Skocz do zawartości

[suport] Truvativ Power Spline: wybór rozmiaru nowego,serwis ?


ImInTrance

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :)

Mam dylemat odnośnie nowego suportu. Mam Gianta Terrago(2007), według specyfikacji powinienien mieć wymiar 118/73. Pierwsza sprawa to suport wyciągnięty ma 68mm, czyli jak mufa w ramie. Po drugie według specyfikacji korby którą znalazłem (Truvativ Isoflow) korba powinna mieć długość osi 113mm a nie 118mm. Świadczyć może też o tym fakt że krańce przedniej przerzutki miałem wykręcone praktycznie na maksa i zawsze regulacja jej była długą zabawą.  Zatem:

 

1. Nie wiem czy dokumentacja dotyczy korby z mojego rocznika, nie wiem może różniły się przez lata(?)

    Zatem czy mogę spokojnie wybrać model z krótszą osią (113mm) czy warto jeszcze to sprawdzić ?

 

2. Czy można jakoś przeserwisować ten suport ? Wiem że to zamknięty kartridz, czy są jakieś sprytne metody dostania się do łożysk, czy pozostaje tylko staroszkolny młot ?

 

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=komponenty&pid=3551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym modelu roweru najczesciej stosuje sie te same suporty tak dlugo jak nie zmieni się rozwiazania technicznego.

Mylić się mogę ale Giant raczej nie stosował suportów 73 mm, więc to co wyciągnąłeś odpowiada realiom.

Serwisować możesz, zbijasz wprasowaną miskę, przesuwasz tuleję między łożyskami, zbijasz jedno, otwierasz, drugie otwierasz pozostawione na osi.

W wersji prostszej ściągasz uszczelkę zewnętrzną lewego łożyska, sprawdzasz stan smaru - jest czysty a łożyska kręcą się płynnie to niczego nie ruszasz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...