Skocz do zawartości

[rower] składanie roweru na ramie NS Surge EVO 2015.


Gość HydraulicznyCyborg

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja wtrące coś od siebie:
Ja żłozyłbym go tak:
Amortyzator: suntour epixon/epicon na qr15 albo durolux rca/rc2 na 160 mm
Hamulce: avid elixir 7/ shimano slx/ shimano xt
Napęd:
Korba i obie przerzutki: slx 2x10
Manetki: shimano xt
Koła:
obrecze: dartmoor raider/tańsze dt swissy
piasty- revolty/octane one orbital
Kokpit:
sprawa indywidualna ale jakieś 50 mm mostka i 720-760 mm kierownica.
opony: ardeny/high roller/dhf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Suntour Epicon ze 150 mm skoku bedzie całkowicie wystarczajacy?posiadam uprzedzenie do tej firmy bo mam z nia niemile wspomnienia ,pozatym kiedys miała ona przewage w produkcji szrotu do rumaków zwanych makrokesz. zmieniło sie to cus?

 

To już nie ta sama marka i nie ta jakość. Teraz to naprawdę dobre amory. Mając w użyciu i Rebę i Epicona sorry ale wolę Epicona.

Co do obręczy DT to się mylisz. 533D  można kupić taniej od Dartmoorów. Ostatnio składając rower brałem pod uwagę dartmoory ale DT kupiłem taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

dziwi mnie przekrecanie nazw np ędóro??? po kiego wała to robic? bo dla mnie jest to poprostu traktowanie autora jak niepowaznego .

 

Hmmm... :D

 

Tak się składa, że jest tu kilku ludzików którzy jeździli enduro wtedy kiedy jeszcze to nie było takie szałowe, trędne, wyścigowe, dżezi i pixi... Czyli pewnie z 15-20 lat temu :)

 

Teraz ten termin jest tak wyświechtany i poprzeinaczany, że dużo piszących nie potrafi już do niego podchodzić bez szydery...

 

Bez młynkowania to się jeździ krosiarsko i po płaskim. W enduro zwykło się dysponować jak najwiekszym spektrum miękkich biegów aby "ścianki" robić z siodła a nie z buta.

 

Dlatemu wieeeki całe temu Uzurpator z EMTB, znany dziś jako Trybo opracowywał specjalne zębatki 21t do standardowych korb czteroramiennych o bcd 64 oraz jedne z pierwszych ekspanderów do kaset o zakresie 40t...

 

Choc z drugiej strony nie ma enduro bez taszczenia klamota na plecach pod górę :)

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Opona 2.1 nada sie i owszem, ale dla krosiarza...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi żebyś wziął 2 blaty bo tak inni piszą, tylko żebyś czuł/rozumiał o co chodzi. A dobór przełożeń zależnie od terenu to przecież kompletnie podstawowa sprawa, nie ważne czy w kroskantry, ęduro, frirajdzie czy dałnhilu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.... do korby trzeba mieć zestaw "alternatywnych" zębatek. Przynajmniej ja mam ;)


 

 

Bez młynkowania to się jeździ krosiarsko i po płaskim. 

Ivan masz rację a ja się zle wyraziłem. Miałem na myśli to żeby ograniczyć konieczność operowania przednią zmieniarką i mieć możliwość założenia jakiejś sensownej napinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hehe... No tak, człowiekowi po pracy to sie wszysko kojarzy stresowo zamiast jak należy.

 

Napinka = napinacz, nie stres :laugh:

 

Ja tam uważam, że najlepsze określenie zamiast enduro to "Frirajd z elemantami trekkingu" :thumbsup:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chooopaku... Przestań się podniecać rzeczami które można zostawić na sam koniec, gdyż są istotne ale nie stanowią o trzonie projektu.

 

A ów trzon to rama, widelec i koła. Czyli 3 pojedyncze, najdroższe i najważniejsze elementy.

