Skocz do zawartości
  • 0

Kross evado 2.0, czy Author classic?


Gość Oskar

Pytanie

Gość Oskar

Witam, zależy mi na porównaniu wyżej wymienionych modeli. Chciałem zakupić rower crossowy w cenie oscylującej koło 1600 złotych. Ogarnąłem parę katalogów, poczytałem opinie, ale ciągle mam wątpliwości. Interesują mnie raczej nowe rowery, ale się nie znam, więc może są jakieś ciekawe oferty używanych. Gdybyście podpowiedzieli coś zupełnie innego, to też będę wdzięczny :D. Jestem otwarty na propozycje. Cierpliwie czekam na zainteresowanue tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Evado z 2014 roku to on i Author Classic są raczej porównywalne i zupełnie bez szału jak na ten przedział cenowy. Obecny Evado 2.0 to jakiś żart napędowy - unikaj napędów 3x7, bo to słabizna (na dodatek za tę cenę :icon_confused: ).

 

Dużo lepiej opłaci się kupic przez internet jakiś mniej "firmowy" rower, a lepiej wyposażony. Poszukaj na allegro rowerów Lazaro Integral V3 lub Kands Maestro. W tegorocznym Integralu za 1400 zł jest już napęd 3x9 i osprzęt Alivio.

 

Za 1600 zł można tez kupić Kands Avangarde z hamulcami tarczowymi, ale moim zdaniem w kolarstwie "crossowym" mało się one przydają, a tylko drogie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Oskar

No właśnie miałem pewne obawy co do zamówienia roweru przez internet: czy nie przyślą mi go w częściach do samodzielnego złożenia? Moje domowe naprawy opierały się tylko na kluczach imbusowych i nie wiem, czy bym sobie z tym poradził. Jak już mówiłem - nie znam się xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przysyłają w pudełku z odkręconą kierownicą, którą wystarczy przykręcić do mostka właśnie za pomocą klucza imbusowego 6 mm :yucky: Trzeba też przykręcić pedały płaskim 15 mm. Koła też trzeba założyć, ale są na szybkozamykacze.

 

Rower jest wyregulowany, a łańcuch nasmarowany, więc wystarczy tylko ustawić wysokość siodełka i ewentualnie nachylenie manetek, ale to też się robi imbusem.

 

Ja bym chętnie rower w częściach przygarnął gdyby był za to rabat :icon_redface: Najlepsze puzzle świata :033:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lolekanabolek

witam

Miałem podobny dylemat: kross evado 2 czy author classic.

Ale przyjrzałem się proponowanemu kands maestro i wydaje mi się ciekawą propozycją. Boję się jednak kupować bez przymierzenia się do ramy roweru. Czy rama 19 nie będzie przy duża dla kogoś o wzroście 176 cm, długość nogi do krocza ok 80 cm. Wg wymiarów z tej aukcji środek ramy ma 80 cm do podłoża (jedno ze zdjęć)

http://allegro.pl/rower-28-cross-kands-maestro-nowy-szybki-na-alivio-i5210909162.html.

 

Przymierzałem się do authora 20 cali i był za dużo, ocierałem klejnotami o ramę. Rama 18 w authorze była natomiast ok. Jutro będę przymierzał evado 2.0 19 cali. Więc może wtedy coś mi się rozjaśni w głowie. Pytanie tylko czy 19 cali w maestro to będzie to samo co evado 2?? Inny kąt pochylenia ramy itp i będę klejnotami szorował o ramę. Napaliłem się na tego mastro ale boję się kupić rower bez osobistej przymiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...