Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wooyek- IMO zbyt mało uwagi poświęcasz Miejscom- nawet jeśli miałby to być setny opis Rychlebów czy innych Singletraków.
 

Dzięki za uwagę :) "Miejsca" dopiero co powstały i cieszą się dużym zainteresowaniem, więc na pewno będzie ich więcej. W pierwszej kolejności tak jak piszesz będą Rychleby i Smrek, bo ciągle dużo osób nie było w tych miejscach, to dla mnie jest niewyobrażalne ;) Pojawią się też bikeparki wyciągowe, ale te ciekawe z punktu widzenia osób jeżdżących głównie enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uprawiam enduro - brak sprzętu, brak umiejętności, ale bloga czyta się świetnie. Podoba mi się Twój lekki styl, widać, że kochasz rowery.

Też bym chętnie poczytał więcej o miejscach. Lago Di Garda mnie zachęciło, bo byłem tam w zeszłym roku, były epickie zjazdy i walka z samym sobą na podjazdach, dobrze wiedzieć, że trafiłem do jednego z tych "must see" dla rowerzystów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy post: Czy enduro jest niebezpieczne?

 

Rzadko spotykany i zdroworozsądkowy tekst na temat uprawiania nie tylko enduro ale wszelkiej maści kolarstwa górskiego.

 

I zdecydowanie postawiłbym na szerszy kontekst wypowiedzi, bo sam brałem udział w kilku "dzwonach" i niejeden widziałem znacznie gorszy niż mój własny. A mimo to czytając prawie codziennie o tragicznych finałach jazdy rowerem chociażby po szosie - jak ten ostatni z Niegowonic - trudno zaprzeczyć, że tam w lesie czy w górach polegamy TYLKO na sobie, swoich umiejętnościach, odwadze i zdrowemu rozsądkowi. I zdecydowanie wychodzimy na tym lepiej, niż w zderzeniu z samochodową brawurą, alkoholem czy zwykłym "wiejskim głupkiem" wciśniętym w starą blachę BMW !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla autora - teraz naprawdę widzę że treści są wysokiej jakości, wielokrotnie przemyślane uporządkowane itd.

 

Czytając sam tytuł już sprawdzałem, czy autor napisze że (wg mnie) najważniejsze jest przygotowanie fizyczne - za tym idzie bezpieczeństwo, no i proszę:

 

Najwięcej zależy od tego, jak jesteś przygotowany fizycznie i sprzętowo. Jakiego masz skilla i ile hajsu wyłożyłeś na ochraniacze. Jak mocno ciśniesz i jak daleko wykraczasz poza swoją strefę komfortu.

Na pierwszym miejscu jest przygotowanie organizmu - jeśli ktoś jest wysportowany to kontuzje jakoś rzadziej się go imają, a ci co z wielkimi brzuchami wprost z kanapy rzucają się na ścianki - efekty łatwe do przewidzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wpis: Sztyce regulowane.

Dlaczego są najważniejszą rewolucją sprzętową ostatniej dekady, jak działają i na co uważać przy zakupie - poradnik dla chcących kupić sztycę myk-myka i nie tylko.

 

W tekście przedstawiłem wady i zalety większości modeli dostępnych na rynku - byłoby super, gdybyście pomogli uzupełnić tą listę! :)

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Testowałem" ostatnio szkolenia techniki jazdy z POMBA. Czego się nauczyłem? Że jeśli chcesz popchnąć swoją jazdę na nowy poziom, to kasa wpakowana np. w nowe opony jest o dupę rozbić.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Relacja ze szkolenia techniki jazdy cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale czy warto szkolić się samemu? A jeśli tak, to jak? W najnowszym wpisie podsuwam skuteczną metodykę, tzn. proste zasady, których warto się trzymać, żeby faktycznie czegoś fajnego się nauczyć :) Zapraszam!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waszym nominacjom, 1Enduro weszło do finałowej trójki Enduro Awards, czyli osób i podmiotów, które w tym roku najbardziej przyczyniły się do promocji i rozwoju enduro. Jestem z Was dumny dzięki!!! ;)

 

Trochę więcej napisałem na blogu: Plebiscyt Enduro Awards 2015

 

A na finałową trójkę można głosować tu: Enduro Awards głosowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy się startuje czy nie, to jednak zawody mocno kształtują naszą "dyscyplinę". W tym roku zmieniła się ona jak nigdy. Zapraszam do mojego krótkiego podsumowania:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli ktoś jest hipsterę i na siłę nie robi tego co inni (i np. wszędzie trąbi o swoich kołach 26" na dętkach), to na bielskie single absolutnie niech się nie wybiera - tam jeżdżą wszyscy! Ale jeśli ktoś chce pojeździć po zarąbistych ścieżkach i spotkać kupę znajomych, to polecam :) Więcej w moim opisie na blogu:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem bardzo wartościowy wpis dla osób chcących jeździć lepiej: krótkawy, ale mocno przekładający się na jazdę. Czyli 10 moich ulubionych mikro-porad dotyczących skilla. Polecam! :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...