Skocz do zawartości

[Rower XC] Jaki? Romet Jolene 2 2013 rok?


thesebafr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem roweru XC. Rower Chciałbym  żeby był nowy, z gwarancją. Znalazłem w salonie Romet Jolene 2 z 2013 roku za niecałe 2000 złotych. Pełna specyfikacja w linku poniżej. Moje pytanie jest takie - czy cena za ten rower jest okej, czy za tą cenę znajdę coś lepszego z nowych rowerów? Jeżeli tak to proszę o jakieś propozycje. Z góry dziękuję za pomoc i liczę na szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam

 

http://www.agito.pl/romet-jolene-2-0-26-rower-grafitowo-czarny-2013-pl-977680-1326172-20/pd/DQHZ9MBBM/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć dokładną specyfikację tego roweru, ale wg większości jest tam widelec Zoom, więc nie jest to dobry rower, ani opłacalny zakup.

Musi to być rower kupiony stacjonarnie czy może być przez internet? Gwarancja producenta obowiązuje we wszystkich salonach marki tak więc o ile nie będzie to jakaś niespotykana w Polsce marka to nie będzie problemów z wysyłką jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pełna specyfikacja w linku poniżej. Moje pytanie jest takie - czy cena za ten rower jest okej, czy za tą cenę znajdę coś lepszego z nowych rowerów?
Według tej specyfikacji i zdjęć rower jest na dobrym osprzęcie, amortyzator Raidon z manetka blokady na jierownicy, korba HT2, pancerze schowane sa w ramie. Jeśli specyfikacja jest prawdziwa (możesz poprosić o jej dostarczenie przed zakupem) to Romet jest wart tej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie jest zoom tylko tak jak w specyfikacji podanej w linku - sr suntour raidon. Bardzo przyjemny widelec. Ogólnie podzespoły wyglądają fajne. Hamulce Avida(nie szajskie tektro), przerzutka SLX a ten amortyzator posiada jakieś regulacje i blokadę więc nie jest to zoom z markeciaka. Korby na hollowtech ze zintegrowaną osią - tego też nie znajdziemy w przypadkowym rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy macie tą pełną specyfikację w linku? Ja wsparłem się nazwą modelu i wyskakiwało co innego...

 

A kolega skoro sam sobie odpowiada to nie mam pojęcia czego oczekuje zakładając temat. Ma sporo racji w tym co pisze, ale akurat marki Tektro bym bronił osobiście, bo jakoś mnie nie zawodzi od setek km. Pewnie cudem żyję?

 

Jeśli tam rzeczywiście jest Raidon to bierz, bo to okazja i nie ma co cudować :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wypowiadam swoje zdanie na temat tego roweru i hamulców tektro, które kila lat temu posiadałem w rowerze i były gorsze niż niektóre hamulce mechaniczne(np. Avid bb5). Temat założyłem, żeby posłuchać opinii innych osób, które mają do czynienia z rowerami. Jeżeli kogoś uraziłem moją opinią tektro to przepraszam. Tutaj inny link: http://www.bikko.pl/rower-gorski-romet-jolene-2-2013.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No godnie godnie. Raczej lepszego wręcz szkoda szukać w tych pieniądzach chyba, że inny rozmiar kół byś chciał.

 

Co do hamulców to Avid bb5 są na tyle dobre, że znalazły by się niejedne hydrauliki nawet i Shimano gorsze od nich. Zresztą to nie temat o hamulcach a opinia jest jak ... no .... - każdy ma swoją.

 

Rower kupuj i gumowych drzew życzę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć dokładną specyfikację tego roweru, ale wg większości jest tam widelec Zoom, więc nie jest to dobry rower, ani opłacalny zakup.

A nie patrzyłeś czasem na specyfikację Jolene nowszego niż wymieniony? Chyba jakoś w ubiegłym roku z serii Jolene u Rometa zrobiły się rowery damskie na tanim osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można szukać Rometów z serii R-line lub Silverbacków, ale osprzęt maja zupełnie porównywalny i dostaniesz je raczej tylko online, więc nie ma sensu się zastanawiać.

 

Za te pieniądze więcej nie dostaniesz, a i tak dostajesz bardzo dużo i masz szczęście, ze sklep akurat ma taki rower na stanie, bo rocznik "niebieżący" :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go już w rzeczywistości i dziś mam po niego jechać tylko hamulec musieli odpowietrzyć bo podobno jakbym chciał to zrobić we własnym zakresie to tracę gwarancję :) jest rozmiar 20 cali tylko i zastanawiam się czy będzie na moje 180 cm odpowiedni, ktoś się wypowie na ten temat ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpowiednio długie nogi to będzie dobra bo według wzrostu powinna być dobra.

Nie byłbym taki pewny. Co prawda mam Meridę a nie Rometa, ale przy moich 180cm rama 18" jest tak na styk, 20" była wyraźnie za duża, pewnie 17" byłaby idealna. Może po prostu nogi krótkie ;)

Niemniej jak autor tematu może się przymierzyć to rozwieje to ewentualne wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...