Skocz do zawartości

[rower] Opinie na temat Trek x-Caliber 8 2015


Caberro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu odkładam na nowy rower z kołami  29".Mój całkowity budżet na to przeznaczony to 3700 zł.

Mam zamiar zakupić rower marki Trek X-Caliber 8 z 2015 roku jednak zanim go kupię chcę przeczytać wasze zdania na jego temat tyczące się osprzętu .ramy bądź czegokolwiek co mogło by mnie zaniepokoić.

Doszły mnie słuchy,że rama oraz inne elementy tego roweru pękają i potrzebna jest często reklamacja.

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego jednośladu i usłyszeć wszelkie uwagi.

Jeżeli jednak uważacie ,że w tym przedziale cenowym ten rower się nie opłaca ,podajcie przykłady innych ,które w tym przedziale będą solidnym sprzętem.

Rower ma byc nowy.

Mierzę 178 cm i ważę 65 kg.Często buszuję po mieście ale zdarzają się trasy przez las.

 

Proszę o odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Doszły mnie słuchy,że rama oraz inne elementy tego roweru pękają i potrzebna jest często reklamacja.

Gdzie przykładałeś ucho? Dosyć enigmatyczne określenie "rama oraz inne elementy".

Jeżeli rama pęknie to masz na nią dożywotnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Doszły mnie słuchy,że rama oraz inne elementy tego roweru pękają i potrzebna jest często reklamacja.
 

 

Męczę X-calibra 9, domyślam się, że rama będzie jednakowa (oczywiście nie mówię o rozmiarze). Ważę 103 kg + ciuchy. Czasami zafunduję sobie "mały" zjazd po leśnych ścieżkach. Korzenie i inne niespodzianki nie są mi straszne. Uwierz mi, przy Twojej masie prędzej pęknie Ci guma od gaci niż ta rama. Taki mały żart ;) Ale poważnie, rower bardzo wygodny, stabilny. No i gwarancja na ramę bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywny i ciężki. Geometria bardzo ok, osprzęt bardzo nie ok.

 No i zawsze mnie ciekawi taka opinia i kwestia co lepiej - coś jak  Trek X8 czy np Romet Mustang 29 2.0 ew. Unibike Expert 29...

 

Kwestia "dobra rama i marka" vs "dobry osprzęt"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie przeszkadza rama która:
-nie pęknie
-jak pęknie to wymienią

-jest sztywna

-ma dobrą gometrię [choć moim zdaniem to kwestia mocno subiektywna])

.. i waży ponad 2kg, a przyszły właściciel jest kasiasty to nie widzę innej opcji by nie brać Treka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za wasze odpowiedzi.

To na jaki ostatecznie rower sie zdecyduje troche potrwa bowiem mam kilka oprócz Treka kilka marek innych rowerow do skonsultowania się z wami

Lecz to w osobnym temacie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...