Skocz do zawartości

[rama] pod napęd paskowy i koło 29+


yotomeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiecie jakąś przystępną cenowo ramę pod pasek? Przeglądam net już parę dni i albo rama akceptuje małe, cienkie koła albo trzeba ją ściągać zza wielkiej wody za niemałą kaskę. Nie ma w Europie czegoś co akceptuje duże koła (planuję założyć 29x3.0) i pasek? Oczywiście rama bez amortyzacji i w miarę lekka  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podpowiecie jakąś przystępną cenowo ramę pod pasek? Przeglądam net już parę dni i albo rama akceptuje małe, cienkie koła albo trzeba ją ściągać zza wielkiej wody za niemałą kaskę. Nie ma w Europie czegoś co akceptuje duże koła (planuję założyć 29x3.0) i pasek? Oczywiście rama bez amortyzacji i w miarę lekka  :)

 

Przystępna cenowo? Lekka? Pasek?

 

Słabo to widzę...

 

Najtaniej wyjdzie Ci chyba ściagnięcie z UK lub Niemiec Krampusa lub nowego Gienka Longitude, ewentualnie przyczaic sie na Singular'a Rooster'a i zlecić u Orła, Rychtara czy Kajaka wstawienie złączki w hak lub seatstay...

 

29+ to nowość, pasek to nisza tak mikroskopijna, że jest eksplorowana niemal wyłącznie przez rzemieślników, a ci raczej za drobne pieniądze nie klepią ram...

 

Zacisnąć nomen-omen pas-ek i zbierac na kastoma. U Kajaka jakieś 3.5-4 klocki. W UK 750-1500 funtów w zależności od rodzaju rurek i dodatków.

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Ta Kronika na Alle to jest jakiś wynalazek. Sprawdziłbym ze spzredajacym czy faktycznie ma ją w ręku, gdyż w tytule jest drut, w opisie zwijka 120TPI. Dodajmy, że Maxxis nie oferuje Kroniki w wersji drutowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Genesis Longitude chyba nie jest pod pasek?

Co do linku z oponą - pewnie opis mają skopiowany z czegoś - jak mają na allegroszu to na 99% mają w magazynie (kupowałem tam i szukali po aukcjach towar).

Marzy mi się przejście na pasek i piastę wielobiegową - jakoś łańcuch i przerzutki mi nie leżą (najfajniej jeździło mi się przed założeniem manetek - na jednym przełożeniu - teraz ciągle coś albo rzęzi albo się przełączy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

zlecić u Orła, Rychtara czy Kajaka wstawienie złączki w hak lub seatstay...

 

Żadna z tych ram nie jest przystosowana do paska, dlatego napisalem to co powyżej.

Rekomenduje wizyte u okologa :P

 

Brak klamotów na kierownicy, rurkach i hakach fajna sprawa, ale o ile ten sprzęt nie ma służyć tylko do lajtowego toczenia się tu i ówdzie jedyną faktyczna opcją wielobiegówki jest Rolo.

 

A to kosztuje tyle co cała, szyta na miare rama...

 

Chyba, że Pinion, wtedy najtaniej, jak widziałem, ramę zamówić w 18 Bikes w Hope...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko co fajne jest w pyte drogie :)

Na początek myślałem o jakimś alfinie - nie wiem czy 11 biegowy czy mniej, docelowo Rohloff. Na co dzień używam około 6 biegów (2-3 ze średnim blatem i 3-4 z dużym więc totalnie bez sensu)

BTW - w ciągu 3 miesięcy drugie okulary robiłem i ciągle nie jest ok :) - ech ci okuliści :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kwestia tego czym jest to "nacodzień"?

 

Jak juz pisałem do faktycznego, cieżkiego uzywania w terenie to tylko Rolo lub Pinion.

 

Alfiki są poprostu za slabe i nie raz raportowano gubienie biegów, ślizagenie się itp...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślibyś zadowolił się 27.5+ na ramie 29", to do wzięcia jest Pipedream Skookum z Reynoldsa 853 za bezkonkurencyjne 395 funi elżbietańskich.

Pojedzie na pasku karbonowym i piastach Rohloffa i do ściągnięcia zza małej wody. Kontakt z firmą nie jest szybki, ale w końcu odpowiadają...

 

http://www.pipedreamcycles.co.uk/frames/belt-drive-compatible-frames/skookum-29er-r853.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...