Skocz do zawartości

[pedały spd] jakie pedały do obuwia z systemem spd z lidla


zuku1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Od jakiegoś czasu chciałem zakupić pedały z systemem spd oraz obuwie kompatybilne z tymi pedałami. Udało mi się upolować buty na rower z systemem spd w Lidlu. Wcześniej nie jeździłem rowerem w takim specjalistycznym obuwiu, więc postanowiłem zacząć od tego lidlowskiego ze względu na cenę.

 

Ponieważ buty już są, pora aby zakupić pedały. Oczywiście powinny współgrać z tym obuwiem, jak również powinny dawać mi możliwość jazdy z zwykłym sportowym obuwiu (adidasy, trampki). Co moglibyście mi polecić? Czy macie jakieś doświadczenie z kompatybilnością obuwia rowerowego z lidla z pedałami dostępnymi na naszym rynku?

 

Nie wiem, czy te informacje będą miały znaczenie, ale podaję :) Mam rower romet rambler 29er. Jeżdżę rowerem średnio 3 razy w tygodniu do pracy (ok. 14km) ścieżką asfaltową. W wolnych chwilach jeżdżę również dla przyjemności po różnego rodzaju nawierzchni (leśne ścieżki, asfalt, żwir, piasek itp.).

 

Z poważaniem,

Żuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Od jakiegoś czasu chciałem zakupić pedały z systemem spd oraz obuwie kompatybilne z tymi pedałami. Udało mi się upolować buty na rower z systemem spd w Lidlu. Wcześniej nie jeździłem rowerem w takim specjalistycznym obuwiu, więc postanowiłem zacząć od tego lidlowskiego ze względu na cenę.

 

Ponieważ buty już są, pora aby zakupić pedały. Oczywiście powinny współgrać z tym obuwiem, jak również powinny dawać mi możliwość jazdy z zwykłym sportowym obuwiu (adidasy, trampki). Co moglibyście mi polecić? Czy macie jakieś doświadczenie z kompatybilnością obuwia rowerowego z lidla z pedałami dostępnymi na naszym rynku?

 

Nie wiem, czy te informacje będą miały znaczenie, ale podaję :) Mam rower romet rambler 29er. Jeżdżę rowerem średnio 3 razy w tygodniu do pracy (ok. 14km) ścieżką asfaltową. W wolnych chwilach jeżdżę również dla przyjemności po różnego rodzaju nawierzchni (leśne ścieżki, asfalt, żwir, piasek itp.).

 

Z poważaniem,

Żuku.

 

Shimano m520 pięknie współgrają właśnie założyłem.

Pierwsza gleba oczywiście też była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kupiłeś te buty z ostatniej gazetki lidla czyli turystyczne z spd. Mam tego typu buty tylko że shimano. Używam ich z pedlami PD-MT50 (spd z obu stron i platforma). Jak szperałem przed zakupem to właśnie te pedały polecano, bo turystyczne buty nie są tak sztywne jak MTB czy szosy i platformy wokół pedałow MT50 dają mocniejsze podparcie. W normalnych butach nie ma problemu jechać i nie opadają pedały na jedną strone jak M520/40 i inne z tą nakładką. Strasznie mnie to irytowało jak miałem pożyczony rower właśnie z M540 i nakładkami a butów spd nie miałem. W MT50 problemu nie ma. W zestawie do pedałów są bloki do wkręcenia w buty. Są to SM-SH56 tzw wielokierunkowe co jest dużym ułatwieniem zwłaszcza dla początkujących z spd. Cały zestaw w technologii Click'R http://www.shimano-lifestylegear.com/eu/fw/technologies/clickr.php. Buty mam CT70 shimano i wiadomo cieszę się że po zejściu z roweru chodzę w nich jak w normalnych butach. Nie ma ślizgania się na blokach i stukania jak w obcasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wypowiedzi.

 

@talento259 @kateemiak

Czytałem na forach, że ściągane nakładki to nie jest najlepsze rozwiązanie. Że sprawiają sporo problemów i są dość łamliwe. Aczkolwiek cieszę się, że te pedały śmigają z butami z Lidla :)

 

@RISTO90

Tak, to są te buty z ostatniej gazetki z dnia 12 marca 2015r. Myślę, że PD-MT50 SPD to będzie lepsza opcja niż PD-M520, ponieważ jak słusznie zauważyłeś są to buty turystyczne z spd i to podparcie pod stopę może ułatwiać jazdę rowerem. Aczkolwiek cena jest dość wysoka i nie widziałem opinii jak współpracują z tymi właśnie bucikami.

