem. Różnica w cenie wynika pewnie głównie z tej platformy, ale sam mechanizm zatrzaskowy może być niższej klasy. Nawet jeżeli napisałeś, że wypinanie nie stanowi problemu to w sytuacji awaryjnej jakość zatrzasku może zrobić różnicę. Mi też na tych pedałach w rowerze stacjonarnym wydawało się, że wszystko jest ok dopóki nie kupiłem innych :) 

 

Swoją drogą ciekawe, jaki będę 'mundry', jak mnie czeka pierwsze awaryjne hamowanie w SPD :) Na razie obyło się bez przygód. 

 

Ale to tylko moje trzy grosze :) Niemniej jednak namawiam do spróbowania 520-tek (nawet takich używanych za 50zł) przed całkowitym zarzuceniem pomysłu z SPD :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 520-tki ustawione na minimum i bardzo szybko się je wypina. Nawet jak zapomnę i już prawie że lecę na bok, szarpnę lekko butem i się wypinają ;) Tyle, że teraz już nie zapominam, nawyk się wyrobił :) W czasie jazdy nigdy mi się nie wypięły, więc nie będę ich bardziej skręcał. Także również namawiam do spróbowania innych pedałów, 520 są co najmniej dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po założeniu butów i pedałów dostałeś

 

Nazwijmy to szybkiej ręki :) która nie współpracuje z głową i nogami.

 

Ale już po temacie bo kilka metrów bandaża elastycznego na "klatce schodowej" skutecznie wyleczyło mnie z 'cudowania" z pedałami.

 

Dziękuję wszystkim za porady i podpowiedzi bo to wszystko co napisaliście jest OK - to ja jako operator tego czegoś jestem bo du..szy i tyle - dobrze że chociaż umiem się do tego przyznać.

 

Wszystko zdemontowane, wyczyszczone, zakonserwowane i  :!: do szuflady albo K/S

 

2rp770m.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw na forumowej giełdzie, może ktoś się skusi.

Żebra wredna sprawa. W maju miałem wypadek podczas objazdu trasy maratonu i podobnie się potłukłem, łapiduch na ostrym pocieszył mnie 6 tygodniami na wyleczenie ;) I niestety miał rację, ponad miesiąc pobolewało mimo że już nie było śladu po żadnym urazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zdemontowane, wyczyszczone, zakonserwowane i

 

 

I wróciłem do tego co miałem czyli takich.

 

s273uh.jpg

 

1jp9x0.jpg

 

Z tym że i tutaj znowu mam jaja, bo te buty mają sztywną podeszwę a te "wrąbki" w niej jakoś nie wpasowują się w pedały,stopa mi się ślizga na nich, dopiero śródstopiem jakoś mogłem pedałować, ale co to za jazda :(.

Zresztą te oryginalne pedały jak widać są nie symetryczne i myślałem żeby je z czasem na coś innego zamienić, między innymi dlatego kupalem te SPD/platforma.

 

Cóż ja jak już zacznę kombinować to końca nie widać, bo jeden zakup ciągnie za sobą następny.

Nic posiedziałem w necie i (proszę się nie śmiać) na "Alle-Drogo" kupiłem sobie takie małe platformy, najpóźniej w wtorek powinny dojść ciekawe co to wymyśliłem.

 

3586gjt.jpg

 

Z tym że znowu się pospieszyłem bo po wszystkim, popatrzyłem w necie po nazwie tego czegoś i wyszło mi na to że na "ebay" czy "DX" kupiłbym to przynajmniej o połowę taniej. 

Cóż nie dosyć że nie umiem jeździć to jeszcze wychodzi że kupować tanio też nie potrafię.

 

Spotkał się ktoś Was z takimi pedałami.

 

A jak i one mi nie podpasują do tych butów to mam już kolejnego "pomysła" :)

 

jka

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, pedały platformowe z pinami i tyle, tylko te Twoje jakieś takie ażurowe i pinów mało. Może to i lżejsze ale mogą być dość delikatne, choć są jeszcze gorsze wynalazki wyglądem przypominające np. motyla :D

Jakby te nie podpasowały to masz inne do wyboru do koloru - HT, NS, Octane One, Dartmoor, itp. Praktycznie każda firma zajmująca się BMX/dirtem/grawitacją ma takie coś w ofercie.

