Skocz do zawartości

[rower] składanie roweru na ramie NS Surge EVO 2015.


Gość HydraulicznyCyborg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HydraulicznyCyborg

Siema,

z racji nie zasmiecania tematu o enduro na ht pozwole sobie na załozenie tematu. 

 

zamiezam złozyc sobie rower na ramie  jak w temacie do trial/enduro jak równiez do  akrobacjii w miescie ale rzadziej. nie bedzie to zadne jakies : "lekkie enduro z pagórka.

 

chciałbym zebyscie ocenili czy te pozespoły które zamiezam dac sprostają temu co chce robic.

 

mam 171 cm wzrostu i 80 kg wagi

 

a wiec do dzieła:

 

rama

NS SURGE EVO 2015 rozmiar M   główka ramy: stery półzintegrowaneZS (ID44mm), 

amortyzator (tu 2 wersje)

ROCK SHOCK REVELATION RCT3 150 MM 15 MM MAXLE LITE/    ROCK SHOCK REBA RL DUAL AIR 120 MM 9 MM QR.

stery

FSA Orbit ITA-A

mostek

Funn Stryge wersja 35 mm 

kierownica

Dartmoor Nitro FR 31mm wznios 1.5 780 mm

gripy

nukeproof  Sam Hill 135 mm

hamulce

SHIMANO SLX BM 675 PRZÓD TYŁ, KLAMKI slxBRM 675

tarcze

Shimano  Deore XT SM-RT86 ICE Tech 180 MMprzód /tył.

przerzutki

shimano deore xt 675 shadow plus 3x10 tył/przód

manetki

shimano deore xt 

sztyca

rock shock reverb stealh 30.9 mm

linki/pancerze

JAGWIRE

pedały

 HT Nano AN01SS platformowe

korba

SHIMANO SLX FC-M670 175 MM

suport

shimano Miski suportu SM-BB70

łancuch

campagnolo RECORD C10 114 OGNIW

kaseta 

SRAM  PG-1030 (10-rzędowa)

piasty

DT SWISS 350 32 H OŚ TYŁ 10 MM PRZÓD 9/15 MM

szprychy

DT SWISS CHAMPION 2 MM 

OBRECZE

DARTMOOR ROCKET 26

OPONY

MaxxisOpona Shorty 26 2.40

siodełko

Dartmoor Trail 2014

 

za wszelkie porady z góry dziekuje

 

pozdro

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wziąłeś te 160-200 mm? Na stronie stoi 120-160 mm. Ja bym raczej szedł w stronę tego Revelationa - z widelcem 120 mm bałbym się, że wyjdzie bardziej geometria XC. To co pisałem w sąsiednim wątku o Rebie wynika z tego, że ja myślę cały czas pod kątem kół 29" oraz że takową Rebę po prostu posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg
Skąd Ty wziąłeś te 160-200 mm? Na stronie stoi 120-160 mm. Ja bym raczej szedł w stronę tego Revelationa - z widelcem 120 mm bałbym się, że wyjdzie bardziej geometria XC. To co pisałem w sąsiednim wątku o Rebie wynika z tego, że ja myślę cały czas pod kątem kół 29" oraz że takową Rebę po prostu posiadam.

 

juz myslalem ze zostałem przez sprzedzwce w ciula zrobiony.

na stronie rowerowy.com jest ta rama

 

 

 http://rowerowy.com/sklep/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/ns-surge-evo-frame

 

sprzedawca mowil ze to na widelce 120 160 pod kolo 26-27.5 pasuje zreszta tam jest tak napisane w opisie ramy. fragment opisu ":M i L i zaprojektowana została pod widelce 120-160mm i koła 26" lub 27,5""

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty wziąłeś te 160-200 mm? Na stronie stoi 120-160 mm. Ja bym raczej szedł w stronę tego Revelationa - z widelcem 120 mm bałbym się, że wyjdzie bardziej geometria XC. To co pisałem w sąsiednim wątku o Rebie wynika z tego, że ja myślę cały czas pod kątem kół 29" oraz że takową Rebę po prostu posiadam.

rowerowy.com/sklep/czesci/ramy/enduro-all-mountain/prod/nsbikes-surge-evo

 

Faktycznie nie zwróciłem uwagi że chodzi o wersje 2015 - mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było sztywne z ramy z dwupółkami wyglądały i wyglądają śmiesznie :)

 

A jak to działa nie wnikam, dla mnie to idiotyzm. 150 mm będzie w zupełności wystarczające. 

 

 

 

zamiezam złozyc sobie rower na ramie  jak w temacie do trial/enduro jak równiez do  akrobacjii w miescie ale rzadziej. nie bedzie to zadne jakies : "lekkie enduro z pagórka.

Musisz się określić, bez tego ani rusz.

Enduro to jedno, street czyli te akrobacje to drugie a trial to kompletnie inna bajka. Nie da się mieć uniwersalnego roweru do tych trzech dyscyplin.

