Skocz do zawartości

[opony DH] Do ilu PSI napompować koło?


geforc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie do ilu barów/psi napompować koła w rowerze do DH ? pytam bo co strona to inaczej każdy podaje, chyba to zależy od wagi ? ja mam koła 26 cali i ważę 120kg. A może mam napompować max tyle ile jest podane na oponie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej jak sie da zachowując możliwie dobra przyczepność, ochronę przed dobiciem i snejkami. Używasz dętek? Jeździsz dh? Masz siłowy czy techniczny styl jazdy? Jakie zakresy ciśnień sa podane na oponie? Jakie to opony? Jaki rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKO tak, a co to zbrodnia jakaś ? czy musze od razu po zimie jechać do Koutów albo na Czarną Górę ? czy jest gdzieś zabronione jeżdzenie rowerem do DH po lesie, TYMBARDZIEJ że jest z górki ?

 

jasinski, nic mi to nie mówi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiński, Ty się biczuj z kolegą bo mnie nie lubi.

 

Pytam grzecznie, bo wielu tu jeździ DH na takich rowerach:

post-100692-0-12405200-1425990627_thumb.jpg

....i dobrze, tylko w takim wypadku dywagacje na temat ciśnienia w oponach nie mają sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lesie i w terenie to w ogóle jeździ się na minimalnym ciśnieniu byle tylko opona sztywno siedziała. Jeśli czujesz, że w zakręcie tylne koło "ucieka" to dopompuj. Wychodzi zawsze, że z przodu niższe można mieć.

Do ostrzejszej jazdy trzeba ciśnienie zwiększyć lekko, żeby nie rozciąć dętki o obręcz dogniatając oponę do obręczy na przeszkodzie - to jest tzw. "snake". Jak nie masz dętek to martw się tylko, żeby obręczy nie obić.

 

Lżejsi zawodnicy często schodzą nawet poniżej minimalnego zalecanego ciśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytam grzecznie, bo wielu tu jeździ DH na takich rowerach:

Ale @@geforc napisał jaki ma sprzęt więc po co te uwagi?

 

 

 

Jeśli czujesz, że w zakręcie tylne koło "ucieka" to dopompuj.
 

Podczas jazdy rekreacyjnej trzymałbym się takiej zasady. Jak koło nie ucieka na bandach jest okej. Niemniej jednak przy Twojej wadze bym poniżej 50 psi nie schodził. 

 

Później wbiłbym nieco więcej - właśnie po to żeby nie dobić opony na lądowaniach, czyli bliżej górnego zakresu. Od amortyzacji jest inny sprzęt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram post MikeSkywalker'a, w DH można dać niskie ciśnienie w przedniej oponie, ale w tylnej to nie ma co szaleć. Nie zawsze zawieszenie wszystko wybierze a szybki zjazd to nie jest dobre miejsce na złapanie gumy. Na bikeparkach z gładkimi trasami w ogóle ludzie walą spore ciśnienie, żeby nie tracić prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyzej,

Mam Miniony DHF/R i zakres to 2,5 - 4,5

 

Sam pompuje z tyłu raczej dużo ok 3,5-4bar

 

A na przód, daje tyle żeby mieć dobrą przyczepność, jak jest stromo i bardzo ślisko, to nawet 1,5bar, a jak jest sucho to 3bary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...