Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana prostej kierownicy na baranka. Czy warto?


Gość Niewiemczekaj

Pytanie

Gość Niewiemczekaj

Witam forumowiczów,

 

z racji tego że nie jestem specem od rowerów a chciałem swoje dwa kółka zmodyfikować mam do was pytanie. Czy do roweru który posiadam (Trek FX 7.3) jest sens montowania baranka oraz klamkomanetek szosowych, tak jak na pisałem wczesniej specem nie jestem i nie wiem czy ta rama nadaje sie do zastosowania takiej kierownicy (czy nie bedzie to niewygodne). Chciałem sie również zapytać jak by to wyglądało od strony technicznej czy musiałbym wymienić linki hamulca i przerzutek? Dodam że nic w nim do tej pory nie modyfikowałem wiec cała specyfikacja jest orygionalna lecz nie jest to najnowszy model widoczny na stronie treka ma około 3 lat (dokładnie nie wiem bo sprowadzałem z Anglii i nie mam jak tego sprawdzić). 

 

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niewiemczekaj

Linki to mały problem, bo są tanie. 

Szosowe klamki słabo współpracują z V-kami.

Do tego, nie wiadomo, czy nie musiałbyś też wymienić mostka, bo ten może być za długi do baranka i Twoja pozycja będzie wtedy zbyt wyciągnięta. 

Dzieki za informacje właśnie takich potrzebowałem bo chcę podsumować koszty i wcześniej to wszystko to zaplanować żeby nie nakupić części i przekonac się ze coś jeszcze trzeba bedzie na necie zamawiać. A czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy mostek nie będzie odpowiedni ? Chyba najlepsze by bylo pożyczyć od znajomego baranka i zamontowac bez osprzetu tylko do sprawdzenia lecz niesteyty nikt z moich znajomych kolarki nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...