 

Można myśleć nad jakimś sztywniakiem do skakania zarówno w streecie jak i w lesie ale z enduro nie będzie to miało nic wspólnego a co dopiero z trialem.  A Ty tu piszesz o jeździe cięższej niż "lekkie enduro z pagórka" jak dobrze rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi wyżej cenna uwaga.

A ja wsadzę kij w mrowisko z innej strony.....

Wypisałeś sobie piękną listę częsci, i co?

Będziesz je po prostu kupował według tej rozpiski? Wyjdzie drogo, nawet bardzo.

Zabawa w składanie ma sens wtedy jak się poluje na części w DOBREJ cenie a to oznacza kupienie czasami czegoś co przedtem się nie planowało (ALE TEŻ PASUJE).

Ja tu nie mówię żeby ten rower składać z byle czego i przypadkowych klamotów ale tworzenie takiej listy dla mnie to przegrana na starcie.

 

 

Nie wspomnę o tym że tak jak kolega wyżej wspomniał chcesz jeden rower do biegunowo rozbieżnych dyscyplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro to jedno, street czyli te akrobacje to drugie a trial to kompletnie inna bajka.

 

Koledze chyba chodziło o trail, tylko zrobił literówkę, coś mi się tak wydaje. :)

 

 

 

ale tworzenie takiej listy dla mnie to przegrana na starcie.
 

Jeżeli kogoś stać, to co w tym złego? IMHO to bardzo fajna sprawa poskładać sobie dokładnie taki rower jak się chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w składanie ma sens wtedy jak się poluje na części w DOBREJ cenie.

 

Zależy jeszcze, czy celem jest złożenie roweru po niższych kosztach niż odpowiednik ze sklepu, czy raczej posiadanie roweru złożonego przez siebie. Ceny nie są podane, więc może koszt nie jest priorytetem? A może kolega ma dojście do części po cenach hurtowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

a wiec pokolei:  jesli chcecie okreslenia scislejszego co che robic to te przyklady powinny wam cos naswietlic:

 

  widzialem tam ludzi na sztywnych ramach nawet jedna to byla od NS BIKE( Tak wogole w 1.34 minucie gosc ma zaisty kombinezon w krowie latki-wie ktos gdzie mozna takowy zdobyc?)

 

tutaj 2 przyklad gosc  w 2.16 minucie na zielonym ht 

 

 

co do  kosztu czesci i skladania. podam dobitny przyklad :

kupilem XC HT do scigania za okolo4800 zł. do tej pory juz wniego wpakowałem ze 1700 zł bo niektóre czesci jak hamulce i piasty itp  byly badziewne jak na ta cene.

dlatego tylko i wyłacznie skladanie.- no chyba ze bedzie jakas naprawde odpałowa okazja to moze gotowiec

pytałem sie o ocene jakosci tych czesci i czy one sa sensownie dobrane-a nie o ich cene. czesc z nich juz mam na stanie,opracowalem jeszcze jeden budzetowy projekt roweru ale to pózniej.

 

dodatkowo z tego co rozumiem 120 mm jest mozliwe do wsadzenia jesli chodzi o rebe-jednak mam pewien pomysł : czy jest to mozliwe/sensowne/bezpieczne abym podkładki które sa pomiedzy mostkiem a głowka ramy przeniósł pod główke ramy miedzy korone amortyzatora a dolnym łozyskiem steru?(zostawił bym sobie lub dokupił dodatkowe podkłądki pod mostek)wtedy zyskuje dodatkowe 2 cm pod rama i teoretycznie mam 140 mm zamiast 120 mm wiec geo nie bedzie spaczone.- jest to  do rozwazenia w budzetowym skladaniu .

 

pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Tak wogole w 1.34 minucie gosc ma za######isty kombinezon w krowie latki-wie ktos gdzie mozna takowy zdobyc?)

 

https://www.google.co.uk/search?q=cow+onesie&biw=995&bih=551&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=E_UPVYH_PMyv7AaG44GgBQ&sqi=2&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

Nazywa się to onesie. Do kupienia za garsc pensów choćby w Prajmanim...

 

Co do podkładek pod korone, to jak dla mnie jest to słaby pomysł. Spasowanie sterów na łaczeniu dolne lozysko/dolna miska/konus sterów będzie wtedy delikatnie mówiąc problematyczne...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W/g mnie kijowo :P

 

Najgorsze, możliwe pytanie jakie przyjdzie Ci zadać...

 

 

Jak dla mnie jest tamże kilka "ciekawych" wyborów...

 

Reba to pomyłka w tej ramie. Do tego zjazdowe, błotne opony i napęd 3x10.

 

Pomijając całkowicie moje niezrozumienie do klamotów 10-cio biegowych w MTB tutaj powinien być układ max 2x z napinaczem.

