Skocz do zawartości

[plecak] Jaki plecak z dobrą wentylacją na codzień.


tomn222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że tematów o plecakach było tysiące, ale mam mętlik w głowie już... Szukam plecaka, który będę używał codziennie na dojazdy na uczelnie, ale też w weekend, kiedy pójdę sobie na 1 dzień w góry lub na rower. 

 

Codzienna zawartość:

- teczka A4 (taka grubsza z przegrodami)

- czasami jakaś książka, jak jest nudny wykład :P

- woda 0.5l, dwie kanapki

- dętka, pompka, łyżki, imbus 

 

Wypad w góry:

-termos 1l, woda 1-1,5l

- kanapki

- jakieś batony 

- mapa

 

Takie rzeczy potrzebuję tam mieścić, wygląda na to, że potrzebuję plecaka w okolicach 20l ( jak będzie 18 to nie ma tragedii, jak będzie dobra 30 - też ok). Ogólnie głównym kryterium jest najlepsza z możliwych wentylacja pleców. Teraz mam taki plecak, że jak jadę, to na plecach mam wielką mokrą plamę ( a tam gdzie nie było plecaka jestem suchutki).

 

Pod uwagę brałem następujące plecaki:

- Deuter Cross air 18 exp - niektórzy mówią, że jest super wentylacja, a inny, że jak w plecaku jest coś więcej niż gazeta to siateczka "przykleja" się do plecaka i nie ma wentylacji

- Deuter Super bike 18 exp/ bike one 20l/ trans alpine 25 - te 3 mają ten sam system wentylacji, który przez krytykujących "siateczki" jest wskazywany jako lepszy i najlepszy. Różnią się ilością kieszeni i gadżetami od deutera, na których średnio mi zależy. chociaż najbardziej podoba mi się trans alpine 25

- Vaude wizard air 24+4/30+3 - kolejny system na siatce. Siatkę można naciągać i luzować żeby regulować jak bardzo plecak ma być "żaglem" na plecach. Więc wydaje mi się że wentylacja będzie utrzymana? W kwestii rozmiaru tutaj nie mam pojęcia który wziąć...

 

Słyszałem jeszcze o plecakach EVOC, ale nie dam za plecak 500- 600 zł. Bez przesady. Myślę, że rozsądną granicą, za bądź,co bądź mały plecak jest 300 -400 zł. (to i tak kupa kasy).

 

Proszę o pomoc w wyborze. Głównie mam problem z tym systemem wentylacji, który najlepszy?

Dzięki :)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj coś z aircomfort, np. Deuter Race Exp Air. 

 

Tutaj główne pytanie polega na tym, czy ten system Air comfort faktycznie działa i jest lepszy niż  Air Stripes? :) Bo opinie wśród sprzedawców są różne :( I do tego Race jest za mały bo teczka A4 się nie mieści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok roku użytkuję plecak od Deutera z systemem airstripes pro i jest to najlepszy plecak jaki do tej pory posiadałem. Co do systemu wentylacji to jest o niebo lepiej niż w plecakach standardowych. Chociaż nie jest idealny, latem przy wyższych temperaturach i wysiłku plecy i tak są mokre. Plecak używam podczas jazdy rowerem oraz trekingów w górach. Zaletą w plecaku który posiadam jest dobrze umieszczony pas biodrowy, który przenosi ciężar bagażu na biodra a jednocześnie jest na tyle wysoko, że nie przeszkadza podczas jazdy rowerem.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spojrzeć na Fjord Nansen Bikki 25, choć porównanie rocznika 2009 z 2014 nie wypada korzystnie dla nowszego (chyba oszczędności na materiale: węższe paski, krótsze plecy - cierpi na tym wygoda).

 

Pojemności będzie miał dosyć jeśli nie za dużo na Twoje potrzeby.

System wentylacji ja dla mnie działa dobrze, choć dół pleców robi się mokry (nie przeskoczysz tego, jest styk gąbki będzie mokro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamin kupilem swoj to przymierzalem i widzialem chyba wszystkie mozliwe systemy oraz konfiguracje... Deuter z tych wymienionych byl najwygodniejszy, ale trzeba pamietac, ze nie nalezy do najlzejszych. Porownanie fjorda do deutera to jak malucha do audi. Mam pare produktow jednej i drugiej firmy, ale system nosny fjorda jest po prostu gumowy i po czasie plecak laczy sie z plecami przy wiekszych ciezarach.

Jest jeszcze evoc, tylko cena i pojemnosc mala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego FN ponad pięć lat i nie odczuwam, żeby dobijał mi do pleców, mimo naderwania jednego pasa. Owszem na początku problem występował, bo gumki na paskach blokowały lepszy naciąg, po wypruciu ich było ok, choć trzeba co jakiś czas poprawiać.

Dodatkowo nowe modele mają krótsze te pasy, co automatycznie powoduje mocniejsze wygięcie plecaka i oddalenie go od pleców. Nie wiem o ile musiałyby się rozciągnąć, żeby dobijać do pleców.

 

Odnośnie obciążenia, to nie przekraczam zwykle 4kg (co i tak przy dłuższej jeździe męczy). Przy większych ciężarach przeważnie i tak rezygnuję z wentylacji na rzecz pojemności i łatwiejszego upchnięcia rzeczy w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)

 

A jest może ktoś kto używał system na siatce i na "air stripes" i może je porównać, który lepszy?

 

Bo z tego co na razie wybrałem to (kolejność jest ważna):

 

- Dakine amp 18 ~ 350zł

- Vaude Wizard air ~ 350 zł

- Deuter Cross air 20 exp ~ 350 zł

- Deuter trans alpine 25 ~ 400z

 

No i teraz chyba muszę jeszcze raz przejść się po sklepach, mierzyć i targować cenę i chyba to będzie kryterium wyboru, jeżeli wszystkie będą wygodne. Bo jak inaczej wybrać? 

 

Jest jeszcze plecak firm BERG Wilder 25 (co o tej firmie myślicie?) i też ma system nośny na siatce. A jest sporo tańszy bo kosztuje ok. 250 zł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...