Skocz do zawartości

[soloair] stary nowy solo, czyli jak poprawiałem fabryke.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pacjent to Gold 30 Tk 29.

 

Objawy chorobowe, pacjent cierpi na zanik sprężyny ... mimo ciśnienia ok 100psi ugina sie jak by był pusty. Pierwsza myśl wydmuchana uszczelka, brak uszczelki ?? No pacjent nowy, niemalże z pudełka wiec dziwna historia.

 

Rozbieram, z goleni wycieka czysty olej a wiec olej był ... o dziwo. Zdejmuje spodnie, wszystko w normie ... poza pracą sprężyny. No to co, wyjmuję.

 

Wyjąłem konstrukcje o dziwno nie nowego soloaira tylko technologicznie pierwszego z zaworem u góry. Przyglądam sie no niby w porządku.

 

Ale po chwili dało sie zauważyć ze zawór który ma pracować, stoi w miejscu ... hmmm a to dziadostwo zanitowane. 2 opcje, albo rozwiercam i może naprawie, albo zamawiamy nową sprężynę ...

 

No to wiercę :D Wybiłem nit, i po rozebraniu konstrukcji przyczyna nie działania była wręcz śmieszna ... Otóż jakiś mały żółty chińczyk, swoimi małymi żółtymi rączkami postanowił zalać zaworek międzykomorowy locktitem ... a co, a czemu nie!

 

Po wyskrobaniu całości czerwonej skorupy, i wydmuchaniu sprężonym powietrzem, zaworek zaczął pracować. Pozostało tylko to poskładać, a był to problem bo nit został rozwiercony.

 

Radek powiedział ze lefty ma podobną konstrukcje sprężyny i przyniósł bebechy, sworzeń pasował idealnie ;D

Wygląd spręzyny:

e6209688ff437506gen.jpg

 

I zalane gniazdo zaworka, już po wstępnym oczyszczeniu:

 

e0a56130fc5cf1de.jpg

 

Ciekawe czy ktoś z was miał podobne problemy z ta sprężyna ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

więc w negatywnej było pusto?

Zawór był otwarty wiec negatywna komora znikła, tworząc jedna duuuza pozytywną ... Zawór działa tak, ze czarna tulejka widoczna na zdjęciu, ta zdemontowana otwiera zawór, otwiera go tylko przy 0 ugięciu, i wtedy obie komory pompują sie takim samym ciśnieniem. podczas ugięcia zawór sie zamyka.

 

A o klientów martwić sie nie muszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazując takie rozwiązania publicznie odbierasz sobie potencjalnych przyszłych klientów :)

 

Ale to taki chwyt marketingowy, zdradzając rozwiązanie prostego problemu (zresztą - występującego zdaje się rzadko) zyskuje uznanie klientów, którzy przyjdą do niego z innymi problemami (nie tylko trudniejszymi, bo część ludzi pomyśli "skoro on takie rzeczy naprawia, to na pewno zwykłe smarowanie/wymianę oleju wykona naprawdę profesjonalnie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zdejmuje spodnie, wszystko w normie

A kto oceniał że po zdjęciu spodni wszystko jest ok.??? :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:


 

 

Pokazując takie rozwiązania publicznie

I tak mi się nawiązuje do "zdejmowania spodni". :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

 

Mam katar, na dworze wiatr wyje to pewnie stąd ten dobry humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...