Skocz do zawartości

[rower] składanie roweru na ramie NS Surge EVO 2015.


Gość HydraulicznyCyborg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Nie ma takiej samej linii i NIE będzie to dobrze chodzić i tego jestem 100% pewien bo to przerabiałem na swoim rowerze.

Chodzić będzie ale byle jak.

 

 

A ja jestem pewien na 125 i pół procenta, że będzie chodzić, bo mi chodzi już w 3 rowerze :P I to na dodatek z 3 różnymi korbami, które z założenia były 3 blatowe.

 

Linia łańcucha to jest kluczowa jak się robi singla lub ostrzynkę. W każdym innym przypadku im bliżej sugerowanych wartosci tym lepiej, ale nie ma co robic dramatu z faktu że ma się kilka mm w lewo czy w prawo...

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie z przerzutką do dużego blatu na małym blacie. Za wielka prowadnica.

Albo się oprze na widelcu albo będzie tarła o łańcuch na skrajnych przełożeniach albo będzie nie naturalnie wysoko ustawiona.

Może komuś to nie przeszkadza ale mnie to drażni.

I nie zmienia to faktu że nie mają tej samej linii łańcucha  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja tobie mówię, że mi chodziło i to jeszcze na dodatek w rowerze bujanym. Zwykły, 3 blatowy 9.0 a później XT.

 

Fakt-faktem, jak kupiłem SLX-a do dwublatu zaczęło być estetyczniej, ale nie ma sensu klepać takich bajek, że sienieda i bedzielipnie...

 

Chodziło, nie tarło i było git.

 

Dlatego też jestem zwolennikiem grip-shift'ów, bo mikroindeksacja pozwala ominąc pewnie niedoskonałości konstrukcyjno-składawcze danego układu...

 

Ponownie podkreslam: nad linia łańcucha można się spuszczac w rowerze jednobiegowym. W dowolnym napędzie 2x nie ma co kruszyc kopii o kilka mm bo i tak będzie chodzić...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam gripów z microindexem.

No nie wiem... mi nie chodziło to dobrze, pojezdziłem miesiąc i wywaliłem. 

Tylko pytanie...

Po co kombinować skoro się składa nowy rower i można to zrobić jak należy. 

Z tą linią też miałem jakieś przeboje ale już nie pamiętam co tam było.

Ogólnie to jest rzezba, lepsza gorsza ale rzezba. Po co jak można dać takie jak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pocą to sie nogi nocą, a czasami pod pachami :P

 

Pewnie, że można składać dedykowanymi klamotami, ale często-gesto te nie-dedykowane maja lepszy stosunek ceny do wartości.

 

A skoro chodzi bez przysłowiowej dóópy to po kij przepłacać?

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi i nie tylko mi nie chodziło, przynajmniej nie tak jak bym sobie tego życzył, a nowicjuszem w składaniu rowerów nie jestem.

Może to zależy od ramy, nie wiem. Tylko dziwne ze parę innych osób też miało z tym problemy.

No cóż pewnie jesteśmy lebiegami i nie umiemy tego ustawić.

A klamoty 2-3 blaty są teraz w porównywalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie sklada nowy rower to bralbym przerzutke na 2 blaty. Ale przy 22-32 przerzutka pod 3 będzie działać tak samo albo i nawet lepiej.

Co do korby

Korby shimano na ht2 same w sobie maja lipna linie łańcucha i wypadałoby dać po 1 podkladce standardowej i potem jeszcze po jednej 1.25 mm tez z kazdej strony. Korba 3 blatowa jest o tyle lepsza ze ma miejsce na rockring. Można sprzedać wszystkie blaty i wstawić np. 22-36/34 albo sprzedać tylko najwiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Korby shimano na ht2 same w sobie maja lipna linie łańcucha i wypadałoby dać po 1 podkladce standardowej i potem jeszcze po jednej 1.25 mm tez z kazdej strony. Korba 3 blatowa jest o tyle lepsza ze ma miejsce na rockring. Można sprzedać wszystkie blaty i wstawić np. 22-36/34 albo sprzedać tylko najwiekszy

 

i własnie o to mi chodziło: o wieksze pole manewru w takiej sytuacjii i to ze moge 3patelnie miec w cenie 1/3 wyjsciowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-175360-0-53428700-1427395391_thumb.jpgpost-175360-0-85104100-1427395433_thumb.jpg
Tak to wygląda u mnie
Rockring+32+22
Wizualnie też tragedii nie ma.
Jakbym miał składać nowy napęd to zależnie od budżetu wybrałbym 2x9 albo 1x10 ;) 2x10 jest też fajne jeśli chce się w przyszłości zmienić naped 1x10 a ma sie już częśc takiego napędu. Jeśli się nie ma nic to cenowo wyjdzie to tak:
standardowe cześci czyli przerzutka, manetka, kaseta, łańcuch=xxx zł

 

1. 1x10
zestaw superstar (42t+16t+dystans) to 150 zł
blat hello mtb to 100 zł

2, 2x10
Manetka lewa- 80-120 zł
przerzutka przednia 60-120 zł
przy kołach 26 wypadałoby mieć 22-36 czyli trzeba było by sprzedać oryginalne blaty. założmy że wyjdziemy na 0 zł
rockring- 20-150 chociaż wolałbym kupić coś w stylu np. trybo za 100 zł bo rockring może zepsuć wygląd całego roweru

więc 2x10 wychodzi prawie tak samo cenowo.

