Skocz do zawartości

[Bagażnik samochdowy] na relingi do kombi


bender999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję bagażnika bazowego na dach mocowanego do relingów (audi a6 kombi) i mam parę pytań do użytkowników:

 

1. Czy uchwyt mocujący belkę do relinga jest uniwersalny tzn czy można regulować jego położenie względem belki?

2. Czy ktoś z użytkowników zauważył znaczący wzrost hałasu przy jeździe z takim bagażnikiem?

3. Polecacie może jakieś belki? Nie chciałbym w ciemno kupować Thule gdy można kupić np coś polskiego dobrego.

4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego bagażnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak można regulować - używałem do sharana, mazdy 6 i mondeo moje pasowały bez problemów (mniej uniwersalne są do sedanów)

2. Hałasu nie za bardzo ale spalanie rośnie, do tego czuć spore opory przy 100++

3. używam thule (na kluczyk) ale model musiał bym sprawdzić wygląda bardzo podobnie jak THULE 757 tylko inne gniazdo kluczyka (moje dosyć stare) <- spory przebieg często z 3 lub 4 nie najlżejszymi rowerami 

4. u mnie tak jak i beli już sporo lat sprawdza się taki uchwyt - nie ma problemów ze stabilnością rowerów grubość ramy a także rodzaj rowerów również nie było

 

czy da się taniej - na pewno ale to ktoś musi się wypowiedzieć, nie miałem styczności z innymi, ale byłem na wyjeździe z osobą która zaopatrzyła się w Oszołomie i dojechała baa ma je z 5 lat może więcej, rynny pogięły się belki dalej działają a uchwyt taki jak szczypce 1 połamał się ale to przy montażu a także raz się przekręcił rower. Mi również się to zdarzyło (ale nie ma opcji aby spadł rower) po prostu było źle zamocowane - źle złapane za ramę

big-THULE-591.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

(...)

2. Czy ktoś z użytkowników zauważył znaczący wzrost hałasu przy jeździe z takim bagażnikiem?

(...)

 

Tak. Szczegolnie przy wiekszych predkosciach. Nawet jak niczego nie wieziesz to sam bagaznik generuje halas. Na dluzsze trasy (szczegolnie gdy jedziesz autostradami) warto zdemontowac belki i wiezc w bagazniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie belki AERO - nie prostokątne, tylko spłaszczone o kształcie skrzydła. Nie dość że lepiej wyglądają, to są znacznie cichsze. Trochę świszczą przy większych prędkościach, ale bez tragedii. Możesz kupić Thule, ale ja np. mam polskie Aguri i są naprawdę godne polecenia (kosztowały około 300 zł). Wożę na nich box dachowy, bo rowery mam na haku, ale to bez znaczenia

Pamiętaj że zakup belek wiąże się  z wyborem odpowiedniego bagażnika - w przypadku belek AERO bagażnik musi być montowany na wsuwki, a nie obejmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy uchwyt mocujący belkę do relinga jest uniwersalny tzn czy można regulować jego położenie względem belki?

2. Czy ktoś z użytkowników zauważył znaczący wzrost hałasu przy jeździe z takim bagażnikiem?

3. Polecacie może jakieś belki? Nie chciałbym w ciemno kupować Thule gdy można kupić np coś polskiego dobrego.

4. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego bagażnika

 

1. tak i nie (nieprecyzyjne pytanie),

2. tak, ale powyżej 100-120 km/h,

3. takie, które będą najniżej, najbliżej dachu, i będą się dawały łatwo i szybko montować/demontować,

4. By nazywał się thule 591 i wyglądał jak na zdjęciu wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że zakup belek wiąże się  z wyborem odpowiedniego bagażnika - w przypadku belek AERO bagażnik musi być montowany na wsuwki, a nie obejmy.

Niekoniecznie, mam belki aero na reling i bagażnik thule 532 na obejmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma chyba takie jeśli dobrze pamiętam nazwę producenta. Są spoko, jedynym mankamentem w nich jest to, że czasem spadają te czarne elementy coś się zakręca łapę do relingu,chodzi mi o ten czarny plastik, czasem lubi zejść z tego pręta :D

Aaa ja go używam w oplu vectrze c,a tam są zintegrowane relingi i pasuję spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :-)

Przede wszystkim napisz jak często będziesz używał bagażnika i uchwytów (bo podejrzewam, że po to kupujesz belki), bo to jest dosyć istotne.

Jeśli częściej i na dłuższych trasach, zdecydowanie warto zainwestować w dobre uchwyty (szczególnie regulacja/zamykanie blisko belek bardzo się przydaje i ułatwia załadunek).

Belki jakie by nie były będą hałasowały (nawet Aero), ale jest to wyraźnie słyszalne/odczuwalne powyżej 100 km/h, co najwyżej bardziej opływowe będą mniej hałasowały, albo zaczną hałasować przy wyższej prędkości...

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz założycielu tematu. Ale chciałbym się podpiąć do tematu. Czy któryś/któraś z forumowiczów zapinał w Thule 591 Reigna z 2007-2008 roku z damperem w kieszeni?? Ze względu na ta nietypowa budowę ramy nie jestem pewien czy łapa dobrze złapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...