 

Chciałbym, aby pedały miały platformę, ale raczej stałą. Czy możecie polecić jeszcze inny model, który spełniałby moje oczekiwania? Czy może opinia o nakładkach, że są niewygodne w montażu i demontażu oraz ich jakości są wyssane z palca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mt-50 to pedał jednostronny i jako taki ma sens jeśli jeździsz w burach spd i zwykłych przemiennie.

Takie pedały np mode 324 będzie spełniał te same funkcje, wg mnie jednak sensowniejszy jest pedał z dwustronnym mechanizmem spd, jeśli ma być też platforma to model 434 lub 545.

Przez wiele lat jeżdziłem z takimi spd, obecnie wróciłem do 520tek, które funkcjonują ok nawet gdy nie jest się wpiętym a przy wpinaniu się przydatne są dwa mechanizmy zamiast jednego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie widziałem opinii jak współpracują z tymi właśnie bucikami



Myślę że bez problemu bo bloki wkręcisz do butów normalnie, a platforma w MT50 jest ruchoma, tzn ma możliwość ruchu niezależnie od samego pedału więc powinna się dopasować do spodu buta podczas gdy 'klips' trzyma równo. Fajnie jak byś je stacjonarnie znalazł, wkręcił bloki do butów i będzie pewniak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PD-A530, tylko trochę drogie...

 

Rozumiem, że w tym modelu platforma jest z jednej strony, a spd z drugiej. Prawdopodobnie but nie ma oparcia o platformę, gdy jestem podpięty pod spd? Czy się mylę i but ma wtedy oparcie?

Mt-50 to pedał jednostronny i jako taki ma sens jeśli jeździsz w burach spd i zwykłych przemiennie.

Takie pedały np mode 324 będzie spełniał te same funkcje, wg mnie jednak sensowniejszy jest pedał z dwustronnym mechanizmem spd, jeśli ma być też platforma to model 434 lub 545.

Przez wiele lat jeżdziłem z takimi spd, obecnie wróciłem do 520tek, które funkcjonują ok nawet gdy nie jest się wpiętym a przy wpinaniu się przydatne są dwa mechanizmy zamiast jednego.

 

Ten model PD-M545 jest też ciekawy i tańszy od PD-MT50. Ale według Ciebie jest możliwość, że nie będę mógł tak w jednym jak i drugim modelu wpiąć tych butów lidlowskich?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mt-50 to pedał jednostronny


Jedno? Ja mam i są obustronne. M545 to ten sam rodzaj, obustronne spd i platforma wokół pedała. W MT50 masz ten Click'R co wraz z wielokierunkowym blokiem (w zestawie). Daję to łatwe i wielokierunkowe wpięcie/wypięcie jak to shimano zachwala i jest prawdą, a to jest istotna sprawa dla początkującego z spd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem po co Ci podparcie pod butem kiedy but jest wpięty?

 

Ponieważ jest to but z Lidla... Wydaje mi się, że jest dość sztywny, ale nie miałem wcześniej kontaktu z takiego typu obuwiem i może bez takiego wsparcia w postaci platformy dość mocno się wyginać. Ale mogę się mylić... Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Waszymi sugestiami mam wstępną listę pedałów, nad którymi muszę się zastanowić.

 

PD-MT50

Jest to najdroższy model, który mi proponowaliście (na allegro ok 219zł). Opisywany jest jako dwustronny pedał do jazdy turystycznej zarówno w obuwiu standardowym spd jak i obuwiu codziennego użytku.

RISTO90 napisał, że nie ma problemu przy wpinaniu butów shimano do tych pedałów, ale zastanawiam się czy przy butach z Lidla też nie będzie  problemu. Jakby miał ktoś doświadczenie z tym pedałem i butami lidlowskimi to byłoby super, aby się wypowiedział.

 

PD-M545

Znalazłem te pedały w cenie 176zł na jednej z aukcji, aczkolwiek na pozostałych aukcjach są znacznie droższe (od 209zł do 239zł). Opisane są jako pedały o rewolucyjnej konstrukcji umożliwiającej bardzo łatwe wpięcie oraz jazdę bez wpięcia. Do tego aluminiowa obudowa jest wymienna.

