Skocz do zawartości

[dieta] Kiedy jeść i co ? Dojazd do pracy wczesnym rankiem.


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja może wcześnie rano nie wstaję (ok 6-6.30) - na dodatek nie zawsze jadę na rowerze do pracy. Staram się zawsze przed wyjściem z domu coś zjeść. Ale:

-jeśli jadę do pracy - ok 20-30km w jedną stronę - jem płatki owsiane na mleku lub płatki kukurydziane na mleku. Wkrajam do tego banana - bo lubię i nieźle daje energii. Wypijam Jedną lub dwie kawy z ekspresu. 

-Jeśli nie pracuję i jadę rano na dłuższą lub bardziej intynsewną przejażdżkę, to jem płatki na mleku (kukurydziane lub owsiane) albo jakiś jogurt bez cukru plus dwie kromki pieczywa z wędliną lub białym serem i pomidorem. Do tego jedna lub dwie kawy. To spokojnie starcza na intensywną przejażdżkę ok 30 km/h, 70-km bez dodatkowych wspomagaczy po drodze. Po drodzę piję wodę lub jeśli jest bardzo ciepło lub bardzo zimno roztwór isostara z tabletek (połowa dawki zalecanej). Potem jem już normalnie jak na taką jazdę wypada. 

 

Jadąc do pracy 20 kilometrów w spokojnym tempie po 5. nad ranem możesz zjeść tylko jakiś jogurt i wypić kawę. Śniadanie zjesz w pracy.

Ja mam tak, że im zimniej na dworze tym więcej jem tłuszczów, im cieplej tym jem więcej węglowodanów. U mnie się to sprawdza. 

 

Pytanie innych osób na forum o dietę jest dość ryzykowne. Po pierwsze my się na tym nie znamy, choć każdy z nas ma wypróbowane patenty na własne ciało i często je poleca. Czytaj mając w tyle głowy, że tylko dietetyk lub ewentualnie lekarz sportowy może Ci doradzić, ale sprawdzać i tak będziesz na sobie. 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam na 180C i do już nagrzanego wkładam blachę z migdałami. Dobrze jest rozłożyć równomiernie. Na początku eksperymentowałam z temp. Bywało, że spaliłam. Trudno powiedzieć czy ta temperatura jest optymalna dla każdego piekarnika przy dł. prażenia ok. 30min.Spotkałam się już z różnymi "kaprysami" różnych piekarników. Bo jeszcze jest pytanie na jaki rodzaj grzania nastawić, czy np przez cały czas termoobieg, czy włączyć grill. Musisz wypróbować. Nie ma jednej idealnej recepty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą takie pieczywo + masło orzechowe i miód nie muli ? Nie jest to zbyt słodka mieszanka ? Mógłby mi ktoś podać wartości odżywcze ww masła ? Nie ma takich danych na stronie.

Musiałbyś spróbować na sobie, mnie zdecydowanie nie muli za to daje energię. Być może gdyby chlebki zastąpić chlebem białym a masło 100% zastąpić marketowym słodzonym i solonym chłamem to by się mogło zrobić nieprzyjemnie :yucky:

Wartości odżywcze w zaokrągleniu bo z pamięci ok. 600kcal, 30gr białka, 12 węglowodanów, 45 - 50gr tłuszcze, reszta to błonnik i zapewne coś tam jeszcze się znajduje ;) Tłuszcze w większości nienasycone, także ok. Trzeba tylko pamiętać że jest to smarowidło a nie danie główne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://strefamocy.pl/pl/zamienniki-posilkow/1847-fitness-authority-peanut-butter-1000-g.html

 

z racji że dziennie pochłaniam i ze 100 g. to przetestowałem chyba wszystkie na rynku - sól i dziwne dodatki to niestety "norma". To natomiast jest baaaardzo czyste no i konsystencja crunchy po prostu miażdży :)

uuuuu, ale cena, mnie to by zjadlo z butami :P

 

Mógłby mi ktoś podać wartości odżywcze ww masła ? Nie ma takich danych na stronie.