 

Zbierz to do kupy a reszta to już będa dodatki, które dokleja sie w myśl preferencji, ideologii, stanu kasiury lub wręcz pod kolor oczu ;)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

wiedelec? juz mam 2 typy do wyboru  rs revelation badz suntour epicon

rama tez jest ns bikes surge evo

kola takze =piasty dt swiss 350 szprychy dt alpine/champion i obrecze wtb kom 26

 

 niczym sie nie podniecam ziom.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

rama juz jest

piasty zamówione razem z obreczami.sprychy na miejscu beda dobierane

 

a amorka juz zdecydowałem jakiego i bede zamawiał.

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli Suntour Epicon ze 150 mm skoku bedzie całkowicie wystarczajacy?posiadam uprzedzenie do tej firmy bo mam z nia niemile wspomnienia ,pozatym kiedys miała ona przewage w produkcji szrotu do rumaków zwanych makrokesz. zmieniło sie to cus?

 

 

Oj panie kolego przespałeś trochę zmian. Niektóre firmy produkujące chłam przechodzą metamorfozę - u Suntoura było to w okolicach roku 2009-2010, gdy zaczęli produkować Epicona mogącego konkurować np. z RS Rebą. Sam mam Epicona LOD 26", jest w moim rowerze nr 3, widelec jest rewelacyjny i było to bardzo dobrze wydane 618 PLN. Generalnie: ich widelce z aluminiowymi górnymi goleniami są co najmniej dobre. Ustępują nieco funkcjami widelcom czołowych producentów, ale różnica cenowa to nie 10 czy 20 % tylko znacznie więcej.

 

Wypowiem się w temacie dwóch-trzech blatów. Od jakiegoś czasu jest nagonka na posiadaczy trzech zębatek, w dobrym tonie stało się objechanie kogoś za trzy blaty w rowerze wartym więcej niż 1000 pln. I teraz wstydzę się wrzucić zdjęcie swojego fulla do że niby enduro, bo nadal mam 44-32-22 z przodu.... 

 Ja do planowanego przeze mnie hardkorowego sztywniaczka na koła 29 cali planuję dać korbę 22-36 (ewentualnie 22-36-R) i kasetę 11-32, myślę że to mi posłuży przez dłuższy czas. Nikt mnie nie przekona, że napęd 1x10 czy nawet 1x11 z tymi wszystkimi przekosami (zwłaszcza na niższych biegach) jest trwalszy niż stare dobre sprawdzone i ekonomiczne 2x9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się modne u ludzi którzy nie rozumieją co do czego. A ja uważam że trzy blaty jak najbardziej w rowerach XC.  A w tych innych im mniej blatów tym lepiej bo to jest po prostu wygodniejsze i bardziej praktyczne, chociaż powiem ci że też jakoś tak nie do końca mnie przekonują te 1x10 i 1x11  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnica między 2 a 3 z przodu jest taka jak to, że jedni wolą szosę a inni mtb. Nie widzę sensu wytykania komuś, że to jest złe, albo tracenia choćby minuty czasu na namawianie kogoś na 2 albo 1 z przodu. 1x11 jest po prostu drogie, 1x10 jest bardziej akceptowalne cenowo, ale te przekosy... lubię też szybkość redukcji, jedno kliknięcie lewym, dwa albo trzy prawym i już ustawione, zamiast np. 7 kliknięć prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Dla mnie różnica między 2 a 3 z przodu jest taka jak to, że jedni wolą szosę a inni mtb. Nie widzę sensu wytykania komuś, że to jest złe, albo tracenia choćby minuty czasu na namawianie kogoś na 2 albo 1 z przodu. 1x11 jest po prostu drogie, 1x10 jest bardziej akceptowalne cenowo, ale te przekosy... lubię też szybkość redukcji, jedno kliknięcie lewym, dwa albo trzy prawym i już ustawione, zamiast np. 7 kliknięć prawym.