 

A propos butów, to do takich pedałów używa się takich jak na deskę lub dedykowanych np. FiveTen albo Shimano AM40. Gdzies po środku tego są jeszcze Adidasy z podeszwą Stealth. Chodzi o to, że podeszwa powinna być z „czepliwej” gumy która się nie zsuwa i ładnie wbijają się w nią piny, a jednocześnie jest na tyle wytrzymała że piny jej nie zorają po kilku jazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, pedały platformowe z pinami i tyle, tylko te Twoje jakieś takie ażurowe i pinów mało. Może to i lżejsze ale mogą być dość delikatne, choć są jeszcze gorsze wynalazki wyglądem przypominające np. motyla

 

Właśnie ta waga zadecydowała, fakt pinów nie za wiele, najwyżej dołożę jednego w to wolne miejsce :) te "motylki" o których wspominasz też widziałem w necie, tylko cena jaką gość chciał i to tylko za pośrednictwo z nóg zwalała, nie sprawdzą się tutaj dam je najwyżej do roweru trekingowego.

 

 

 

Jakby te nie podpasowały to masz inne do wyboru do koloru - HT, NS, Octane One, Dartmoor,

 

Zgoda jest tego sporo tylko że u nas najczęściej są tylko na stronach WWW, zanim zalicytowałem popisałem po sklepach i  albo nie ma albo wcale odzewu nie dostałem. stąd zdecydowałem się na to co (mam nadzieję) że było pod ręką zależało mi też by nie było to za duże, te są coś takiego, o ile to prawda.

 

Korpus wykonany z Magnezu, oś Cr-Mo, łożyska maszynowe, waga kompletu to tylko 214gram. Standardowy gwint 9/16"

Kolor Szary Tytanowy

Wymiary; 80mm x 80mm x 15mm

 

 
A propos butów, to do takich pedałów używa się takich jak na deskę lub dedykowanych np. FiveTen albo Shimano AM40. Gdzies po środku tego są jeszcze Adidasy z podeszwą Stealth. Chodzi o to, że podeszwa powinna być z „czepliwej” gumy która się nie zsuwa i ładnie wbijają się w nią piny, a jednocześnie jest na tyle wytrzymała że piny jej nie zorają po kilku jazdach.
 

O tym czymś dowiedziałem się wczoraj czyli już "po -ptokach" swoją drogą buty mają być tylko na ten zimniejszy okres, może uda się coś z nimi wykombinować, np. udając się do szewca.

 

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą niedostępnoscią, popularnych

 

 

Tak jak się zna nazwę, markę itp to tak może i problemu nie ma.

Ale jak w goglarke wpisałem pedały platformowe - to mętlik mi się zrobił i ostatecznie wylądowałem na Alle-Drogo.

Tak na szybko wpisałem te 2 nazwy w wyszukiwarkę i jakieś duże te platformy mi wyskoczyły :)

 

Dzięki wielkie za podpowiedzi, wiedzy nawet na starość nigdy nie zaszkodzi :)

 

Nic dojdą będę się martwił.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dojdą będę się martwił.

 

 

No i doszły :) bardzo szybko toż to szlo z 2 drugiego końca kraju.

 

To jest takie coś, cokolwiek to znaczy, lub nic nie znaczy.

 

k54xsi.jpg

 

Przyzwoicie zapakowane, zabezpieczone.

 

24nebfm.jpg

 

Już założone :)

 

10wjv2h.jpg

 

206bfcy.jpg

 

8z4uvn.jpg

 

 

Wyjechałem kawałek w stronę promenady to myślałem że mnie wiatr przewróci :(  i nie za bardzo szlo sprawdzić co i jak, po pierwszym kilometrze jest lepiej jak z tymi oryginalnymi, noga się nie zsuwała, tam było to czuć od razu jak jeździ po podeszwie. ale to wszystko za krótko było, by coś więcej napisać.
Stopa w tych pokazanych butach ułożyła mi się mniej więcej tak.
 
