Skocz do zawartości

[Opona] Schwable Smart Sam - kierunkowość - jak załozyć?


mike78

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Nabylem Smart sama, choc zacząlem od szukania semi slicka ;)

Ale w zwiazku , ze jest to opona kierunkowa, i ma napisy <==REAR       FRONT ==> , pytanie - jak je założyć na koła, tak zeby jednak nie dawały większych oporów? Czyli rezygnuję z kierunkowości (wiem, bedzie gorzej w terenie), czy wtedy obydwie opony mają się toczyć tak:

 

tylnia kreci się z oznaczeniem FRONT ==>

przednia kreci się z oznaczeniem FRONT ==>

 

bede wdzięczny za podpowiedzi..

 

ps. proszę się nie śmiac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, czyli wg producenta powinno byc:

 

koło tył (z takimi oznaczeniami na oponie):
<---front - rotation - rear--->

 

koło przód:

 

<---rear - rotation - front--->

 

a jakbym chcial mniejsze opory to co? przodem kombinować czy tyłem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są ciche na asfalcie

haha, dobrze ze nie czytales , co o nich piszą w tematach zakupowych - wszyscye kierujną na Continentala, bo te podobno ooooooo co one złego nie robią ;)

dzieki za wypowiedzi, muszę tylnią obrócić w takim razie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Continentalach nie jeździłem, więc sie nie wypowiadam...

wiem natomiast jak bardzo byłem zdziwiony po założeniu Smart Samów jak wyjechałem na nich pierwszy raz na asfalt. a dodam że wcześniej do mojego treka miałem założone opony od szosówki (23mm), więc teoretycznie powinienem doznać szoku z głośnością Smart Samów a doznałem szoku w drugą stronę...

a jak pojechałem na dośc trudną trasę XC to też robiły swoje, co prada teraz zmieniłem oponki na typowe już MTB (Racing Ralph tył i Rocket Ron przód) ale naprawdę dobrze wspominam Smart Samy jako bardzo uniwersalne i ciche opony, na których człowiek nie jest uwiązany tylko do asfaltu albo tylko do terenu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...