I tu też mam wątpliwość, czy nie będę miał w tym modelu problemów z wpięciem lidlowskich butów.

 

Czy te dwa modele PD-MT50 i PD-M545 różnią się tylko budową platformy, bo jeżeli tak to ten model z aluminiową platformą wydaje się solidniejszy.

 

PD-A530

Ten model z kolei gwarantuje mi, że prawdopodobnie nie będę miał problemów z wpięciem buta lidlowskiego. Jest to model gdzie system spd występuje po jednej stronie, z drugiej zaś jest platforma do jazdy w obuwiu codziennego użytku.

Sugerowano mi, aby było podparcie przy wpiętym bucie w postaci platformy, ponieważ bucik bez takiego podparcia może się wyginać. Czy nie ma potrzeby, aby było to podparcie? Co Wy o tym sądzicie?

 

PD-M530

W opisie tego modelu można przeczytać: "Większa ramka zapewnia lepsze podparcie stopy oraz możliwość jazdy bez konieczności wpięcia potrzebną na wyjątkowo trudnych ścieżkach". Rozumiem, że ten model nie ma jako takiej platformy, ale jazda w zwykłych adidasach też nie powinna sprawiać problemu. Dodatkowo dają podparcie stopie podczas gdy but jest wpięty.

Co sądzicie o tym modelu?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć czy mocowanie bloku jest bliżej wewnętrznej strony stopy tak jak u mnie. W XC30 i innych widzę że mocowanie jest raczej na środku co IMO świadczy o tym że turystyczne mają właśnie współgrać z platformą i dodatkowo podpierać podeszwę która nie jest tak sztywna jak w butach XC/szosa.
20150314_164129_zpsmzjloqca.jpg


Co do pasowalności podeszwy (Lidl) do pedałów, to myślę ze aktywna platforma przyjmie te buty.
20150314_164511_zpsrkyb6apj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wywalczyłem te buty i również to moja pierwsza styczność z SPD. Ponieważ chcę mieć również możliwość jeżdżenia w zwykłych sportowych butach (wyjazd do sklepu lub do pracy) więc mój wybór padł na PD-A530. SPD wydaję się na tyle odsunięte od osiedału, że raczej nie powinno być problemu z wpięciem tych butów, z drugiej strony platforma powinna lekko wspierać wpięty but. Dam znać jak zamówię pedały i zrobię pierwsze jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lidlowskich butach mocowanie bloku też jest bliżej wewnętrznej strony stopy

Po to właśnie chciałem fotkę od Ciebie. W MT50 platforma jest dość szeroka i daje dodatkowe podparcie dla buta. M545 też mają szerokie podparcie. Dlatego że ceny zbliżone podam różnicę:

 

MT50- Mniejsza waga, ramka z tworzywa (moje mają rysy i nie pękły od uderzeń, zahaczeń), Click'R i bloki wielokierunkowe.

M545- Wyższa waga, ramka alu, (nie wiem czy więcej wytrzyma od MT50), brak Click'R i standardowe bloki.

 

Są jeszcze np M424, bliźniaki M545, różnica w wadze przez ramkę z tworzywa, brak Click'R, standardowe bloki.

 

 

Co rozumiesz pod pojęciem "aktywna platforma"? Taka, która porusza się niezależnie w stosunku do zapięcia spd?

Dokładnie. Przydatne również jak się jedzie w 'cywilnych' butach. Nie czuć tak zapięcia pod butem.

 

PS. Może katalog coś pomoże w doborze: http://www.shimano-katalogi.com/pliki/katalogi/katalogi2014/SPD_2014.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wywalczyłem te buty i również to moja pierwsza styczność z SPD. Ponieważ chcę mieć również możliwość jeżdżenia w zwykłych sportowych butach (wyjazd do sklepu lub do pracy) więc mój wybór padł na PD-A530. SPD wydaję się na tyle odsunięte od osiedału, że raczej nie powinno być problemu z wpięciem tych butów, z drugiej strony platforma powinna lekko wspierać wpięty but. Dam znać jak zamówię pedały i zrobię pierwsze jazdy.

W takim razie czekam na Twoją opinię :) Daj znać jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...