Skocz do zawartości

[pedały] SPD?


bartkos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z pedałami i ich "kompatybilnością" z system SPD.
Przy rowerze (Merida, model z 2012 r.) posiadam oryginalne pedały, które różnią się jednym szczegółem od wzorów spotykanych na co dzień. Na górnej powierzchni mają bowiem budowę taką jak na zdjęciu. Wygląda to tak, jakbym mógł do nich przymocować jedynie jakiś element, aby móc z nich korzystać jak z pedałów SPD. Czy ktokolwiek jednak wie, co konkretnie muszę dokupić? A jeśli jestem w błędzie, to po co pedał jest tak zbudowany? Spód pedału jest normalny.

Pytałem w serwisie rowerowym - zrobili wielkie oczy. Napisałem do Meridy - głucha cisza...

Chcę w tym roku zacząć przygodę z SPD, ale byłoby bardzo miło, gdybym nie musiał wymieniać całych pedałów, a jedynie dokupić ten konkretny element.
 
Z góry dzięki za pomoc

 

post-143639-0-92120100-1425488789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie koniecznie wydumka Meridy. Któryś producent zbudował coś takiego.Nie zrobiło to żadnego wrażenia na rynku i tak zostało.Dlatego dzis nie można do tego nic znaleźć.

 

Podejrzewam,że chcesz mieć fifty fifty,czyli platforma a z drugiej str SPD.Niestety PD A-530 to wydatek 170zł.Ale warto.

Można też kupić PD M-520 z nakładkami za 115 zł. Lecz uwierz, zgubisz je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (też miałem takie) to są pedały marki VP. Jak się w sieci poszuka innych ich produktów, to jest np. coś takiego: http://rowertour.com/vp-x93-pedaly-dwustronne.html co, po spojrzeniu z bliska, posiada bardzo podobną konstrukcję, a więc zatrzask SPD dokręcony do platformy dwiema śrubami. Jeżeli bardzo chcesz to pisz do VP (albo szukaj w ich katalogach) czy sprzedają same zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Dziury są gwintowane.

Chcę rzeczywiście zarówno SPD jak i możliwość korzystania ze zwykłych pedałów - dojazd do pracy, na zakupy itp. Pedałów PD A-530 bałbym się trochę używać, bo moje trasy są bardzo mieszane. Zarówno szosa, jak i totalne bezdroża. Nie chcę nawet wyobrażać sobie kija pomiędzy butem a platformą ;)

 

Te pedały marki VP rzeczywiście podobnie wyglądają. Ale samych podzespołów nigdzie u nich nie widzę.

 

W międzyczasie trafiła mi się odpowiedź Meridy: "należy dokupić bloki SPD, odpowiednie powinny być Shimano". I dzięki tej odpowiedzi zgłupiałem. Ktoś wie o co dokładnie może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytałem w serwisie rowerowym - zrobili wielkie oczy. Napisałem do Meridy - głucha cisza...

 

Kolego :) Pedały które posiadasz, to prawdopodobnie Kross Pylon, a o brakującą ich część zapytaj w BikeFun.pl
Jeżeli jej nie dostaniesz, a chcesz pedały i takie i takie, to proponuję:

   - Exustar E-PM812E (350g) od ok 100zł
   - Accent Sector (380g) od ok 90zł
Myślę że to na początek będzie dobry wybór.
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...