Skocz do zawartości

[damper]Jaki damper do Kross sing fr do 350 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Potrzebuje jakiegoś taniego dampera do dh , fr są to początki mojej jazdy bo przesiadam sie na fulla . Mam rame kross sing fr 1 .

Damper ma być na 200mm bądz 190mm. Szukam jakiegoś taniego tak do 350zł . Jakiego byście mi polecili ? Powietrzny czy sprężynowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

stop stop - jakie 210? Fabryczny Kindshock ma 200 mm. Zaraz Pukiela oskóruję  za herezje :D

teraz pytanie jakie przeznaczenie roweru? Jaki widelec z przodu?
Kolejna ważna sprawa - prawie nigdzie nie można znaleźć informacji jak działa ta rama, a to jest ważne, bo to jest rama degresywna i nie specjalnie lubi powietrzne widelce(w sensie stricte powietrzne). Do lekkiego zjazdu i enduro powietrzny ok, ale do latania to już sprężyna(plus powietrze lub niekoniecznie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to zdecydowanie coś ze sprężyną.

Kumpel latał na DHX 5.0 AIR i regularnie uderzał tylnym kołem o przelotkę linki przerzutki na rurze podsiodłowej. Później przelotkę potraktował fleksem bo go ten dźwięk wkurzał ale i tak koło polerowało rurę podsiodłową.
Marcocchi to są wysokie widelce(taki 66 o skoku 170 będzie wyższy od widelca innej firmy o takim skoku) więc do latania spokojnie montuj damper 200 mm. Przy skoku tłoka 57 mm i na górnym oczku uzyskasz skok 165 ~ 167 mm. Do zjazdu można będzie już kombinować z kołem 24"

Jeśli avatar przedstawia Ciebie to wyglądasz mi na ok 70 kg - radzę szczególnie uważnie dobierać twardość sprężyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stosowało się inną nomenklaturę, mówiło się, że jeśli rama degresywna (przełożenie spada), to trzeba dać progresywny = powietrzny damper, żeby uzyskać choć trochę liniową charakterystykę. Sprężynowe dampery bez większego wspomagania powietrzem są w zasadzie lekko degresywne, więc .... A może jednak trzeba zadbać o to, żeby damper miał tłumienie dobicia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ekhm mały błąd - degresywna rama powoduje że przełożenie wcale nie spada a pod koniec skoku wręcz zwiększa się. Wygląda to tak, że przelatuje się przez cały skok nawet nie wiedząc kiedy.
Moja rada - damper ze stalową sprężyną plus powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...