W 100 gramach masla, w ktorym jest 94% orzechow archaidowych to: 695kcal, 13gram białka, 67gram tłuszczu, 10gram węglowodanów, oraz 7,4 grama błonnika

 

Ja ustawiam na 180C i do już nagrzanego wkładam blachę z migdałami. Dobrze jest rozłożyć równomiernie. Na początku eksperymentowałam z temp. Bywało, że spaliłam. Trudno powiedzieć czy ta temperatura jest optymalna dla każdego piekarnika przy dł. prażenia ok. 30min.Spotkałam się już z różnymi "kaprysami" różnych piekarników. Bo jeszcze jest pytanie na jaki rodzaj grzania nastawić, czy np przez cały czas termoobieg, czy włączyć grill. Musisz wypróbować. Nie ma jednej idealnej recepty.

Nie mam sie do czego przyczepić to sie przyczepie do piekarnika :D Niektóre, tak jak np. mój nie dogrzewają do danej temperatury

 

Jeśli ten Pan co powyżej jest Twoim dietetykiem to zmień dietetyka.

Nie jest on dietetykiem, lecz mistrzem polski w kulturystyce, osobiście zawierzyłem, mu w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koleżanki i koledzy mam jeszcze do was 3 pytanka.

1. Ile czasu przed wyjazdem w trase spożywacie posiłek ? Chodzi mi już w ciągu dnia (po południu) nie jako pierwszy posiłek.

2. Jadąc w trasę np. 60km bierzecie coś do jedzenia czy raczej sama woda, a dopiero po powrocie jedzenie ?

3. Stosujecie coś na regenerację "w prochu" coś typu ZMA ? Jeśli nie to co można stosować na szybszą regenerację ?

 

Drugie pytanie wynika z tego, że dzisiaj wybrałem się właśnie w taką trasę. Zrobiłem ją w 2h i 5 minut. Głodny nie byłem, ale wróciłem strasznie wymamlany (zmęczony) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1,5 godz. przed taką jazdą jak opisałeś wyżej trzeba coś zjeść, zwykle jakieś węglowodany złożone i białko. Mogą to być kanapki z chleba z pełnego przemiału z białym, półtłustym serem + pomidor, papryka, szczypiorek /co lubisz do kanapek/.

2. W trakcie jazdy. Biorę wodę i ewentualnie suszone owoce /rodzynki, figi, banany/ i orzechy, żeby ewentualnie uzupełnić cukry, ale tylko jeśli poczuję, że to konieczne. Jeśli czuję znużenie i zmęczenie, wtedy podnoszę poziom cukru. Ale jest to indywidualne podejście. Ktoś inny może stosować inne płyny i coś innego do jedzenia.

3. Po powrocie konieczna jest regeneracja mięśni, więc na ogół zjadam bombę białkową w postaci steka wołowego albo ryba pieczona + sałatka z warzyw z olejem lnianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2 Ja stosuję zasadę jeden banan (lub lekki ekwiwalent) na godzinę jazdy.

Ad3 Jeśli pijesz dużo kawy i palisz papierosy to ten preparat ma sens. W przeciwnym razie strata pieniędzy. Podwójna strata jeśli kupujesz firmowe kapsy, dają tam słabiutki magnez i cynk.

Możesz poprosić znajomego lekarza o receptę na Zincas Forte i kupić jakiś dobry chelatowy magnez i samemu złożyć ten suplement, ale i tak cudów nie będzie. U mnie nie było, trochę tylko łatwiej zasypiałem przez końską dawkę magnezu w tym stacku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile czasu przed wyjazdem w trase spożywacie posiłek ? Chodzi mi już w ciągu dnia (po południu) nie jako pierwszy posiłek.

2. Jadąc w trasę np. 60km bierzecie coś do jedzenia czy raczej sama woda, a dopiero po powrocie jedzenie ?

3. Stosujecie coś na regenerację "w prochu" coś typu ZMA ? Jeśli nie to co można stosować na szybszą regenerację ?

1. Jak wyjdzie, czasem ruszam kwadrans po jedzeniu, czasem po 4 godzinach.

2. 100km mogę jechać na samym H2O, ale czasem mam ochotę coś pochrupać i biorę batona czy dwa musli Biedronkowe Vitanella czy jakoś podobnie się zwą.

3. Okład z młodych jędrnych piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...