Skocz do zawartości

[rama] czy tego typu rama się nadaje pod ss?


Demus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zbudować single speeda ale nie dysponuje dużym funduszem więc postanowiłem powoli zbierać części i chce zacząć od ramy. I tutaj nasuwa się moje pytanie czy tego typu ramy się nadają? ktoś miał i może się coś wypowiedzieć? I bardzo miłe by było jakby ktoś miał zdjęcia gotowych rowerków i mógł je tutaj umieścić. I mam wzrost 187 cm to ewentualnie jaki rozmiar takiej ramy. 

http://allegro.pl/rama-torowa-ostre-kolo-nowa-krakow-cycl0-gratis-i5197438079.html

Z góry dziękuje za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rama sie oczywiscie nada na singla, ale może niekoniecznie ta z allegro i nie za takie pieniądze.

Po pierwsze za mała dla Ciebie. Przy Twoim wzroscie pewnie będziesz potrzebował czegoś w okolicy 58 cm

Zasady doboru znajdziesz w necie np:

http://polskanarowery.sport.pl/blogi/krolestwo-rower/2013/02/jak_dobrac_wielkosc_roweru/1?bo=1

Po drugie ta rama jest niewiadomego pochodzenia pospawana z niewiadomo jakich rurek. Dobre ramy stalowe zwykle są łączone na mufy, nie spawane.

Rama jest oferowana bez widelca, czyli cena tym bardziej mało atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dobre ramy stalowe zwykle są łączone na mufy, nie spawane.

 

A skąd kolega takie dane ma?

 

STARE stalowe ramy są na mufach, tak bardzo dobre jak i szmatławe, gdyż kiedyś tylko taka technika budowy była dostępna.

 

Na dzień dzisiejszy można kupić dobra lub bardzo dobra ramę wykonaną w dowolnej technice.

 

Inna sprawa, że kupowanie ram nieznanego pochodzenia i budowy trochę odwagi wymaga lub najlepiej osobistej inspekcji tak optycznej jak i ręcznej...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą ramę, kupiłem za 136 zł razem z widelcem, jakość wykonania jest dobra. Spawy są równe, rama jest pospawana prosto, nic nie ściąga podczas jazdy. Co do materiału rurek to pewnie zwykła stal węglowa, bez antykorozyjnych domieszek, bo po każde jeździe w deszczu wylewa się z niej rudą zupę :P Ze swojej jestem zadowolony i za tą cenę nowej, lepszej nie znajdziesz :D Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, poszukam używanej ramy na rurach reynolds, columbus albo po prostu jakiejś gotowej kolarki i powymieniam co trzeba. A jak nic nie znajdę to może zaryzykuje na ramie tego typy co napisałem w poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...