25i3lt1.jpg
 
Z tym ze już wiem że mogły i powinny być szersze (w tym miejscu) co jest ta strzałka, cóż najlepszą nauką jest nauka poprzez własną kieszeń :)
 
281a6pt.jpg
 
jka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wpisałem te 2 nazwy w wyszukiwarkę i jakieś duże te platformy mi wyskoczyły :)

No duże duże, zwykle ~100x100mm, czasem więcej. Moje HT Nano mają 100x105mm. Grubości też różne, tanie to przeważnie grube i ciężkie bydlaki, droższe są cieńsze i bardziej finezyjnie podfrezowane.

 

Tak patrząc po pudle to powinien być taki tani chińczyk, a narzekałeś na cenę..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak patrząc po pudle to powinien być taki tani chińczyk, a narzekałeś na cenę..?

 

Chińczyk :) ale kupiony u na to i przelicznik inny :) a cena nie tajemnica zapłaciłem 113 zł z przesyłka już po utargowaniu 10 zł.

 

A co do wielkości to sobie sprawdzę co by mi odpowiadało i będę myślał, porównam z tymi:

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/18043-pedaly-ergon-9c/

Co je mam w trekingu, ale już na pierwszy rzut oka wychodzi mi że 90x100 to byłoby max co bym chciał.

 

Jeszcze raz dzięki za wszystkie uwagi i podpowiedzi :)

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cenowo jeszcze nie taka tragedia, o ile są tam łożyska "maszynowe". Najprostsze modele na kulkach i ślizgach to jakieś 70-80zł, a ceny "markowych wypasów" sięgają kilkuset złotych, chociaż tak czy siak to wszystko przeważnie Chiny.

Owszem, wydaje się to dużo w porównaniu z "pedałem platformowym" typu ośka, kawałek odlewu z alu i wygięta blaszka dookoła przykręcona 4 śrubkami, czyli to co powszechnie montuje się i dorzuca do wszelkich budżetowych rowerów (na zdjęciu po lewej) w cenie 20-30zł komplet w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Jakby te nie podpasowały to masz inne do wyboru do koloru - HT, NS, Octane One, Dartmoor,

 

trochę km. już z tymi pedałami zrobiłem, i nie powiem by nie podrasowały, są OK piny mimo ze ich mało moje buty trzymają dobrze,  ale mam wrażenie że brakuje mi "mięsa" na  bokach tego czegoś co zaznaczyłem na jednej z fotek. Nic będę mimo wszystko szukał jeszcze czegoś, najbardziej z tego co podał Kolega, przemawia do mnie HT i tutaj skupię uwagę.

 

jka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy jest tutaj jeszcze ktoś kto jeździ tymi Romet-ami, bo jakoś nikt nic nie dopisuje.

Czyżby wychudziło że tylko ja nim jeżdżę a chyba jeżdżę bo od zakupu w lipcu tego roku do dzisiaj zrobiłem nim 4613 km. :)

 

I to bezawaryjnie :)

 

n66bmb.jpg

 

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to Romet Jolene 1 z 2013

Mam go od 2 mcy. W dużej mierze na osprzęcie SRAM. Negatywnie zaskoczyła mnie praca tylnej przerzytki/manetki - biegi zmienia się dużo ciężej niż w Shimano. Jest ciężko ale też szybko i precyzyjnie.

Wcześniej więcej jeździłem hybrydami, crossem. Stwierdziłem, że jednak MTB jest najbardziej uniwersalny, bo jako jedyny daje możliwość poszalenia w lesie.

Poza tym bardzo mi się ten model podoba. Miałem kiedyś Jolene 2 i też byłem zadowolony. Został nawet tu gdzies na forum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam go od 2 mcy

 

A gdzieś Ty go dorwał.

 

Ja ciesze się że udało mi się kupić tego Jolene 2 jest naprawdę super.

 

U mnie manetki chodzą lekko, szybko i płynnie, miałem je zmieniać na XT  ale zrezygnowałem bo nie widzę takiej potrzeby.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki XT pod 9 rzędów to już powoli biały kruk, albo nie ma albo droższe od nowszych pod 10 rzędów.

Ja kupiłem np. prawą zdjętą z nowego roweru, wcześniej też miałem Alivio m430. Nie ma porównania, jakość wykonania, itp. a mechanizm z instant release robi najlepszą robotę, do tego wrzucanie po 2 a zrzucanie po 4 przełożenia na raz. Jak tego nie potrzeba, to w sumie wszystko jedno co się wybierze z niższych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...