Skocz do zawartości

[wolnobieg] Shimano MF-ZH37


robertcb1

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie go kupić to nie mam pojęcia.

Z tego, co wiem to większość wolnobiegów jest podobnej klasy, robione z podobnych materiałów, są dość wytrzymałe.

 

Jak chcesz coś z MegaRange to Tz31  shimano 14-34. Tego kupisz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnobiegi to już stara technologia, wyparta przez kasety. Ostało się to tylko w najniższych klasach rowerów. Dzisiejsze wolnobiegi Shimano nie posiadają rozróżnienia na klasy, także nic dużo lepszego czy gorszego nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ze z lepszej stali? Nie wiem :D

Na pewno wiem, że wolnobieg jest tani i w miarę wytrzymały (zębatki, nie konstrukcja) i nie opłaca się inwestować w droższe. Hg to znaczy że zęby są ponacinane, co ułatwia zmianę (chyba zrzucanie) przełożeń.

 

Ważniejszy jest dobry łańcuch, który się nie rozciąga za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że trochę na takich wolnobiegach się pojeździło to mogę ci odradzić te najtańsze. Wiele osób poleca Connexy z serii 800. Są już dość drogie jak na łańcuch do wolnobiegu. Ja mam Shimano HG-71, po około 1300 km żadnych problemów.

 

To też zależy jak dużo jeździsz i jak mocno depczesz w pedały :P . Możliwe, że na tańszym też sporo pojeździsz, ale ja bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu osprzęcie raczej nie wiele może się popsuć, a nawet gdyby to ewentualna wymiana nie zrujnuje finansowo. Znam przypadki klientów co wymianę łańcucha i wolnobiegu dokonywałem im po  po 5-6 tyś km. Oczywiście na przebieg ma wpływ wiele czynników. przede wszystkim po jakim terenie się jeździ. Inny nacisk na pedały jest w rowerze miejskim, a zupełnie inny przy rowerze sportowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...