 

Poza tym mam głeboki, osobisty uraz do gratów Dartmoor. Unikałbym...

 

Dodatkowo połaczenie tak skrajnych dyscyplin bedzie niezwykle trudne w jednym rowerze i okupione odpowiednimi kompromisami.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

pomijajac naped i opony,i dartmoor  to wszystko inne jest badziewne? nawet hamulce slx?  w zjadówkach sa montowane i z powodzeniem mozna kontrolowac predkosc.  masz uraz do dartmoor... jakosciowo dartmoor ma rzeczy slabe/awaryjne?revelation tez jest pomyłka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Napisałem co mi najbardziej nie pasuje.   Czyli większość   Osobiście z wymienionych przez Ciebie klamotów zostawilbym tylko ramę, amor (Revelation'a oczywiscie), hamulce i sztycę. Reszta ad kosz...

 

w takim razie wg Ciebie jakie komponenty miałby ten odpowiedni HT na enduro? 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W/g mnie?

 

A prysz bardzo.

 

Koła: Hope Pro2 Evo 40T/DT Comp/Pacenti DL31

Korba: Middleburn CD Drive ISIS RS7 20/34 + bash

Suport: FSA Platinum

Tylna zmieniarka: X9 sredni wózek 9s

Przednia zmieniarka: SLX x2

Łańcuch: Campa C9

Siodło: WTB Pure

Opony: Maxxis Ardent 2.4/Bontrager XR4 + ghetto.

Napinacz: jakiś E13 lub MRP.

Pedaly: Time Z Control

Kokpit: RF lub Funn.

Manetki: X0 Grip-shift 3x9

Chwyty: Lizard Skin Shorty.

Kable: XTR

Stery. Hope, a najlepiej CK.

 

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Ktoś ma inne pomysły? Inne komponenty?

Co jest złego w 3blatowej korbie?

Bo przecież podjazdy w enduro są nieprawdaż?bo w dół tylko dh jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa chcesz się zderzać z innymi facetami na lodzie  :laugh: .

A tak na poważnie....

Może jakiś wideł ze sztywną osią?

Może nowy Epicon? Całkiem w porządku widelec i skoku pod dostatkiem.

To nie musi być bardzo lekki rower więc..

Korba 2 a nie 3 blaty np: 615. Miski takie żeby się dało zmieniać łożyska, co nie wsadzisz i tak licz się z padającymi łożyskami.

Przerzutka przód 615 tył Deorka ze sprzęgłem DynaSys, do tego gripy Srama (działa). Ogólnie 2x9 myślę styknie.

Obręcze coś w stylu Mavic EN321 lub DT 533d myslę że mocniejsze nie są potrzebne, to nie DH mimo wszystko. Do tego dobre szprychy w stylu DT Alpine i piasty na maszynach. Novatec ma teraz całkiem spoko nową serię lekkich i dobrych piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

czyli Suntour Epicon ze 150 mm skoku bedzie całkowicie wystarczajacy?posiadam uprzedzenie do tej firmy bo mam z nia niemile wspomnienia ,pozatym kiedys miała ona przewage w produkcji szrotu do rumaków zwanych makrokesz. zmieniło sie to cus?

tu jest ten epicon 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/all-mountain-enduro/prod/epicon-tr-rl-rc

czy moze ten amortyzator suntoura:

http://rowerowy.com/sklep/czesci/amortyzatory/all-mountain-enduro/prod/durolux-rc

pytam sie o te trzy blaty bo to jest jak z kolem 27.5 - czy to ma zalety wieksze niz w przypadku kól.( oprócz ograniczenia młynkowania)

pzdr

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o te blaty jakbyś nigdy rowerem nie jechał ;) Co ma Ci dać duża patelnia z przodu na podjazdach? W 2-rzędowych są też wynalazki typu 40/28T dla ścigantów, no ale to nie w góry tylko na płaski maraton itp.

 

Suntour ma w ofercie pełen przekrój widelców, od makrokeszowych po wysoką półkę do wyścigów czy innego ędóro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

 

 

Pytanie o te blaty jakbyś nigdy rowerem nie jechał Co ma Ci dać duża patelnia z przodu na podjazdach? Oczywiście są też wynalazki typu 40/28T dla ścigantów, no ale to nie w góry tylko na płaski maraton itp. Suntour ma w ofercie pełen przekrój widelców, od makrokeszowych po wysoką półkę do wyścigów czy innego ędóro.

 

kto pyta nie bładzi.....w takim razie wezme 2blatowa korbe i po sprawie.

 

dziwi mnie przekrecanie nazw np ędóro??? po kiego wała to robic? bo dla mnie jest to poprostu traktowanie autora jak niepowaznego .

 

wracajac do tematu czy te opony sa sensowne?

 

 http://ctbike.pl/wtb-weirwolf-race-opona-zwijana-26x-2-1.html

 

jesli nie to jakie sa lepsze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...