A teraz zajmijmy się doborem kół i amortyzatora.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

pedały dostałem za 30 %ceny z 200 zł. dzisiaj przyszły razem z ramą i adapterem na 180 mm tył.   opony zamówione Maxxis highroller ,korba slx ,suport .kiera , mostek i przezutki wszystko w cenach bardzo korzystnych.

pozostaje zamówic koła i tu mam taki zestaw:

przód:

piasta DT SWISS 350  15 MM THRU AXLE 32 H 6 BOLT

szprychy DT SWISS  ALPINE 2MM

obrecz WTB KOM 26 32 H kapslowana

nyple CSNSPOKE STAL 12X2MM

tył:

piasta NOVATEC DN42SB 6 BOLT QR 9 MM

szprychy DT SWISS  ALPINE 2MM

obrecz WTB KOM 26 32 H kapslowana

nyple CSNSPOKE STAL 12X2MM

 

Czy ten zestaw jest wporządku?

 

 

 

PS: no i jest  rama  extra wykonanie i wygląd

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dff8ec44abf360c6.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Rama w ładnym malowaniu czekam na efekt końcowy. Na jaki amortyzator się zdecydowałeś ? ile rzędów z tyłu ?
 

 

zielony ala moro i jest git.

amortyzator to pewnie bedzie Suntour Epicon 150 mm 15 mm thru axle- bo jest tani i dobry

rzędów jesli chodzi o kasete bedzie 10 bo dostałem ją za 20 zł niewiele uzywana z jakiegos szrotu powypadkowego- duzo czesci w tensposob zamowilem hehe

 

 

czy te zestawy kół są dobre? te z poprzedniego posta.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nooo dual air, życzę powodzenia.... Bierz tego Epicona i daj sobie spokój z dual air, przerost formy nad treścią który tylko wkur.....

 

A to ciekawe co piszesz...

 

Bo miałem Dual Air, teraz mam Solo i uważam, że Dual to był najzajefajniejszy system jaki RS wprowadził. Solo jest tępę jak sowiecki spawacz mostowy po flaszcze samogonu...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Może ktoś ocenić te koła z mojego poprzedniego posta?piasta DT SWISS 350 15 MM THRU AXLE 32 H 6 BOLT

szprychy DT SWISS ALPINE 2MM

obrecz WTB KOM 26 32 H kapslowana

nyple CSNSPOKE STAL 12X2MM

tył:

piasta NOVATEC DN42SB 6 BOLT QR 9 MM

szprychy DT SWISS ALPINE 2MM

obrecz WTB KOM 26 32 H kapslowana

nyple CSNSPOKE STAL 12X2MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co piszesz...

 

Bo miałem Dual Air, teraz mam Solo i uważam, że Dual to był najzajefajniejszy system jaki RS wprowadził. Solo jest tępę jak sowiecki spawacz mostowy po flaszcze samogonu...

 

Szacunek...

I.

Może RS solo i jest tępy, nie wiem, nie używam. Wiem że mam dość dymania z pompką w plecaku i ustawiania tego wynalazku pod każde warunki aby uzyskać optimum pracy.

Niestety  w jednym z rowerów jeszcze toto siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przy okazji wejść na "hardtail attitude" na facebooku. I poszukac inspiracji. Akurat ktos wstawił surge na takiej ramie jak twoja. BEZ przedniej przerzutki. Jak on tak może jeździć. Mam jeszcze jedna propozycje uginacza: 55r za 1000 zl, w zasadzie to tylko dotarty, na gwarancji. ten co jest w wywyższym surge'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę ale kiedys przeczytałem bardzo mądra rzecz.

"przepis na kola do enduro do 600 zl:

Obręcze dartmoor raider

Piasty dartmoor revolt/octane one orbital pro/dt swiss (nie pamiętam chyba 340s) i szprychy na jakie cie stać" tego bym sie trzymal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktos ocenic te kółka z moich poprzednich postów bo nie wiem czy je zamawiac.

 

pzdr.

 

 No dobra, niech Ci będzie.

 

Szprychy i nyple w miarę ok, co do piast to ja bym się trochę bał o tę tylną, bo różne chodzą o tym opinie - niektórzy jeżdżący ostrzej szybko je psują.

Natomiast obręcze to totalna porażka, patrząc po masie to są to obręcze do XC. Zresztą całkiem drogie - 279 pln w CR. Ja bym się po prostu bał, że zaraz się połamią, a po ostrzejszej jeździe będą do prostowania (nawet nie do centrowania). Nie wiem co polecić, ja mam w swoim rowerze tanie Dartmoro Raiderry, ale nie są lekkie (za to mają dobrą szerokość). Nie wiem co innego polecić, osobiście jestem zniechęcony do marki Mavic. Natomiast w 29erze mam Sun Rimsy Equalizer 27 i są całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...