Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Pike RC 130mm ustawienia pod 100kg


lukas1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 dni probuje rozgrysc mojego Pika RC , ale mam male watpliwosci co do ustawien.

 

wezmy gore na poczatek gdzie jest jest podzielona na 2 obszary- CHARGER( czy to tylko nazwa nowego kartridza) i COMPRESION ze strzalka.

 

Jezeli bede krecil w kierunku jakim pokazuje strzalka to dojde  do pelnej blokady? ( czyli kompresji na maxa?), a krecac w przeciwnym kierunku do strzalki bede go tylko odblokowywal az do pelnego otwarcia?

 

Teraz dol ( rebound) jest podzielony od wolnego do szybkiego, czy powinno byc tak jesli mam 100 kg wagi i mam wysokie cisnienie w widelcu to powinno byc blizej ustawienia wolnego ? a mala waga zawodnika i mniejsze cisnienie potrzebuje szybszego rebound?

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc

Edytowane przez lukas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam to jestem przerazony...

Kolego to naprawde taki problem jak wyzej szanowny napisal, sprobowac i zaobserwowac co sie dzieje, poszukac, poczytac? Potem jest x watkow i xx pytan typu:

kupilem spodnie, maja taki zamek z przodu na wysokosci krocza, czy ma on byc z przodu, czy z tylu, spelnia  jakas funkcje, czy jest na ozdobe.

Zapewnie trafi Ci szlag, ze rozpisje sie nie udzielajac odpowiedzi, ale dziwi mnie fakt, ze kupujesz porzadny widelec, wyposazony w jakies spectrum ustawien, a potem zadajesz oczywiste pytania. To jak kupic auto w full opcji i zadawac potem pytanie o jego funkcie, to akurat znam z innego forum.

Co do dolu, czyli Reboundu masz watek - ustawienie Reby, tam ludzie sie spuszczaja ile klikniec gdzie. Twoje pytania sa jak o dobor siodleka, kazda nic nie wyszło jest inna.

Musisz sam wsiasc na rower wjechac na ulubiona traske i pobawic sie ustawieniami jak Ci pasuja. Nie ma schematow typu waga= ilosc klikniec, kwestia rodzaju trasy, szybkosci ridera, osobistych preferencji [ lekkie tlumienie, czy dosc silno przetlumiony]

Zaloz, pojezdzij, poprobuj, mysle, ze po poczatkowej "fascynacji" i ustawieniach i tak z czasem je dopasujesz do swojego stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...