 

to w koncu te 3 blaty to jest zbrodnia w  eksplorowaniu górzystego terenu na rowerze bez tylniego zawieszenia generujacego pochłanianie nierównosci? 

a ja lubie sobie czasem utrudnic zycie i cos poeksperymentowac: chce mi sie wypróbowac 3 blaty- nie moge tego uczynic ? to spowoduje niezdatosc roweru do jazdy tak jak ktos tutaj chciał wsadzic boxxera do ramy hexagona v3?

badz  ktos inny zechciał trekingowego 80 mm wsadzic do ramy z tylnim pochłaniaczem 165mm? rozumiem ze ta korba to bedzie lekko nieprofesjonalnie ale jja nie jestem hiperzawodowcem z 20 lat doswiadczenia.

mozna przeciez dobrac blaty jakie sie chce, w ostatecznosci mozna ta korbe dac do innego a wtedy dokupic 2 blatowa. mam okazje kupic slx korbe 3 blatowa za 30 % ceny. a za 2 blatowa jest 100%.-cena tez nie jest bez znaczenia. mi chodzi o to czy danie 3 blatów grozi czyms powazniejszym niz wysmianie? zniszeniem napedu? zerwaniem sciegna bo nie bede mógł podjechac pod 1 górke,ale reszte juz tak ?

jesli chodzi o napinacz łancucha to sobie go zrobie u znajomego slusaza i zrobi  jego dokładnie pod dana korbe.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Zwyczajnie nie wykorzystasz największego blatu, ot co. Po co Ci w takim rowerze przełożenia z przedziału 3.0 - 4.0?  Dużo lepiej zamiast niego dać rockring do tej korby którą planujesz. 

 

ciekawy to pomysł, wezme 3blaty za 1/3 ceny wywale  3 blat  to reszta floty jak znalazł na rockringa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem budżetową korbe m590 jak jeszcze była za 250. Sprzedałem blat 44T za 55 zł, kupiłem najzwyklejszy rockring przeźroczysty (15zł) i pomalowałem czarnym matem. Zrobie foto i ci pośle. Najtańsza opcja, a działa w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jesli chodzi o napinacz łancucha to sobie go zrobie u znajomego slusaza i zrobi  jego dokładnie pod dana korbe.

pozdr

Już to widzę.........

Właśnie jak byś się zapytał zamiast się zacietrzewiać to byś wiedział że:

1) W górach nie wykorzystasz tego wielkiego tryba.

2) W góry napinacz jest bardzo wskazany a na 3 blatach się to nie sprawdzi.

Trzy blatowa korba i napinacz? Pokaż jak zrobisz taki w pełni funkcjonalny.

ciekawy to pomysł, wezme 3blaty za 1/3 ceny wywale  3 blat  to reszta floty jak znalazł na rockringa 

A linia łańcucha to pies? I pewnie jeszcze będziesz to chciał obskoczyć zmieniarką do 3 blatowej korby?

 

Też byłem kiedyś taki mądry, i wiesz co? To się bardzo kiepsko sprawdza. Opisywałem dokładnie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korby shimano deore (m590 i m610 chyba) mają odpowiednia 3 i 2 blaty. mają dokładnie TAKĄ SAMĄ linie łańcucha tylko że m610 nie ma miejsca na rockring. Jeśli bedzie mial blaty 22/32 to 3 blatowa zmieniarka da rade. Jeśli np. 22/36 to wystarczy kupić slxa/xt/x7 za 60-100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

badz  ktos inny zechciał trekingowego 80 mm wsadzic do ramy z tylnim pochłaniaczem 165mm? r

:woot:  :icon_confused:  No i mamy nowy rodzaj roweru... Podjazdówka  :laugh:

 

Nie ma takiej samej linii i NIE będzie to dobrze chodzić i tego jestem 100% pewien bo to przerabiałem na swoim rowerze.

Chodzić będzie ale byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Roonin bez przerzutki na 2 rzędy to sobie można kombinować... Też to przerabiałem: http://www.forumrowerowe.org/topic/171666-modyfikacja-napedu-przejscie-z-3x9-na-2x9-po-najmniejszej-linii-oporu/?do=findComment&comment=1582321

Chociaż akurat nad linią łańcucha bym się tak nie spuszczał, do tej pory jeżdżę na niewłaściwej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...