Skocz do zawartości

[opony] Schwalbe Hurricane&Smart Sam


Wasken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kolejne jedno pytanie. Zależy mi na połączeniu małych oporów toczenia z niezłymi właściwościami terenowymi. Czy połączenie opon Schwalbe Hurricane na tył (26x2.0) i Schwalbe Smart Sam (26x2.1) na przód będzie dobre? Jak takie połączenie będzie się sprawowało na asfalcie? Może znacie jakieś inne ciekawe połączenia opon? Głównie chodzi mi o niskie opory toczenia i stabilność podczas pokonywania zakrętów (głównie na asfalcie). 
Z góry dzięki za wszystkie rady  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Smart Sama na przodzie i także myślę nad dobraniem opony na tył, która będzie posiadała niskie opory toczenia na asfalcie i dawała radę na utwardzonych ścieżkach leśnych, biorąc pod uwagę to ile ważę ok. 94kg. opona musi być wytrzymała. Póki co zdecydowany jestem na zakup Conti Travel Contact, tylko jeszcze zastanawiam się jaką szerokość wybrać ze względu na moją wagę, spójrz może Tobie również przypasuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi głównie na wygodnej, stabilnej jeździe po asfalcie i na niskich oporach toczenia. Opony powinny sobie też radzić w leśnych przejażdżkach, ale mówię raczej o utwardzonych ścieżkach, bez błota. Podobno niektóre modele Continental są marnej jakości i się rozpadają (Race King i X King). A ktoś ma może doświadczenie z Continental Double Fighter 2? Te oponki wpadły mi w oko  :icon_cool: Domyślam się, że w terenie dużo nie zdziałają ale wydają się mieć niskie opory toczenia i mogą się dobrze sprawować na asfalcie. Tylko chciałbym uniknąć pęknięcia opony podczas szybszej jazdy :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Smart Sama na przodzie i nadającego się w natychmiastowym tempie do wymiany Land Cuisera z tyłu. Czytając dobre opinie w tym wątku: 
http://www.forumrowerowe.org/topic/161637-28-glownie-szosa-schwalbe-marathon-mondial-performance-czy-cos-innego/?p=1507020
zdecydowałem się na tył kupić CONTINENTAL Cyclocross Speed (700x42C) drutową. Dzisiaj zamówiłem na allegro w całkiem dobrej cenie 40 + 13(przesyłka) PLN. Co sądzicie o takim połączeniu Smart Sam tył + Cyclocross Speed tył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mieniłem smart samy 2.0 na race kingi 2.1
To ciekaw bo RK jest tylko 2.0 lub2.2

 

A ktoś ma może doświadczenie z Continental Double Fighter 2? Te oponki wpadły mi w oko :icon_cool: Domyślam się, że w terenie dużo nie zdziałają ale wydają się mieć niskie opory toczenia i mogą się dobrze sprawować na asfalcie.
Jak zejdziesz do 2.5 atm to te oponki potrafią pokazać pazur w terenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...