Skocz do zawartości

[Rama] Big nine 17,5


Razill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam ramę jak w temacie przy wzroście 182cm oraz długości nogi 88cm (metoda z poziomicą)

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy moja rama aby nie jest za mała? sęk w tym że jadąc nie odczuwam żadnego dyskomfortu natomiast patrząc na zdjęcia odniosłem wrażenia jakby była ciut za mała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 7cm, sztyca 23,5cm mierzone od zacisku do początku uchwytu z jarzmem siodelka

Proszę was poradźcie coś Panowie.Czy rzeczywiście wypadałoby zmienić ramę na większą?Czy też jest inne wyjście, szczerze powiedziawszy miałem w planach wymianę amortyzatora bardziej niż ramy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...Twoja rama ma podobne wymiary do mojej (podsiodłówka i główna) tylko że ja mam 176cm i 80cm noga.

Mam taki sam mostek 70mm oraz sztyce 450mm wysuniętą prawie na maksa...brakuje 2cm :) do znacznika.

 

Na pewno dobrze Ci się podjeżdża bo masz mniejszą ramę, kokpit masz dobrze ustawiony bo kierownica prawie zasłania piastę, jeżeli tylko możesz na tyle wyciągnąć sztyce aby ustawić noge i w miarę dobrze się czujesz na tej ramie podczas zjazdów... to jeździj :)

 

zawsze mozesz sprawdzić w jakimś sklepie jak to by było na 19"

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest pozycja turystyczna

 

 

Ja mam big nine 19" przy 175 wzrostu i przekrok coś około 79/80 z tego co pamiętam.

 

Mostek mam 85mm a sztycę 350-tkę, ale na ile wysuniętą to ciężko mi powiedzieć teraz - musiałbym zmierzyć w domu.

 

Pozycję mam na pewno dużo bardziej "sportową" niż Ty. Dobrze mi się jeździ, dobrze podjeżdża. Ty przy takim wzroście tym bardziej powinieneś mieć 19".

 

 

 

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy moja rama aby nie jest za mała?
 

 

Jednak jeśli tylko się zacząłeś zastanawiać a dobrze Ci się jeździ to wg mnie nie ma sensu zawracać sobie tym głowy.

Edytowane przez syncerror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak byłem dziś w 2 sklepach zgodnie stwierdzili że rama jest za mała szkoda tylko że nie byli tacy mądrzy jak kupowałem eh...

Sytuacja robi się poważna i za bardzo nie wiem jak z niej wybrnąć zmiana ramy to nie mały wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa byłaby poważniejsza gdybyś się źle czuł na tej ramie. Na początek pobaw sie mostkiem i sztycą. To opcja najtańsza. Daj mostek 90mm i odwróć na minus, do tego sztyca z offsetem i pozycja odczuwalnie się zmieni. Może znasz kogoś kto ma taki mostek i sztycę, więc będziesz mieć przymiarkę za darmo. Albo w sklepie skoro ci tak dobrze doradzili z doborem rozmiaru, to niech sie teraz postarają i dadzą części przynajmniej do przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...