Skocz do zawartości

[do 2000] LAzaro Integral czy Kross Level A4


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,

zastanawiam się nad kupnem roweru Lazaro Integral V3:

http://allegro.pl/juz-jest-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-2015-i5176977791.html

Ale na allegro znalazłem w okazyjnej cenie (chyba) MTB:

http://allegro.pl/rower-kross-level-a4-m-l-okazja-promocja-i5192109890.html

 

Rowerem będę jeździł po szosie i czasami po lesie lub górka bez większych skoków ;).

Zastanawiam się czy dopłacać do Krossa żeby czasami polatać po górach, wydaje mi się że plusem są też hamulce hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kross rzeczywiście w nie najgorszej cenie, ale zastanów się czy Ci potrzebny rower MTB. Hamulce hydrauliczne i to nie jakieś najprostsze też ok, amortyzator już ma, a nie atrapę.

 

Taki rower jednak po szosie będzie zamulał na małych kołach i szerokich oponach. Amortyzator będziesz woził cały czas prawie zablokowany, a do tego pozycja nie sprzyja wygodzie na długiej wycieczce, bo jest raczej nastawiona na zwrotność.

 

Cross spokojnie poradzi sobie w lekkim (suchym) terenie, a i hamulce V-brake spokojnie wystarczą. Tylko w błocie takim rowerem się zakopiesz, a i wtedy tarczówki się przydadzą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cross spokojnie poradzi sobie w lekkim (suchym) terenie, a i hamulce V-brake spokojnie wystarczą. Tylko w błocie takim rowerem się zakopiesz, a i wtedy tarczówki się przydadzą..
 

Chyba Lazaro :D

A jakby wymienić opony - tak sugerował mi znajomy. Jeździłem na MTB od znajomego po drodze i tragedii nie było, wiadomo, koledze na crossowym Evado 1.0 szło lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przejechałeś tym MTB po asfalcie? Różnica jest spora, ale nie tak duża żeby dała się wyczuć od razu. Dopiero po ładnych kilometrach zaczynamy czuć, ze można by jechać dużo lżej i szybciej... A trasy rzędu kilkadziesiąt km to męczarnia po prostu.

 

Jakby w Lazaro wymienić opony na szersze to stanie się bardziej terenowy niewątpliwie, ale crossowa geometria na stromiznach będzie przeszkadzać. Na płaski teren będzie bardzo ok.

 

Tak btw to ten Lazaro jest sporo lepszy od Evado 1.0 :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to średni pomysł. Przerabiałem to i rzeczywiście jeździ się lżej, ale do kół 28' sporo brakuje no i nie tylko koła tworzą efekt. Poza tym po co terenowy rower na asfalt przerabiać, skoro można kupić od razu asfaltowy?

 

Jak nie planujesz naprawdę jakiegoś konkretnego terenu to MTB nie ma sensu. Leśne ścieżki to żaden teren. Piesze, górskie szlaki to tak - cross nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dalej nad tym MTB, bo zrobiłem ostatnio 38km i było spoko, jakieś 30 po asfalcie. 

Jeśli mi się teren spodoba to crossowy nie bardzo się spisze, a po szosie corssem też da się jeździć. 

Dylemat straszny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie. 30 km po asfalcie z 38 to jest ponad 75% asfaltu, a przy takim stosunku zawsze bierze się crossa - chyba, że się mieszka w górach i w crossie biegów będzie brakować.

Jeśli nie masz zamiaru robić dłuższych tras o takim stosunku asfaltu do terenu to weź MTB dla spokoju ducha. Jeśli kiedyś marzą Ci się wojaże po 100 z czego 90 po asfalcie to szkoda będzie się męczyć. 38 km to jest lekko ponad godzina jazdy i na takiej trasie ciężko się dobrze rozkręcić, a co do dopiero wprawić w styl jazdy jakiegoś typu roweru.

 

Nie rzadko ludzie kupują MTB, bo kolarstwo górskie wydaje im się bardziej "prestiżowe" niż to turystyczne i wyobrażają sobie trasy w nie wiadomo jakim terenie, błocie, że okulary zalewa, ogólnie wyrypki na całe popołudnie aż rower trzeszczy. Rzeczywistość wydaję się jednak okrutna i bujają się MTB po mieście w kółko, albo jak gdzieś jadą to asfaltem, bo po prostu wygodniej :teehee:

 

Zrobisz jak uważasz, wiadomo. Ja tylko służę radą podpierając się tysiącami km przebiegu - najważniejsze, żeby się Tobie dobrze jeździło :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...