Skocz do zawartości

[konserwacja] WD40 a napęd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie dowiedzieć, czy od czasu do czasu mogę psiknac sobie wd40 na napęd jak i na łańcuch. Czy moze kupic cos specjalnego pod te sprawy? Nie chcę jakos tego rozbierac na części pierwsze, a jedynie jakos zakonserwować w miare...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

WD40 nie służy do konserwacji

Oj, zdecydowanie służy do konserwacji... zamków, broni i ogólnie zabezpieczania różnego typu urządzeń przed wilgocią i rdzą.

 

Natomiast nie służy do smarowania łańcucha w rowerze, ale nadaje się do smarowania już wymienionych zamków, broni czy linek w rowerze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 zbyt szybko "wysycha" aby był efektywnym lubrykantem do łańcucha. Można spróbować nim czyścić łańcuch by następnie nałożyć specjalny olej, bardziej lub mniej gęsty w zależności od upodobań, pory roku lub terenu.

 

 

POZDRo-:ver

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chcialbym sie dowiedzieć, czy od czasu do czasu mogę psiknac sobie wd40 na napęd jak i na łańcuch. Czy moze kupic cos specjalnego pod te sprawy? Nie chcę jakos tego rozbierac na części pierwsze, a jedynie jakos zakonserwować w miare...

Ja do łańcucha, i nie tylko stosowałem App SL 280 w sprayu, koszt kilkunastu złotych. Fakt WD40 to bardziej odrdzewiacz niż smarowidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...