Skocz do zawartości

[piasta]problem z ośką tylnego koła


mesiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Prosze o pomoc ponieważ nie wiem co robie zle . wymianiam tylna piaste wkładam kulki jednak gdy przejade pare metrow jeden konus schodzi ze swojej nakrętki i kulki się wysypują i nie da rady jechac. Chodzi o to ze konusy trzymają całe koło a przecież nie są w stanie.. Załączam zdjęcia bardzo proszę o pomoc .

post-183782-0-83750500-1426538904_thumb.jpg

post-183782-0-95236300-1426538930_thumb.jpg

post-183782-0-88463900-1426538932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady jej tam zalozyc bo konus jest na srodku osadzony.. widac na srodkowym zdjeciu. to po prostu blaszka nabita na dluga nakretke i pod naciskiem puszcza i sie zsuwa i nie mam jak jej skontrowac bo tak jest ulozona ze nic nie podejdzie zeby ja przytrzymac.. musze kupic inna oske?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszka nabita na nakrętkę to nie jest konus tylko osłonka która zabezpiecza łożysko przed brudem. Konus to ta stożkowa część (bieżnia łożyska). Popatrz dobrze na fotkę wklejoną przez Bukakewarior. Stożek (konus) ma dwa podfrazowania pod klucz płaski. Ta blaszka musi być wsunięta na tyle głęboko, żeby je odsłonić. Zdejmij wolnobieg, włóż kulki i wkręć konus aby skasowac luz (tylko nie za mocno!). Załóż tulejkę dystansową i nakrętkę kontrującą. Teraz musisz przytrzymać konus płaskim kluczem i dokręcić mocno kontrę:

http://mtbikes.pl/wp-content/uploads/2010/09/serwis_piasty_tylnej_4.jpg

Dobrze jakby druga osoba przytrzymywała kluczem płaskim konus z drugiej strony, zeby ośka się nie obróciła przy kontrowaniu. Sprawdź luz po skontrowaniu (lubi się zmienić), popraw jesli to konieczne.

P.S. Chyba, że masz nietypowy długi konus (to co na zdjęciu to jeden kawalek stali) to wtedy musisz dołożyć na końcu cienką nakrętkę kontrującą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...