Skocz do zawartości

[trasy] Beskidy - gdzie już można jeździć w terenie ?


czmiel85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pytanie j/w

 

Jest ktoś z tamtych okolic i może powiedzieć jak obecnie wygląda sytuacja; gdzie śnieg już odpuścił ?

 

W zeszłym tygodniu chciałem jechać z Salmopolu nielegalnym szutrem w stronę Baraniej ale było jeszcze biało.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, na wysokosci 575mnpm zszedl mi snieg z ogrodka i pomalu wysycha trawa. Gdziekolwiek wyzej, zaznaczam gdziekolwiek jest kupa, bo w piatek zeszly i sobote byly mega opady, ponad 15cm swiezego sniegu. Moze, moze cos w B. Malym na odslonietym cos sie da dziabnac.

Zreszta kamery masz, Lipowska, Miziowa, etc.

 

Albo masz - Miziowa - http://oognet.pl/content/details/1177 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid, jak to teraz wygląda?

 

Niestety ale ostatnimi dniami w góry wróciła zima. Spadło co potwierdził poprzednik sporo śniegu. Chyba najlepiej z tego co mi wiadomo bo najmniej jest go w śląskim od strony Bielska więc następny weekend o ile się nie ochłodzi powoli można ruszać. Co by nie pisać to jak dla mnie w pewnych specyficznych miejscach śnieg będzie jeszcze leżał w "majówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak koledzy napisali, jeśli przez ten tydzień będzie słonecznie i utrzymają się wysokie temperatury to za tydzień można atakować jakieś szczyty do 1000 m, czyli np. zrobić trasę Czantoria-Kubalonka. Choć w zacienionych miejscach pewnie będzie śnieg. W Małym też bym się go obawiał bo tam jest dużo zalesionego terenu jednak. Żywiecki pewnie co najmniej do weekendu majowego trzeba odpuścić, ilość śniegu na Rysiance czy Rycerzowej na razie przeraża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

masakra, kiedy ten śnieg w końcu odpuści .... :/

co do trasy wjazdu, napierać będę szlakiem "poza szlakiem" :) w zeszłym roku zapuściłem się bajecznm szutrem z salmopolu (gdzie jest zakaz wjazdu) w stronę Baraniej, ale nie miałem na tyle czasu by próbować do samego końca. W pewnym momencie odbiłem w prawo i zjechałem do Wisły Czarne, teraz wrócę do tego odbicia i dalej pojadę na czuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie che byc monotonny, ale smigac gdzie dusza zapragnie mozesz gdzie chcesz i ile chcesz bez wzgledu na pore roku, wszystko kwestia odpowiedniego nastawienia psychicznego. A teraz info z soboty od kolegi.

Korbielow - Miziowa, troche blota da sie jechac, Miziowa - Rysianka - poszlo gladko po koledzy robili przed switem, wiec masa odcinkow co idzie w pasie granicznym robili po zmarzlinie, jak swtierdzil - po wyjsciu slonca robila sie masakra, Rysianka - Lipowska - troche sniegu w lesie i bloto, Lipowska - Boracza- miejsca od oporu blota po sahare, czyli wszystko o tej porze roku. B. Maly oprocz sporadycznych malych plam raczej caly spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...