Skocz do zawartości

[adapter] regulacja m486 na ashimie


Bejker

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Razem z hamulcami stalem sie posiadaczem najgorszego ustrojstwa jakie wymyślono. Takiego adaptera:

http://endurorider.pl/wp-content/uploads/2014/05/P1060257.jpg

Musiałem go minimalnie wygiac żeby go założyć. Takze musiałem dokupić dłuższe śruby. I mam taki problem. Miedzy śrubę a zacisk dalem zwykle płaskie podkladki (nie zadne półkuliste). I teraz jak juz udalo mi się wyregulować zacisk to jak chce dokrecic mocniej to zacisk przesuwa sie razem z dokrecana sruba. Po prostu sruba podczas obrotu ciągnie zacisk w stronę kola. Co zrobić ? Może od góry dać półkulistą i ta taka z wcięciem? Da to cos jesli pomiędzy adapterem a zaciskiem nie będzie nic ? Bo jeśli wloze cos pomiędzy zacisk a adapter to bedzie tak jak na zdjęciu i zacisk nie bedzie łapał całej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem. Ze sie przesuwa. Tak samo jak rękami reguluje i na Maksa pcham w drugą stronę to i tak sie przekręć. Jak myślicie. To wina tego ze adapter nie leży idealnie razem z widelcem lub z hamulcem ? Czy po prostu może dać podkladki o których mówiła, nad zaciskiem i wtedy sruba bedzie miała lepsze podparcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie. Czyli jak dam podkladii tylko nad zaciskiem to ulatwi to regulacje ? Ewentualnie jak okaże sie ze adapter jest krzywy to go przyszlifuje i tam cienkie podkladki ew.półkuliste

Edytowane przez Bejker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak

Adapter, zacisk, śruby. Żadnych podkładek ( są tylko takie cienkie jakie są przy śrubach). Nic skomplikowanego. Ogólnie ten adapter jakiś dziwny. Polecam zobaczyć jak na nim uklada sie avid Elixir takze z endurorider.pl. W takiej formie jak ja mam autor nie mogl ustawić zsciski sainta widocznego na zdjęciu stad te podkladki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązał sie. Dla potomnych:

1. Shimano do adapterow tego typu dodaje zestaw podkładek od v brakeow żeby korygować ustawienie i ewentualnie podlozyc pod zacisk jak cos ocieralo

2. W fabrycznym GENESIS z intersportu, tarczy 180 i m445 nad zaciskiem jest (kolejność zacisk--> lebek śruby) podkladka polkulista, na nią idzie taka ze wcięciem. Jak dojdą mi klocki i tarcza wstawie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...