Skocz do zawartości

[2000-2500zł] nowy MTB/CROSSowy/ATB/Trekking z lekką ramą


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam się, ze totalnie się na tym nie znam (jeszcze). Do tej pory miałem typowego "górala" kupionego za całe 600zł w lokalnym sklepie rowerowym jakieś 15 lat temu i byłem zadowolony. Czas na zmiane. Chciałbym coś na kolejne 10 lat.  Lubię pośmigać po ściezkach w lesie, ale też w sezonie jeżdżę nim czasem do roboty 9km.

 

Chciałbym w tej cenie:

- przedni widelec amortyzowany

- najlżejszą w tej cenie ramę

- pstrykane przerzutki

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

 

PS1 Mam ok 175cm wzrostu i ważę ok 75kg.


PS2 Obecnie jeżdżę czymś takim jak w załączeniu.

post-184289-0-62323300-1427394933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmy jaką zaproponowałeś bardziej przychylam sie do Kands Energy 1500 http://rowerykands.pl/rowery/102-kands-energy-1500-disc-hydraulic.html co jest bliższe moim oczekiwaniom.

 

Pytań mam kilka prostych - czy jest jakaś internetowa porównywarka rowerowa, na styl tych do aparatów, telewizorów itp?

 

Miałem swego czasu stycznosć z tym roweem http://www.katalogrowerowy.pl/kr/rowery/xcmaratonprzelaj/23536-scale-70?page=1&pr_brand=Scott&pr_subcategory=59 i bardzo mi przypadł do gustu (poza ceną). Chciałbym sie dowiedziec co ma w sobei lepszego poza marką za co warto byłoby zapłacić w stosunku - ot chociażby do Kandsa Energy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower który podajesz to jest MTB , a ja wywnioskowałem że tobie raczej potrzebny cross ( coś pomiędzy mtb a trekingiem ) . Ten model który podajesz po za ceną różni się osprzętem i przede wszystkim geometrią ramy. Poczytaj o różnicach mtb i crossem i wtedy zdecydujesz czego szukasz. Podejrzewam że twój obecny rower jest na ramie stalowej więc jak się przesiądziesz na aluminium ( nie ważne czy mtb czy cross ) to odczujesz sporą różnice w wadze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny rower waży prawie 18kg :D ale jak mam jakis budżet, to chce go wykorzystać w pełni, stąd walka o wagę (meiszkam na 7mym piętrze i nei zawsze działa winda).

 

Jezeli chodzi o typ, to ciezko sprecyzować, a bo i firmy nie raz nie kategoryzuja tak dokładnie jak jest to w nomenklaturze. Jeżeli mamy być bardzo ściśli to potrzebuje coś własnie miedzy 27,5 MTB a 26 Crossem. Jak to neiktórzy opisują w procentach - u mnie to jest 40% asfalt, 60% piach, żwir, trawniki, krawężniki i schody ;)

 

Nie potrzebuje mieć pozłacanego Gianta, a zwyczajnie solidne i nieprzepłacone rozwiazanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie potrzebuje mieć pozłacanego Gianta, a zwyczajnie solidne i nieprzepłacone rozwiazanie.
 

 

Dlatego poleciłem ci Kandsa , paru moich znajomych jeździ na tych roweruch i sobie je chwalą. Tak jak ci pisałem wydasz więcej kasy ale wagi za dużo nie zbijesz. 

 

A jeśli chodzi o rodzaj roweru jaki powinieneś kupić to według mnie cross na kołach 28 , ewentualnie jeszcze możesz pomyśleć nad trekingiem.

 

http://allegro.pl/cross-kands-28-avangarde-h-disc-lepszy-maestro-i5206719768.html

 

Tu jeszcze masz wersję z hamulcami hydraulicznymi.

 

Tyle ode mnie , może jeszcze ktoś bardziej doświadczony ode mnie wypowie się w tym temacie i coś Ci doradzi.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za te pieniądze wybrałbym cos innego .Amortyzator jest kiepski chodzi o średnice goleni 28 a Tobie by się sprzydało 30 a najlepiej 32.

 

A druga sprawa wagę roweru łatwo zbić na ogumieniu nawet i kilogram.

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony musza być 2.10, tego jestem pewien, na cieńszych źle mi się jeździ i tu akurat odczuwam różnicę. Co do amortyzatora się nie upieram, ale do tej pory śmigałem na 15-letnim amorku prostym jak konstrukcja cepa ;) i dawał radę. Nie bardzo też wiem do czego odnieść średnicę amorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednicę amorka do swojej wagi czym średnica większa tym wytrzymalszy. A tak w nawiasie napisałes ,że chcesz wydać 2000-2500 czyli w tej cenie mamy cos poszukać?.Rower ma byc mtb najlepiej 27,5 .tak mam to rozumieć.

 

 

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a może zastanowisz się nad mtb 26.Teraz jest parcie producentów na 27,5 i 29 więc mozna wychwycic super promocje na te koła(26).

 

Dostaniesz lepszy osprzęt , amortyzator.

 

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się. 26 mam teraz i źle nie jest. I tak skończy sie na tym ze taki rower przed zakupem musze przetestować. Jak wybrane 26' mi nie podpasuje to bede szukal dalej. Jakis punkt wyjscia trzeba mieć.

 

Jedyną jaką mam pewnosc to ze NIE chce 29' i nie potrzebuje tyłu amortyzowanego. Ważniejsza też od rozmiaru koła bedzie dla mnei pozycja jazdy. Kierownica musi być lekko wyzej niz siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treking na pewno nie. Nie wiem czemu wpisałem go w temacie ;) Treking to totalnie nie mój styl jazdy. Mój styl jazdy to bardziej taki większy rowerowy SUV. Jak mam możliwość, to jade po wertepach, bo płąskie mnie nudzi. Do Crossa mi więc blizej, tylko że zauważyłem, że crossy są słabo wyposażone, a ja np dysponujac taką kwotą wolałbym się juz szarpnać np na hamulce tarczowe, czego połowa crossów nie ma, przynajmniej tych co oglądałem. Druga kwestia to amsa - crossy są cięższe, po 15kg, a mi zależy na kazdym kilogramie. Dobrym przykładem kiepskiego IMHO wyposażenia jest np porównanie RALEIGH

 

cross

http://www.raleigh.pl/rower/138

MTB 27,5

http://www.raleigh.pl/rower/132

 

Nie znam sie na osprzęcie totalnie, ale nawet ja widzę róznice w wyposazeniu.... i niby 300g wagi, a jednak jest.

 

Kellys i inne bardziej znane marki odpadają. Wiem że za markę się płaci, a ja nie potrzebuje mieć na ramie znaczka, tylko dobry produkt (dlatego też Kands wpadł mi w oko, mimo wszystko).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kands to dobre rozwiązanie. Rowery z tej firmy przewaznie są na lepszych podzespołach od konkurenci.Tylko jedna sprawa warto pochodzic po sklepach jak masz mozliwość bo czasami naprawdę mozna wychaczyc fajną przecenę.Ostanio rowery 26 , które kosztowały prawie 3000zł widziałem za 2200-2500zł. Jeśli pozostaniesz przy 27,5 to już będzie mniejsze pole do popisu aby coś trafic w promocji.

 

 

 

 

 

lekki-rower.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...